به پرستاری جوان، برای حیوان خانگی نیازمندیم!

به گزارش شهر ورزش، این عنوان یک آگهی از طرف فردی است که برای حیوان خانگی خود به دنبال پرستار می شود و در یکی از شبکه های مجازی ثبت آگهی در بخش پرستار کودک منتشر شده است.

به پرستاری جوان، برای حیوان خانگی نیازمندیم!

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرنگاران، فرزانه فراهانی- استخدام پرستار، مربی و مراقب برای نگهداری از بچه ها موضوع جدیدی نیست و بسیاری از خانواده ها به دلیل مشغله ها و دغدغه هایی که دارند برای فرزند خود فردی را استخدام می نمایند تا از او مراقبت کند.

با تغییر سبک زندگی مردم جوامع مختلف طی سالهای اخیر بسیاری از افراد برای سرگرمی خود و یا فرزندی که در خانه دارند، به خرید حیوانات و نگهداری آن در خانه روی آورده اند.

تا پیش از این در روزگاری نه چندان دور سگ و انواع حیوانات را بیشتر در بیرون از خانه و جایی مثل باغ و یا مجتمع های عظیم برای نگهبانی می دیدیم اما امروزه در کمتر مجتمع آپارتمانی حداقل یک حیوان خانگی مثل سگ و گربه وجود ندارد.

علاوه بر اینکه نگهداری از حیوانات در خانه و در شرایط نامناسب در واحدهای مسکونی برای خود آن موجودات هم مسائلی را ایجاد می نماید، ایجاد بعضی از بیماری های مشترک بین حیوان و انسان برای فرد نگهدارنده هم همیشه افراد فوق را مورد تهدید قرار می دهد.

تنها درصد کمی از خانواده ها و افراد می توانند جای مناسبی برای حضور حیواناتی چون سگ و گربه در خانه های مسکونی ایجاد نمایند و این مسئله موجب اذیت و آزار حیوانات زبان بسته ای می گردد که اینطور آفریده شده اند که باید در طبیعت و محیط بیرون از خانه زندگی نمایند و یا در محلی خاص نگهداری شوند.

استخدام پرستار برای یک کودک یا استخدام نگهبان سگ!

در ادامه این گزارش تصاویری مرتبط با انتشار یک آگهی در برنامه دیوار را مشاهده می کنید که فردی برای نگهداری از سگ خانگی خود را در بخش درخواست پرستار را به ثبت رسانده است که توسط یکی از مخاطبان خبرنگاران به این رسانه ارسال شده است.

از وجود عدم نظارت کافی در درج آگهی های برنامه اینترنتی دیوار که بگذریم، از آگهی های عجیب و غریب این چنینی نمیتوان به سادگی عبور کرد.

نگهداری از حیوانات خانگی، راهی برای رهایی از تنهایی و بی کسی

امان الله قرائی مقدم جامعه شناس در تبادل نظر با خبرنگار گروه اجتماعی خبرنگاران گفت: افراد در زندگی روزمره فعلی با مسائل متعددی روبرو هستند و جوانان هم از این شرایط دور نمانده اند و برای ازدواج نکردن و تجرد گرایی علل و دلایل مختلفی را دارند.

وی توضیح داد: جوانان برای رهایی از تنهایی و بی کسی و فاصله دریافت از مسائلی که در زندگی دارند، به نگهداری حیوانات در خانه روی آورده اند و آن ها را به عنوان همدم و همراه جایگزین انتخاب نموده اند.

این جامعه شناس افزود: با افزایش تجرد گرایی و کاهش فرزندآوری که اغلب جوانان را درگیر خود نموده است، نگهداری از حیوانات در خانه و سرگرم شدن افراد با این حیوانات دیگر کمتر جوانی را به فکر ازدواج و کوشش برای پرورش و تربیت فرزند خود وامی دارد.

ترس از آینده، جوانان را از ازدواج و فرزندآوری منصرف نموده است

قرائی مقدم تاکید نمود: بر خلاف گذشته های نه چندان دور که فرزندآوری نوعی ارزش بود و برای مردم اهمیت داشت، در حال حاضر بسیاری از زنان و مردان هر دو از بچه دار شدن و فرزندآوری ترس و واهمه دارند و ذهنیت جوانان حتی در صورت ازدواج نسبت به بچه دار شدن تغییر نموده است.

وی همچنین یادآور شد: ترس از شرایط فعلی جامعه امروز، فقر، بیکاری، نداشتن شغل مناسب همه و همه دست به دست هم داده اند تا جوانان بهانه عدم ازدواج و فرار از فرزندآوری را در مقابل مسئله نگهداری از حیوانات خانگی ارائه نمایند.

این جامعه شناس اعلام کرد: بعضی از افراد نگهداری از حیوانات و عدم فرزندآوری را برای خود نوعی فخر فروشی و امتیاز می دانند و با این عنوان که ما امروزی هستیم و از پس هزینه های چند میلیونی نگهداری حیواناتی چون سگ و گربه برمی آییم، از ازدواج و بچه دار شدن طفره می فرایند.

قرائی مقدم اعلام کرد: همانطور که گفته شد رهایی از تنهایی و بی کسی عمده ترین علت روی آوردن بسیاری از مردم و به ویژه جوانان برای نگهداری از حیوانات خانگی است و این موضوع یکی از معضلات زندگی به ظاهر مدرن امروز است.

وی تاکید نمود: دخیل بودن مسائل مالی و معیشتی در معضل فرار جوانان از فرزندآوری و بچه دار شدن، تنها یکی از دلایل شکل گیری این معضل است و عوامل مهمترین چون معضلات تربیتی و آموزشی و نگرانی از بیماری و سایر موارد این چنینی نقش بیشتری در این ماجرا ایفا می نمایند.

این جامعه شناس افزود: آموزش و پرورش فعلی مدارس و دانشگاه صحیح نیست و از طرفی ما به عنوان والدین جوانان آن ها را مسئولیت پذیر و وظیفه مدار بار نیاورده ایم و آموزش های مورد احتیاج را به آن ها ارائه ننموده ایم و آن ها هم جایگزین کردن حیوانات خانگی با فرزندآوری را انتخاب نموده اند.

ضرورت حمایت مسئولان از جوانان!

قرائی مقدم اعلام کرد: جمعیت باید به گونه ای رشد کند که امکانات لازم مثل مسکن، آموزش و پرورش و شغل مناسب برای زندگی و رفاه نسبی آن ها فراهم باشد و از طرفی برای فرهنگ سازی فرزندآوری صحیح میان جوانان هم باید کوشش کنیم.

وی توضیح داد: امید به آینده جوانان در حال حاضر بسیار کاهش یافته است و عدم کوشش مسئولان برای برطرف مسائلی که جوانان در ازدواج پیش روی خود دارند آن ها را از ازدواج و فرزندآوری منع نموده است و انتخاب نگهداری از حیوانات خانگی تنها راهی برای فرار از تنهایی و بی کسی محسوب می گردد.

این جامعه شناس یادآور شد: انتخاب حیوانات به عنوان همدم و همراه در زندگی جوانان جای نگرانی دارد و جایگزین شدن این مسئله با فرزندآوری و بچه دار شدن زنگ خطری است که مسئولان باید با حمایت های صحیح و به موقع و برطرف معضلات مرتبط با آن، در صدد برطرف این معضل باشند.

وجود مسائل متعدد موجب بالا رفتن سن ازدواج و تن ندادن بسیاری از جوانان به این پیوند مقدس و تکامل بخش شده است و جلوگیری از افزایش معضل نگهداری از حیوانات در خانه و پناه بردن جوانان به حیوانات و جایگزین کردن ازدواج و تشکیل خانواده با این اقدام، در آخر دومینوی برطرف موانع ازدواج جوانان قرار گرفته است.

پازل زندگی اغلب جوانان این کشور به جز آقازاده ها و فرزندان مسئولانی که خود را جدا از مردم می دانند و در رفاه کامل به سر می برند، تکه های گمشده ای به نام وجدان و مسئولیت پذیری آقایان مسئول را کم دارد و شرایط کنونی نتیجه اهمال و بی مسئولیتی آن ها به شمار می رود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 267

به "به پرستاری جوان، برای حیوان خانگی نیازمندیم!" امتیاز دهید

2 کاربر به "به پرستاری جوان، برای حیوان خانگی نیازمندیم!" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به پرستاری جوان، برای حیوان خانگی نیازمندیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید