اختراعی پرکاربرد که جای ثروتمند و فقیر را عوض کرد

به گزارش شهر ورزش، پیش از اختراع آسانسور، ثروتمندترین افراد در نزدیک ترین فاصله به زمین زندگی می کردند و افرادی که وضع اقتصادی ضعیف تری داشتند، در طبقات بالاتر سکونت داشتند.

اختراعی پرکاربرد که جای ثروتمند و فقیر را عوض کرد

به گزارش خبرنگاران، آیا می دانید چه عاملی باعث شده تا واحدهای پنت هاوس تا این حد گران باشند؟ پاسخ تنها یک چیز است، آسانسور! پیش از اختراع این وسایل بالابر، ثروتمندترین ساکنان یک ساختمان در نزدیک ترن فاصله به زمین زندگی می کردند و افرادی که وضع اقتصادی ضعیف تری داشتند، در طبقات بالاتر سکونت پیدا می کردند. این اختلاف تا جایی بود که معمولا آخرین طبقه هر ساختمان، محل اقامت خدمتکار محسوب می شد.

در روزگاری که بدون آسانسور، افراد ساکن در طبقات بالا مجبور بودند اثاثیه خود را با زحمت از پله ها بالا ببرند، طبقه همکف این امکان را می داد تا در سریع ترین زمان ممکن رفت و آمد داشته باشند و جابجا شوند.

وقتی امروزه به یک ساختمان مسکونی مرتفع نگاه می کنید، متوجه خواهید شد که طبقات بالا به لطف واحدهای پنت هاوس بزرگ و مجلل، کمی متفاوت به نظر می رسند.

جالب است بدانید که طبقات بالای ساختمان های مجلل، برای ثروتمندان در نظر گرفته می گردد تا بتوانند از برترین منظره ها لذت ببرند. در مرکز منهتن نیویورک، پنت هاوسی وجود دارد که بیش از 90 میلیون دلار قیمت دارد. در موناکو نیز، یک پنت هاوس به ارزش 335 میلیون دلار قیمت گذاری شده است.

  • به این قسمت از پنجره هواپیما هرگز دست نزنید! | چرا نباید سر را به پنجره هواپیما تکیه داد؟ | سوراخ خونریزی هواپیما کجاست؟
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 مهر 1401 بروزرسانی: 13 مهر 1401 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 829

به "اختراعی پرکاربرد که جای ثروتمند و فقیر را عوض کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختراعی پرکاربرد که جای ثروتمند و فقیر را عوض کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید