راهنمای خرید برترین دستکش بوکس؛ انواع، نکات مهم خرید و برترین برندها

به گزارش شهر ورزش، دستکش های بوکس، در وزن ها و مقدار های مختلفی وجود دارند. هنگام خرید با فهرست بلندی از انواع مختلف دستکش های بوکس روبرو می شوید. این موضوع ممکن است، انتخاب برترین دستکش بوکس را برای شما تبدیل به یک چالش کند. برای تهیه دستکش بوکس مناسب، باید بر اساس احتیاج و هدف تمرین، برترین نوع را انتخاب کنید. سپس به عوامل مهم دیگری مانند مقدار، وزن و جنس دستکش توجه کنید.

راهنمای خرید برترین دستکش بوکس؛ انواع، نکات مهم خرید و برترین برندها

در این مقاله ابتدا به معرفی انواع دستکش بوکس و کاربرد هرکدام می پردازیم و سپس عوامل موثر دیگر را مورد آنالیز قرار می دهیم. از شما دعوت می کنیم تا سرانجام این مطلب همراه ما باشید تا با استفاده از نکات مهم خرید برترین دستکش، انتخاب درستی داشته باشید.

انواع مختلف برترین دستکش های بوکس

آشنایی با انواع مختلف دستکش بوکس، اولین قدم برای انتخاب برترین دستکش ورزش بوکس است. شاید به عنوان یک فرد عادی همه دستکش های بوکس برای شما یکسان به نظر برسد، اما با دانستن نکات مخصوص به ویژگی های هر یک، تفاوت هرکدام را متوجه می شوید. انتخاب نوع مناسب دستکش بوکس، با توجه به احتیاج و هدف ورزشکارها مشخص می گردد. در ادامه به معرفی انواع گوناگون دستکش بوکس و کاربرد هرکدام می پردازیم.

1. دستکش بوکس آموزشی

دستکش های آموزشی، برای مبتدیان در تمرین ورزش بوکس و مشت زنی، مناسب هستند. این دستکش ها معمولاً از چرم یا مواد مصنوعی مقاوم ساخته می شوند و دارای وزن متوسطی هستند. طراحی دستکش های بوکس آموزشی طوری است که از دست و مچ به خوبی محافظت می نمایند. این نوع دستکش، یک انتخاب رایج و خوب برای افرادی است که می خواهند مهارت های بوکس خود را بهبود ببخشند.

2. دستکش بوکس کیسه ای

دستکش های کیسه ای، نوع دیگری از دستکش های بوکس هستند که برای کار با کیسه های بوکس و میت ها طراحی شده اند. این دستکش ها، معمولاً از مواد مقاوم ساخته می شوند و دارای وزن سنگینی هستند. دستکش های بوکس کیسه ای هم مانند دستکش های بوکس آموزشی از دست و مچ شما هنگام تمرین یا مبارزه محافظت می نمایند، اما سنگین تر هستند. اگر قصد دارید به طور منظم تمرین با کیسه بوکس های سنگین را انجام دهید، دستکش های کیسه ای، گزینه مناسبی برای شما هستند. این نوع دستکش، با داشتن بالشتک و لایه های مخصوص درون خود، تا حد زیادی جلوی فشار ضربات را می گیرد، تا از آسیب و مصدومیت دست شما جلوگیری نمایند.

3. دستکش بوکس اسپارینگ

دستکش های اسپارینگ، برای طیف وسیعی از فعالیت های بوکس، ازجمله اسپارینگ، تمرین با حریف ورزشی، با کیسه بوکس و میت استفاده می شوند. این دستکش ها دارای وزن سنگینی هستند. درون دستکش های اسپارینگ پد و بالشتک محافظ زیادی وجود دارد تا ضربات را جذب نمایند. بعلاوه این نوع دستکش از وارد شدن فشار زیاد ضربات، به حریف تمرینی شما جلوگیری نموده و از آن ها محافظت می نمایند. اگر قصد دارید به طور منظم با حریف ورزشی خود تمرینات اسپارینگ انجام دهید، باید دستکش های اسپارینگ تهیه کنید. این نوع دستکش بوکس، یک گزینه عالی برای افرادی هستند که می خواهند در بوکس پیشرفت نمایند و برای مسابقات آماده شوند.

4. دستکش بوکس حرفه ای

دستکش های بوکس حرفه ای که بعضی به آن ها دستکش های مسابقه هم می گویند، به طور ویژه برای مسابقات بوکس و تمرینات حرفه ای طراحی شده اند. برترین دستکش بوکس حرفه ای دارای بالشتک و لایه محافظ کمتری نسبت به دستکش های اسپارینگ است تا حریف شما بتواند قدرت ضربات شما را احساس کند. دستکش های مسابقه در دو نوع بنددار و چسبی وجود دارند. دستکش های دارای بند به علت امکان تنظیم میزان شل یا سفت بودن دستکش محبوبیت بیشتری دارند و اکثرا مورد استفاده قرار می گیرند.

دستکش های حرفه ای، طوری طراحی شده اند که ضربه ای تا حد ممکن، محکم و قوی وارد نمایند. بااین حال، دستکش های بوکس حرفه ای واقعاً برای تمرینات روزمره مناسب نیستند و نباید خارج از مسابقات، زیاد استفاده شوند. قیمت دستکش بوکس حرفه ای واقعی به هیچ وجه ارزان نیست و بسیاری از بوکسورها برای یک جفت دستکش بوکس حرفه ای خوب، میزان زیادی هزینه پرداخت می نمایند.

اهمیت خرید برترین جنس دستکش بوکس

هنگام انتخاب دستکش بوکس، جنس دستکش نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. دو جنس رایج دستکش بوکس، وینیل و چرم است. دستکش های وینیلی ارزان تر هستند و به راحتی تمیز می شوند. این جنس دستکش ها دوام کمتری نسبت به دستکش های چرمی دارند و ممکن است رطوبت را داخل دستکش نگه دارند. دستکش های جنس وینیل بیشتر برای بچه ها و افراد مبتدی مناسب هستند.

دستکش های چرمی گران تر هستند، اما دوام بیشتری دارند. این جنس دستکش ها ، اجازه می دهند هوا به خوبی در فضای داخلی دستکش جریان داشته باشد و با گذشت زمان احساس راحتی بیشتری ایجاد کند. دستکش های جنس چرم، برای استفاده طولانی مدت و حرفه ای مناسب هستند. در نهایت، انتخاب بین دستکش بوکس وینیل و چرم به عواملی مانند بودجه، نوع تمرین و ترجیحات شخصی شما بستگی دارد.

میزان و وزن مناسب دستکش بوکس

نکته مهم در انتخاب دستکش بوکس، توجه به میزان آن است. میزان دستکش بوکس بزرگ سالان معمولا در سایزهای 10، 12، 14 و 16 یا بر اساس وزن، با واحد اونس (oz) سنجیده می گردد. دستکش های 4 تا 8 اونس، مناسب برای بچه ها و نوجوانان است. برای انتخاب برترین سایز دستکش بوکس، نوع ورزش، میزان تمرین و وزن خود را در نظر بگیرید. برای مثال، اگر وزن شما بین 60 تا 75 کیلوگرم است، دستکش های سایز 10 معمولا مناسب هستند. افرادی که وزن بیشتری دارند، می توانند از دستکش های سایز 12 استفاده نمایند تا تمرینات و فعالیت های خود را بهتر انجام دهند.

بعلاوه برای تمرینات روزمره، دستکش های بوکس سبک تر با وزن 10 تا 14 اونس مناسب هستند. این دستکش ها به میزان کافی سنگین هستند تا از بند انگشتان شما محافظت نمایند، در عین حال به میزان کافی هم سبک هستند تا به راحتی از آن بهره ببرید. توجه داشته باشید که برای تمرینات اسپارینگ، دستکش های بوکس با پد و لایه محافظ بیشتر یعنی وزن 16 یا حتی 18 اونس مناسب هستند. وزن بیشتر دستکش، باعث جذب فشار ضربات شده و از دست و مچ شما بهتر محافظت می نماید.

برترین مارک دستکش بوکس

انتخاب برترین برند دستکش بوکس، بستگی به عواملی مانند راحتی، کیفیت، میزان محافظت از دست و قیمت دارد. از آنجایی که دستکش های بوکس گاهی بسیار گران هستند، بنابراین مهم است که از کیفیت آن ها مطمئن باشید. اگرشما برترین دستکش بوکس جهان از نظر کیفیت را هم داشته باشید اما با آن راحت نباشید، تمرین خوب و مفیدی نخواهید داشت؛ حتی ممکن است به خود آسیب بزنید. پس هنگام تهیه به راحت بودن دستکش هم دقت کنید. دستکش های بوکس باید از دست های شما در برابر ضربه محافظت نمایند.

برندهایی مثل Grant ،Adidas ،Winning و Rival Boxing برترین دستکش های بوکس جهان را فراوری می نمایند که ممکن است هزینه بسیار بالایی داشته باشد. البته مارک های خوب و ارزان تری هم مانند گرین هیل، اورلست، ریس و ونوم هم در بازار بسیار رایج هستند.

نحوه صحیح پوشیدن دستکش بوکس

هنگام پوشیدن دستکش، مطمئن شوید که دست خود را تا جایی که ممکن است، به داخل فشار دهید. اشکالی ندارد که نوک انگشتان شما با انتهای آن تماس داشته باشد یا به آرامی به آن فشار وارد کند. هنگام پوشیدن مچ دست خود را خم نکنید، زیرا بالشتک محافظ دستکش باید به طور طبیعی فشار را به وسیله بند انگشتان شما راهنمایی کند. اگر حین استفاده از دستکش بوکس، به انگشتان شما فشار می آ ید، اما آزاردهنده یا دردناک نیست، آن را برای یک یا دو جلسه بهره ببرید، معمولا بعد از این بازه زمانی دست های شما احساس راحتی پیدا می نمایند. اگر فشار روی انگشتان شما، ناراحت نماینده یا دردناک است، شاید آن نوع دستکش خاص برای شما خیلی مناسب نباشد، در این صورت، شاید بهتر باشد دستکش مناسب خود را از نوع دیگری انتخاب کنید.

نکات مراقبت و نگهداری از دستکش بوکس

برای مراقبت از دستکش های بوکس خود، باید بلافاصله پس از استفاده، آن ها را پاک کنید. برای این کار می توانید از یک پارچه مرطوب بهره ببرید. سپس، بند یا چسب مچ دست را باز کنید و اجازه دهید دستکش ها در جایی با تهویه مناسب خشک شوند. برای مراقبت بیشتر، از قرار دادن دستکش ها در معرض نور مستقیم خورشید، خودداری کنید. از ماشین لباس شویی یا خشک کن برای دستکش های بوکس خود استفاده نکنید، زیرا ممکن است به آن ها آسیب جدی وارد کند.

وقتی تمرین را تمام کردید و به خانه رفتید، در صورت امکان دستکش های بوکس و سایر وسایل خود را از ساک ورزشی خارج کنید و در جایی بگذارید که هوا جریان دارد. اگر جایی برای گذاشتن دستکش بوکس ندارید، حداقل کاری که باید انجام دهید این است که زیپ کیف ورزشی خود را باز کنید تا کمی هوا وارد آن گردد؛ با انجام این کار، رطوبت در کیف باقی نمی ماند و باعث تجمع باکتری و خراب شدن دستکش بوکس نمی گردد.

در سرانجام

در این مقاله به آنالیز نکات لازم برای خرید برترین دستکش بوکس پرداختیم. هنگام خرید دستکش بوکس مناسب، باید ابتدا انواع گوناگون آن را بشناسید تا انتخاب مناسبی داشته باشید. مثلا دستکش مناسب برای تمرین اسپارینگ با دستکش های بوکس مورد استفاده برای تمرین درمسابقات حرفه ای فرق دارد. بعلاوه عوامل دیگری مانند میزان، وزن و برند جزو دیگر موارد مهم در انتخاب برترین دستکش بوکس محسوب می گردد. دستکش های بوکس سنگین تر معمولاً بیشتر از مچ و دست شما محافظت می نمایند، اما قدرت ضربه زدن را کاهش می دهند. دستکش های سبک تر برای تمرینات سرعتی مناسب هستند. انتخاب درست دستکش بوکس، باعث می گردد تا تمرین سالم تر و مفیدتری داشته باشید و از ورزش به خوبی لذت ببرید.

منابع: hayabusafight, fightquality

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 5 دی 1402 بروزرسانی: 5 دی 1402 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 985

به "راهنمای خرید برترین دستکش بوکس؛ انواع، نکات مهم خرید و برترین برندها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید برترین دستکش بوکس؛ انواع، نکات مهم خرید و برترین برندها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید