فتحی: سطح مسابقات دوومیدانی ترکیه قابل قبول بود، اعزام های بعدی تحت تاثیر شرایط کرونا است

به گزارش شهر ورزش، سرپرست و مربی تیم اعزامی دوومیدانی ایران به مسابقات بین المللی ترکیه، سطح این رقابت ها را قابل قبول توصیف کرد.

فتحی: سطح مسابقات دوومیدانی ترکیه قابل قبول بود، اعزام های بعدی تحت تاثیر شرایط کرونا است

عباس فتحی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره رقابت های بین المللی دوومیدانی در ترکیه که نمایندگان کشورمان نیز در آن حضور داشتند و 14 مدال نیز کسب کردند، گفت: ورزشکارانی از 9 کشور ایران، ترکیه، الجزایر، تونس، اوکراین، ازبکستان، قرقیزستان، قزاقستان و لبنان در این رقابت ها حضور داشتند. از کشورمان نیز نفرات کیفی به جز حدادی و تفتیان حضور داشتند و ما آنها را با هدف ارتقای رکوردها و همچنین کسب سهمیه المپیک اعزام کردیم.

وی اضافه کرد: ما نمی خواستیم که ورزشکاران پس از حضور در مسابقات بین المللی مشهد، از کوران مسابقه عقب بمانند و به همین دلیل با کوشش فدراسیون تصمیم به اعزام به ترکیه گرفتیم. سطح بعضی مواد واقعاً بالا بود، سطح یکسری مواد هم مانند خودمان بود و البته بعضی هم سطح پایینی داشت. در واقع در همه رقابت ها چنین وضعیتی وجود دارد. در مجموع سطح مسابقات قابل قبول بود و اگر با سایر رویدادها مقایسه گردد، به این نتیجه نیز خواهید رسید.

سرپرست و مربی تیم اعزامی دوومیدانی ایران ادامه داد: یکسری از رکوردها به ثبت رسید که هر کدام از آنها در بازی های آسیایی 2018 مدال به خود اختصاص می داد. همین مسئله نشان دهنده کیفیت این رویداد بود. در دوهای استقامت و نیمه استقامت عملکرد ورزشکاران واقعاً خوب بود و ورزشکاران ما نیز درخشیدند. کیوان قنبرزاده در پرش ارتفاع پس از دو سال به رکورد 2.22 متر رسید که واقعاً رکورد خوبی بود. در پرتاب وزنه محمدرضا طیبی در حالی با 19.95 متر قهرمان شد که فقط 10 سانتیمتر با رکورد ایران فاصله داشت.

فتحی با اشاره به عملکرد قابل قبول دیگر ورزشکاران اعزامی ایران، درباره حذف مهسا میرزاطبیبی در پرش با نیزه بانوان گفت: با توجه به شرایطی که وجود داشت، نتوانستیم نیزه شخصی اش را به ترکیه ببریم و او با نیزه دیگری که قطر و وزن دیگری داشت، رقابت کرد و به همین دلیل هم عملکرد خودش را نداشت. ان شاءالله میرزاطبیبی در مسابقات بعدی بتواند عملکرد و رکوردش را ارتقا بدهد.

وی در خاتمه درباره رویدادهای پیش روی دوومیدانی کاران گفت: مسابقات قهرمانی کشور در هفته اول خرداد ماه به میزبانی اراک برگزار می گردد. ما همچنین مسابقاتی در قزاقستان و ازبکستان را داریم که می خواهیم نفرات مدنظر را براساس نتایج مسابقات قهرمانی کشور جمع نموده و اعزام کنیم. البته اعزام ها تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا واقع شده است و ما منتظر شرایط موجود هستیم. به هر حال تمام کوشش فدراسیون، انجام اعزام هایی با ظرفیت حداکثری و کیفیت ضروری است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 303

به "فتحی: سطح مسابقات دوومیدانی ترکیه قابل قبول بود، اعزام های بعدی تحت تاثیر شرایط کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فتحی: سطح مسابقات دوومیدانی ترکیه قابل قبول بود، اعزام های بعدی تحت تاثیر شرایط کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید