خبرنگاران توزیع هنرکارت بین هنرمندان مراغه ای شروع شد

به گزارش شهر ورزش، مراغه- خبرنگاران- توزیع هنر کارت بین هنرمندان مراغه ای شروع و در مرحله نخست به پنج نفر از هنرمندانی که ثبت نام نموده بودند، اهدا شد.

خبرنگاران توزیع هنرکارت بین هنرمندان مراغه ای شروع شد

به گزارش خبرنگاران معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه روز شنبه در آیین اهدای هنر کارت به هنرمندان مراغه ای گفت: هنرمندان با جایگاهی که در بین مرم دارند، می توانند در زمینه فرهنگ سازی برای رعایت پروتکل های بهداشتی و توجه به دستورالعمل های ستاد کرونا موثر باشند.

سیدعلی موسوی اظها رداشت: هنرمندان مراغه ای در مهرماه سال جاری به وسیله رسانه ها و فضای مجازی بارها از مردم خواستند تا دستورالعمل های ستاد کرونا را جدی بگیرند که بعد از آن شاهد فرایند نزولی کرونا در مراغه بودیم.

وی با اشاره به اینکه همراهی هنرمندان با ستاد کرونای شهرستان به عنوان یک احتیاج همچنان احساس می گردد، بیان نمود: شرایط معیشتی هنرمندان و دیگر اقشار پس از شیوع ویروس کرونا ناراحت کننده بوده است اما توزیع هنر کارت می تواند روزهای خوبی را برای اهالی فرهنگ و هنر رقم بزند.

وی ادامه داد: هنر کارت می تواند در معرفی و شناساندن هنرمندان شهرستان و همچنین برطرف مسائل آنان موثر واقع گردد.

وی اعلام کرد: مراغه یکی از شهرستان های دارای ظرفیت در بسیاری از حوزه ها به ویژه فرهنگ و هنر است و در این راستا دستگاه متولی در شهرستان می تواند در شناسایی و شناسنامه دار کردن هنرمندان با توجه به مزایای هنر کارت اقدامات خوبی انجام دهد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه نیز در این آیین گفت: تشکیل بانک اطلاعاتی هنرمندان و سازماندهی و شناسایی از اصلی ترین اهداف در طرح اعطای هنر کارت است.

احمد دادرس فیاضی، نبود هنر کارت را یکی از خلاءهای هنرمندان دانست و بیان نمود: با اعطای هنر کارت می توان حمایت های فرهنگ و ارشاد از هنرمندان را ساماندهی کرد.

وی افزود: هنرکارت یک کارت چندمنظوره است که می تواند خدمات مختلفی از جمله بانکی، هویتی و خدمات رفاهی را به هنرمندان و اصحاب فرهنگ و رسانه ارایه دهد.

وی افزود: شرط دریافت هنر کارت عضویت افراد در صندوق اعتباری هنر است که تا به امروز 80 هنرمند مراغه ای برای دریافت هنر کارت ثبت نام نموده اند.

به گزارش خبرنگاران در این مراسم هنر کارت پنج هنرمند مراغه ای فعال در رشته های مختلف با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه اهدا شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 184

به "خبرنگاران توزیع هنرکارت بین هنرمندان مراغه ای شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران توزیع هنرکارت بین هنرمندان مراغه ای شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید