توصیه های کاربردی برای قطع زنجیره ویروس کرونا در آرایشگاه های آخر سال

به گزارش شهر ورزش، یک آرایشگر بر لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی آرایشگران به هنگام مراجعه مشتری در روزهای کرونایی تأکید کرد.

توصیه های کاربردی برای قطع زنجیره ویروس کرونا در آرایشگاه های آخر سال

حمید اکبری آرایشگر برتر شهر تهران و اولین چهره ماندگار انتخاب شده در حوزه زیبایی کشور در خصوص لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی آرایشگران به هنگام مراجعه مشتری در روزهای کرونایی به واحد صنفی مربوطه گفت: توصیه ما در روزهای کرونایی به آرایشگران این است که بلافاصله پس از بازگشایی واحد صنفی خود، فن تهویه را روشن نمایند و از وسایل یک بار مصرف مثل پیش بند، دستمال دور گردن و در صورت امکان از قیچی و شانه یک بار مصرف استفاده نمایند.

اکبری ادامه داد: بهتر است آرایشگران در این روزهای کرونایی به منظور رعایت دستورالعمل های بهداشتی از قبل نسبت به نوبت دهی مشتریان خود اقدام نمایند تا از تجمع و ازدحام جمعیت و شیوع ویروس کرونا در محیط آرایشگاه خودداری گردد.

یک آرایشگر با بیان اینکه آرایشگاه ها در صورت عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی، می توانند یکی از محیط های موثر در سرایت ویروس کرونای انگلیسی به ویژه در بچه ها و جوانان باشند، گفت: با توجه به شرایط خاص کشور در پی شیوع ویروس کرونای انگلیسی و تشدید زنجیره ابتلای افراد به این ویروس، باید از هر مسیری، زنجیره انتقال آن را قطع کنیم.

اکبری با اشاره به اینکه آرایشگران باید به صورت مداوم، تمام سطوحی را که مدام در دسترس خود و یا مشتری است، ضدعفونی نمایند، اعلام کرد: به همین منظور باید سطح و دسته های جایگاه های مخصوص اصلاح و جایگاه های سالن انتظار چند ساعت یک بار، ضدعفونی گردد.

او گفت: از آرایشگران تقاضا دارم تا در صورت امکان، در زمان ورود مشتریان کفش های آن ها را با اسپری یا به وسیله روش های قابل دسترس دیگر، ضدعفونی نمایند. رعایت این نکته بسیار حائز اهمیت است، زیرا در هنگام رفت و آمد در محیط آرایشگاه، گرده های ریزی در هوا معلق می گردد که قابل مشاهده نیستند و با ورود به دهان و بینی و چشم مشتریان می توانند باعث انتشار ویروس کرونا شوند.

اکبری در خصوص لزوم رعایت اصول بهداشتی توسط مشتریان در آرایشگاه ها گفت: مشتریان از وسایل یک بار مصرف استفاده نمایند و همچنین برای فرزندان خود در صورت امکان یک لباس اضافه به همراه داشته باشند تا پس از اصلاح سر و و تمام شدن کار آرایشگر، لباس قبلی خود یا فرزندشان را تعویض نموده و لباس قبلی را در خانه بشویند و ضدعفونی نمایند و رفتن به حمام بعد از اصلاح را فراموش ننمایند.

او اضافه کرد:گاهی افراد به علت سخت بودن استفاده از ماسک در آرایشگاه و یا تصور غلط مبنی بر امن و سالم بودن آنجا از زدن ماسک به صورت خود خودداری می نمایند، در حالی به توصیه من به آرایشگران این است که علاوه بر ماسک از شیلد و دستکش های یک بار مصرف نیز باید استفاده و تا حد ممکن فاصله را با مشتری رعایت نمایند و حتی جایگاه های مخصوص اصلاح را با فاصله بچینند.

یک آرایشگر اعلام کرد: استفاده از نگه دارنده های ماسک، درصد خستگی و کلافگی ناشی از استفاده از ماسک را کاهش می دهد، همچنین آرایشگرها باید حتما بر استفاده مشتریان از ماسک تأکید داشته باشند.

اکبری گفت: هدف از عنوان کردن این نکات، قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و سلامتی شهروندان است.

منبع: همگردی
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 195

به "توصیه های کاربردی برای قطع زنجیره ویروس کرونا در آرایشگاه های آخر سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های کاربردی برای قطع زنجیره ویروس کرونا در آرایشگاه های آخر سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید