بازدید از فضاهای ممنوعه کاخ گلستان در قالب تور مجازی

به گزارش شهر ورزش، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، بازدید از فضاهای ممنوعه کاخ گلستان در قالب تور مجازی صورت می گیرد.

بازدید از فضاهای ممنوعه کاخ گلستان در قالب تور مجازی

آفرین امامی، رئیس کاخ گلستان گفت: برای اولین بار توانستیم تور مجازی به زبان انگلیسی و فارسی را برای بازدید از همه بخش های مربوط به کاخ گلستان راه اندازی کنیم. در نمایشگاه گردشگری تهران این تور مجازی رونمایی شده و در سایت کاخ نیز این تور به زبان فارسی قابل استفاده بوده و تا چند روز دیگر نسخه انگلیسی آن نیز بارگزاری می شود.

وی گفت: بازدیدکنندگان از این تور مجازی می توانند بخشهایی از این کاخ را ببینند که امکان بازدید عموم برای آنها وجود ندارد یا ورود به آنها ممنوع است به عنوان مثال مردم تنها می توانند طبقه همکف شمس العماره را ببینند اما در این تور مجازی امکان بازدید از طبقات دیگر آن فراهم است. همینطور میتوان در قالب این تور به بخش های دیگر کاخ سفر کرد.

امامی گفت: در بخش دیگری از این تور مجازی امکان بازدید از تابلوها وجود دارد به نحوی که بازدیدکننده تابلوهای معروف کاخ را رو در روی خود می بیند و می تواند جزئیات آن را نیز مشاهده کند. دیدن تابلوها در فاز اول واقع شده است و در فاز بعدی این اتفاق برای دیدن جزئیات همه اشیای کاخ وجود دارد. البته در حال حاضر نیز میتوان این اشیا را دید اما از فاصله ای دورتر.

رئیس کاخ گلستان گفت: تور مجازی نمایشگاه بگونه ای طراحی شده که امکان افزایش محتوا برای آن وجود دارد و میتوان فاز به فاز آن را تقویت کرد.

وی با بیان اینکه ایده ایجاد تور مجازی برای کاخ گلستان در دوران کرونا شکل گرفت، گفت: در غرفه کاخ گلستان که تا پایان نمایشگاه گردشگری برپاست، هر روز تابلوهایی از نسخ خطی و نقاشی های کاخ در معرض نمایش قرار می گیرد.

منبع: همگردی
انتشار: 23 اسفند 1400 بروزرسانی: 23 اسفند 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 670

به "بازدید از فضاهای ممنوعه کاخ گلستان در قالب تور مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید از فضاهای ممنوعه کاخ گلستان در قالب تور مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید