منابع دولت هادی: حوثی ها به 6 کیلومتری مأرب رسیدند

به گزارش شهر ورزش، مقامات نظامی دولت مستعفی یمن اذعان کردند که ارتش و کمیته های مردمی به شش کیلومتری شهر مأرب رسیده و پیشروی قابل ملاحظه ای داشته اند.

منابع دولت هادی: حوثی ها به 6 کیلومتری مأرب رسیدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مقامات نظامی دولت مستعفی منصور هادی در یمن امروز (یکشنبه) به پیشروی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در استان مأرب اذعان کردند.

به نوشته فرانس24، به اذعان این مقامات، حوثی ها پیشروی مهمی به سمت شهر مأرب داشتند و طی آخرین درگیری ها 65 تن از هر دو طرف کشته شده اند، به طوریکه نیروهای ارتش و انصارالله یمن توانسته اند کنترل کامل منطقه الکساره را در شمال غرب شهر مأرب به گرفته و درگیری ها را به داخل منطقه المیل که در شش کیلومتری مأرب واقع شده بکشانند.

فرماندهان نظامی دولت هادی همچنین گفتند که نیروهای دولت صنعاء دست از مبارزه و پیشروی نمی کشند و صدها نفر را برای جنگ در مأرب روانه این استان نموده اند.

همچنین به گفته آن ها، نیروهای ارتش و انصارالله برای در امان ماندن از حملات جنگنده های سعودی از موتورسیکلت به جای خودرو استفاده می نمایند.

در همین حال پایگاه صحن الجن در مجاورت شهر مأرب نیز شب گذشته شاهد انفجارهای شدیدی بود که به گفته منابع محلی به علت برخورد موشک بالستیک بوده است.

سرتیپ عبدالله الحاضری مدیر دایره قضایی نظامی (وابسته به دولت هادی) و تعدادی از همراهان او نیز روز گذشته در درگیری با ارتش و کمیته های مردمی در شرق جبهه المشجح در منطقه صرواح واقع در غرب مأرب کشته شدند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 287

به "منابع دولت هادی: حوثی ها به 6 کیلومتری مأرب رسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منابع دولت هادی: حوثی ها به 6 کیلومتری مأرب رسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید