126 مصدوم حادثه کارخانه کربنات سدیم شیراز مرخص شدند

به گزارش شهر ورزش، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام آخرین شرایط مصدومان حادثه در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد، گفت: در این حادثه، بیمارستان حضرت قائم (عج) فیروزآباد به 149 مصدوم، خدمات درمانی ارائه نموده است.

126 مصدوم حادثه کارخانه کربنات سدیم شیراز مرخص شدند

به گزارش فارس، مهرداد شریفی که خود از ساعات ابتدایی حادثه در بیمارستان حضرت قائم (عج) فیروزآباد حضور یافته و ضمن خدمت رسانی به بیماران، بر فرایند ارائه خدمات نیز نظارت مستقیم داشته است، گفت: این حادثه در مجموع 149 مصدوم داشته است که با ترخیص 126 مصدوم طی روز گذشته تا به امروز، در حال حاضر 23مصدوم بستری بوده و خدمات درمانی لازم به آنان ارائه می گردد.

او با اشاره به حضور یک تیم کامل پزشکی از شیراز برای رسیدگی فوری به مصدومان حادثه با پرواز بالگرد اورژانس هوایی اضافه کرد: خوشبختانه این حادثه موردی از فوتی نداشته و با رسیدگی به موقع به بیماران و آمادگی کامل بیمارستان حضرت قائم (عج)، نیازی به ارجاع بیماران به مرکز استان نیز وجود نداشت و تمامی مصدومان طی ساعات ابتدایی حادثه، مداوا و ترخیص شدند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز سرعت عمل مجموعه سلامت استان برای رسیدگی به این حادثه را در کاهش پیامد های آن بسیار تاثیرگذار خواند و اظهار کرد: اطلاع رسانی به موقع بحران، تشکیل دو نشست کمیته بحران، حضور تیم امدادی تخصصی از شیراز در مرکز درمانی، خدمت رسانی دلسوزانه کادر درمان بیمارستان حضرت قائم (عج) و حضور رئیس و مسوولان دانشگاه با هدف نظارت مستقیم بر فرایند خدمت رسانی به مصدومان حادثه و آنالیز جوانب عملیات امدادرسانی، از جمله اقدامات صورت گرفته در این زمینه بوده که موجب شد این حادثه با کمترین چالش در حیطه سلامت مصدومان، سپری گردد.

شریفی اعزام 14 دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک ففرایند بالگرد اورژانس را از دیگر اقدامات صورت گرفته در این حادثه برشمرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز شرایط مصدومان بستری را نیز مطلوب گزارش کرد و اضافه کرد: امید است به زودی دیگر مصدومان بستری نیز با سلامت کامل ترخیص شده و شاهد بازگشت آنان به آغوش خانواده هایشان باشیم.

منبع: فرارو
انتشار: 27 تیر 1401 بروزرسانی: 27 تیر 1401 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 776

به "126 مصدوم حادثه کارخانه کربنات سدیم شیراز مرخص شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "126 مصدوم حادثه کارخانه کربنات سدیم شیراز مرخص شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید