روسیه جریمه اعتراضات را افزایش داد

به گزارش شهر ورزش، رئیس جمهوری روسیه امروز (چهارشنبه) قانونی را به تصویب رساند که جریمه جرم هایی که حین اعتراضات خیابانی به وقوع می پیوندد، افزایش داد. این تصمیم در پی بازداشت هزاران تن از حامیان الکسی ناوالنی در تجمع های بدون مجوز اتخاذ شد.

روسیه جریمه اعتراضات را افزایش داد

به نقل از خبرگزاری رویترز، براساس این قانون، جریمه نافرمانی از دستور افسران پلیس از 1000 روبل به 4000 روبل به علاوه 15 روز حبس افزایش می یابد. همچنین جریمه 20 هزار روبلی برای سازمان دهندگان اعتراضات که مقررات تامین اعتبار را نقض نمایند، در نظر گرفته شد.

پلیس روسیه بیش از 11 هزار تن را در اعتراضات سال جاری در سراسر این کشور در حمایت از الکسی ناوالنی، منتقد کرملین بازداشت کرد. وزارت کشور روسیه از قبل هشدار داده بود که تجمع های بدون مجوز را متفرق می نمایند و شرکت نمایندگان هم تحت پیگرد قرار می گیرند.

متحدان ناوالنی که اکثرا یا در خارج هستند یا در حبس خانگی، توقف اعتراضات خیابانی را تا فصل بهار که مارس شروع می گردد، اعلام نموده اند. ناوالنی 44 ساله اوت گذشته برای درمان راهی آلمان شد و برلین گفت که او با یک عامل اعصاب درجه نظامی مسموم شده بود، ادعایی که مسکو رد می نماید. او پس از بازگشت به روسیه بازداشت شد و بابت نقض آزادی مشروط به حبس محکوم شد. از آن موقع اعتراضات زیادی در سراسر مسکو در حمایت از او برگزار می گردد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 230

به "روسیه جریمه اعتراضات را افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه جریمه اعتراضات را افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید