چطور با یک کوله پشتی کوچک به همه جا سفر کنیم؟

به گزارش شهر ورزش، بستن بار سفر یکی از کارهای مهمی است که قبل از سفر باید انجام دهید. با این نکات بار سفر خود را در یک کوله پشتی ببندید و راهی سفر شوید.

چطور با یک کوله پشتی کوچک به همه جا سفر کنیم؟

اگر تا به حال یک چمدان سنگین را روی خیابان های سنگ فرش شده اروپا کشیده باشید یا در پی یک خوراکی کوچک در انبوه وسایل خودتان در یک کوله پشتی گشته باشید، حتما می دانید که وقتی زمان بستن بار سفر می رسد، بیشتر ما وسایلی بیش از حد نیاز برمی داریم.

فرقی نمی کند که فردی دائما در حال سفر باشیم که فقط برای دو شب سفر سه کیف برمی داریم یا کوله گردی که همه وسایل پیاده گردی و کمپینگ خود را در یک کوله پشتی جای می دهد و فقط نیم ساعت بیرون آوردن آن ها طول می کشد. در هر صورت بیشتر ما معمولا بیش از حد نیاز بار و وسیله برمی داریم. تقریبا نیمی از چیزهایی که برای سفر برمی داریم، اضافه است و می توانیم در خانه بگذاریم. با کمی نظم و خلاقیت می توانید با یک کوله پشتی کوچک به همه جای دنیا سفر کنید. همان کوله پشتی که از آن برای بردن کتاب های خود سر کلاس درس استفاده می کنید.

برای این کار، این ترفندها را به خاطر داشته باشید.

عزیزانت را بکش!

یک توصیه رایج به نویسنده ها وجود دارد که آن ها را از تکلف و به کار بردن کلمات سخت و سنگین دور می کند و آن توصیه این است، عزیزانت را بکش!

یعنی چیزهایی که دوست داری کنار بگذار. این توصیه در مورد بسته بندی وسایل سفر هم قابل اجرا است. ما معمولا برای سفر بسیاری از چیزهایی که دوست داریم برمی داریم در حالی که ممکن است اصلا به آن نیاز نداشته باشیم. اگر قرار است سه شب جایی اقامت کنید، لازم نیست پنج پیراهن، 4 شلوار و سه جفت کفش با خود ببرید. معمولا این جور مواقع با خودمان می گوییم شاید لازم شود. موقع انتخاب لباس دقت کنید، بدون تردید به همه این لباس ها نیاز پیدا نمی کنید. تک تک روزهای سفر خود را در نظر بگیرید، چه کاری قرار است انجام دهید و برای انجام آن کار یا تفریح و فعالیت، واقعا به چه لباسی نیاز دارید و در چه لباسی راحت تر هستید؟ این روش را به کار بگیرید و خواهید دید که بار سفر شما نصف می شود.

این توصیه فقط در مورد مقصدهایی با آب و هوای گرم نیست؛ چراکه این مقصدها در حالت کلی معمولا بار کمتر و سبک تری نیاز دارند.

یکی از دفعاتی که به شکلی بلندپروازانه و عجیب برای سفر بار سفر بسته بودم، سفر به گرینلند بود. این سفر با فعالیت های تفریحی زیادی در طبیعت همراه است. مثلا اقامت در چادرهای یخی، سوار شدن فرابرها، طی کردن مسیرهای خاکی و.... برای این سفر من فقط کوله پشتی خودم را برده بودم. کوله ام فقط حاوی وسایل ضروری بود. در فرودگاه از طرف همه کسانی که اطرافم بودند، بازخوردهای عجیب و متعجبانه ای دریافت می کردم و این کار من باعث تعجب آن ها شده بود. یک نفر در فرودگاه گرینلند به من گفت: این همه باری است که با خودت آورده ای؟ می دونی که داری به گرینلند سفر می کنی؟

مطمئنا می دانستم مقصدم کجا است. من چهار بار در آن هفته یک لباس یکسان پوشیدم. مقصد سفرم گرینلند بود نه مراسم مت گالا.

چپاندن هوشمندانه!

مهم ترین تکنیک در هنگام بستن بار سفر تکنیکی است که من آن را چپاندن هوشمندانه نامیده ام. از این نترسید که لباس های خود و سایر وسایل ضروری را در هر جایی که فضای خالی پیدا می شود، بچپانید. البته این کار را باید هوشمندانه انجام دهید. لازم نست برای وسایلی مثل وسایل بهداشتی و جوراب، کیف زیپ دار جداگانه داشته باشید. ابتدا وسایل بزرگ تر را داخل چمدان بگذارید و بعد وسایل کوچک را در بین آن ها جای دهید. من با قرار دادن کفش ها در انتهای کوله شروع می کنم. سپس روی آن شلوار، تی شرت و پیراهن را قرار می دهم. لباس های زیر و جوراب ها در حاشیه بین لباس ها و دیواره کوله جا می شود.

اگر پیراهن هایی دارید که نمی خواهید چروک شوند، آن ها را در قسمت مخصوص لپتاپ کوله، تا کنید و جدا بگذارید.

متفاوت فکر کنید

خلاقیت یک نکته کلیدی در زمان بسته بندی بار سفر است. لازم نیست کوله پشتی شما همه کار را برایتان انجام دهد؛ به خصوص در سفر به مقصدهایی که آب و هوای سردی دارند. این پیشنهاد که در هواپیما هفت لایه لباس بپوشید که کوله پشتی شما سبک تر شود، بدترین پیشنهاد ممکن است؛ ولی لازم نیست این لباس ها را حتما تنتان کنید. مثلا گرمکن خود را می توانید دور کمرتان ببندید یا یک جفت بوت را به کوله پشتی تان آویزان کنید. البته اگر دو سه لایه لباس هم بپوشید در هواپیما می توانید هر کدام که نیاز نیست در بیاورید.

منبع: کجارو / matadornetwork.com
انتشار: 6 فروردین 1401 بروزرسانی: 6 فروردین 1401 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 683

به "چطور با یک کوله پشتی کوچک به همه جا سفر کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور با یک کوله پشتی کوچک به همه جا سفر کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید