برای رفع برخی از مسائل اقتصادی لازم است کار های فرهنگی صورت گیرد

به گزارش شهر ورزش، معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: برای رفع برخی از مسائل اقتصادی هم حتی لازم است کار های فرهنگی صورت گیرد و جریان سازی فرهنگی شود، از این جهت نباید به موضوع کم توجهی شود.

برای رفع برخی از مسائل اقتصادی لازم است کار های فرهنگی صورت گیرد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سید محمدحسینی معاون پارلمانی رییس جمهور در حاشیه مراسم جایزه ملی کتاب سال جوانان در جمع خبرنگاران درباره اهمیت فرهنگ و مطالعه کتاب گفت: اگرچه در این ایام و در این دوره بحث مسائل اقتصادی بسیار مهم است و فوریت دارد و باید به آن پرداخته شود، اما مسئله فرهنگ هم همواره از یک جایگاه والایی برخوردار است.

وی اضافه کرد: برای رفع برخی از مسائل اقتصادی هم حتی لازم است کار های فرهنگی صورت گیرد و جریان سازی فرهنگی شود، از این جهت نباید به موضوع کم توجهی شود.

حسینی با اشاره به اهمیت فرهنگ در جامعه، یادآور شد: رهبر معظم انقلاب هم همواره بر سه موضوع اقتصاد، علم و فرهنگ تاکید دارند و مطالباتی را از مسولان داشته اند.

معاون رییس جمهور تاکید کرد: آنچه در فرهنگ می تواند نقش آفرین باشد بحث کتاب و مطالعه کتاب است، یعنی اگر تئاتر، فیلم سینمایی و سریال هم ساخته می شود همه این ها از یک کتاب، اندیشه، ایده و تفکر بر می خیزد.

وی با اشاره به اهمیت مسئله فرهنگ برای دولت سیزدهم گفت: مخصوصا با نگاه ویژه ای که آقای رییس جمهور به فرهنگ دارد تلاش می شود نسبت به این موضوع اهتمام بیشتری باشد و ما شاهد رونق فعالیت های فرهنگی در حوزه های گوناگون از جمله در حوزه کتاب باشیم.

حسینی با اشاره به مراسم جایزه ملی کتاب سال جوانان، اضافه کرد: این مراسم هم می تواند آغازی باشد بر اهتمام جدی دولت سیزدهم بر مسئله کتاب و کتابخوانی و تشویق و ترغیب نسل جوان برای توجه به این حوزه.

معاون رییس جمهور گفت: اگرچه اکنون بخشی از مطالعه در فضای مجازی انجام می شود، اما همین که مطالعه جزو کار های روزانه افراد قرار بگیرد و موثر است و باید سعی کنیم خانواده را به مطالعه و کتابخوانی عادت دهیم.

وی شرح داد: بنای دولت بر این است که همزمان با تلاشی که برای رفع مسائل اقتصادی می شود به فرهنگ هم توجه کافی داشته باشد. انشالله شرایط بازگشایی مدارس و دانشگاه ها هم فراهم شود که این مسئله در این حوزه تاثیر خواهد داشت.

حسینی اضافه کرد: از طرفی برگزاری جشنواره ها، مسابقات و جوایزی که در بحث کتاب داده می شود هم می تواند یک رقابت سالم ایجاد کند و جوان ها را به مطالعه بیشتر ترغیب کند و آن هایی که اهل قلم هستند را به نوشتن تشویق کند.

حسینی با اشاره توجه دولت سیزدهم به مسئله فرهنگ گفت: در سفر های استانی هم قرار است به بحث فرهنگی توجه بیشتری شود. از گذشته هم در عرصه کتاب و کتابخوانی حمایت هایی وجود داشته، ولی در این دوره قطعاً حمایت جدی تری صورت خواهد گرفت.

معاون پارلمانی رییس جمهور تاکید کرد: متاسفانه برخی از فعالیت های فرهنگی و هنری دچار یک رخوت و رکود شده بود که الحمدالله در این دولت توجه بیشتری وجود خواهد داشت که انشالله جزئیات را وزیر محترم فرهنگ حتماً بیان می کند. البته همه حوزه ها باید کمک کنند و با یک تقسیم کار بین همه نهاد های جریان سازی فرهنگی صورت گیرد.

وی درباره سوالی پیرامون سرانه مطالعه خود گفت: بنده دائم در حال مطالعه هستم، البته برخی اوقات فرصت نمی شود به حوزه هایی که علاقه بیشتری دارم بپردازم، ولی همواره در فرصت هایی که به دست می آید برای مطالعه کتاب ها استفاده می کنم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 آبان 1400 بروزرسانی: 21 آبان 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 536

به "برای رفع برخی از مسائل اقتصادی لازم است کار های فرهنگی صورت گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای رفع برخی از مسائل اقتصادی لازم است کار های فرهنگی صورت گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید