بادامچیان یا میرسلیم نامزد 1400 مؤتلفه کیست؟

به گزارش شهر ورزش، میرسلیم یا بادامچیان؛ کدام یک نامزد حزبی مؤتلفه در 1400 می شوند؟ مؤتلفه بارها در آستانه هر انتخاباتی گفته که می خواهد با نامزد حزبی بیاید و حتی زمانی که نامزدش تأیید صلاحیت هم می شود، در بزنگاه آخر عقب نشینی می کند و او را تنها می گذارد.

بادامچیان یا میرسلیم نامزد 1400 مؤتلفه کیست؟

نمونه اش انتخابات 96 و آمدن میرسلیم بود حالا که مصطفی میرسلیم با 74 سال، نماینده مجلس شده قطعا محتمل ترین نامزد این حزب برای ریاست جمهوری دبیر کلش یعنی اسدلله بادامچیان است.

اما ترقی عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی درباره اخبار غیررسمی مبنی بر کاندیداتوری دبیرکل این حزب در انتخابات ریاست جمهوری 1400 به اعتمادآنلاین گفته است: آقای بادامچیان این احتمال را مطرح کردند ولی به قطعیت ذکر نشده است. هنوز درباره این مباحث در داخل مؤتلفه جمع بندی نشده و درباره چهره ای در داخل حزب در این رابطه به نتیجه نرسیده ایم. حمیدرضا ترقی گفت: اصل بحث این است که دیدگاه های حزب ممکن است در ارتباط با دولت حزبی مورد توافق یکی از نامزدها قرار گیرد و حزب سعی خواهد کرد بر این موضوع پافشاری کند و طبیعتا در صورت این توافق، از طرف مؤتلفه این چهره در جلسات ائتلاف مطرح و پیگیری می شود. مسئله مستقل بودن برای مؤتلفه به این معناست که از نامزدی شخصی که دیدگاه های نزدیکی با مؤتلفه دارد، دفاع و پشتیبانی می کند.

عضو شورای مرکزی مؤتلفه اسلامی در پاسخ به سؤالی درباره حضور نماینده این تشکل در جلسات جامعه روحانیت مبارز و شورای ائتلاف نیز گفت: مؤتلفه در جلسات جامعه روحانیت و شورای ائتلاف نماینده و در هر دو تداوم حضور دارد. او اضافه کرد: جبهه پایداری نماینده ای به جلسات جامعه روحانیت و شورای ائتلاف نفرستاده است و امیدواریم نزدیک به انتهای کار حضور جدی تری داشته باشند.

ترقی در واکنش به این موضوع که غلامرضا مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز پیش از این، از شیوه بستن لیست ائتلاف برای انتخابات مجلس یازدهم انتقاداتی داشته است و بر این مبنا جامعه تصمیم ندارد این بار کار وحدت انتخاباتی را به دست شورای ائتلاف بسپارد، گفت: ما دلخوری ای از جانب جامعه روحانیت ندیده و نشنیده ایم اما به هر حال ممکن است هر کسی انتقاداتی داشته باشد. این مسئله تنها مختص جامعه روحانیت نبوده و نیست، کار انتخاباتی این مسائل را هم دارد.

وی درباره علت ورود جامعه روحانیت مبارز به کار انتخاباتی بعد از انتخابات اسفند 98 نیز گفت: مسئله این است که جامعه روحانیت تا قبل از این، از اساس آمادگی ورود به کار انتخاباتی برای ایجاد وحدت به شکل و شمایل امروز را نداشت؛ نه ساختار و نه اصلاح را سازماندهی نکرده بود و در واقع نظام سیاسی شکل گرفته ای نداشت. همه این کارها در چند ماه اخیر اجرا شده و طبیعتا حالا می تواند با این اقدامات نقش میزبانی را ایفا کند.

منبع: روزنامه شرق

منبع: فرارو
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 85

به "بادامچیان یا میرسلیم نامزد 1400 مؤتلفه کیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بادامچیان یا میرسلیم نامزد 1400 مؤتلفه کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید