اخبار اقتصادی

جاذبه های استکهلم که بازدید از آن ها کاملا رایگان است!

جاذبه های گردشگری رایگان در استکهلماستکهلم شهری دیدنی در کشور سوئد است که با توجه به وجود جاذبه های دیدنی و همینطور جزیره هایی که در آن وجود دارد به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری در سوئد محسوب می گردد. اما با توجه به این که اندازه هزینه ها در این شهر...

7 تیر 1401

آیا ارتباطی بین استرس و حمله قلبی وجود دارد؟

به افرادی که استرس زیادی را تجربه می نمایند احتمالاً بیش از یک بار در زندگی گفته شده است که استرس می تواند آنها را بکشد یا استرس می تواند زندگی آنها را کوتاه کند اما آیا واقعاً می تواند؟ آیا استرس و حمله قلبی به هم مرتبطند یا می تواند باعث سایر مسائلی گردد...

6 تیر 1401

واردات خودرو با تصویب هیئت دولت آزاد شد

سخنگوی دولت گفت: یکی دیگر از بند های هشت فرمان رئیس جمهور برای تحول در صنعت خودرو محقق شد و با تصویب هیئت دولت، واردات خودرو آزاد شد.

4 تیر 1401

اولویت صنایع و سازمان ها جذب نیروهای بومی باشد، صید ترال در خلیج فارس ممنوع گردد

رئیس جمهور گفت:در ملاقات با اقشار گلایه ها در خصوص جذب نیرو و آموزش جوانان بود که به مدیران اعلام کردیم اولویت اول جذب نیروهای بومی باشد.

1 تیر 1401

یک بشقاب فرهنگ؛ یک لیوان تاریخ

لقمه ای که در دستتان است، فقط یک ساندویچ گرم و تازه نیست؛ ظرف آشی که بغل دستی تان در دست دارد هم فقط یک کاسه آش نیست! غذاهای خیابانی (Street Foods)، چیزی فراتر از ترکیب چند ماده اولیه هستند. در دل این لقمه ها و ظرف های غذا، الگوی غذایی ملت ها، تاریخ شان و راه و...

23 خرداد 1401

صعود بورس ادامه خواهد یافت؟

دیروز برای نخستین بار طرح افزایش یک درصدی دامنه نوسان در بورس اجرا شد. همزمان با این رویداد شاخص کل بورس تهران نیز با یک رشد پرقدرت روبرو شد و با 1.8 درصد افزایش بعد از 7 ماه از مرز 1.5 میلیون واحد عبور کرد. به گزارش همشهری، با وجودفراز و نشیب های 3 ماه گذشته...

19 خرداد 1401

جوایز ادبی؛ ایستگاه پایانی بررسی کیفی آثار ، حوزه نقد ادبی تقریبا تعطیل است

فعال حوزه نشر با انتقاد از مسائل چرخه مصرف کتاب گفت: در برقراری ارتباط با مخاطبین طبیعتا زیر حلقه های این موضوع یعنی جشنواره های ادبی هم دچار مشکل هستند.

14 خرداد 1401

راهنمای تحصیل در خارج از کشور (قسمت ششم: آزمون GRE، GMAT)

آزمون های GRE و GMAT دو آزمون بین المللی هستند که در کنار آزمون های آیلتس و تافل از ملزومات دریافت پذیرش از دانشگاه های جهان محسوب می شوند.

10 خرداد 1401

تور ارزان قطر: روایت الجزیره از دستور کار وزیر خارجه قطر در سفر به تهران

یک رسانه قطری به نقل از بعضی منابع گزارش داده وزیر خارجه قطر قرار است در سفر به تهران با مقام های ارشد ایران درباره موضوعات منطقه ای گفت وگو کند.

5 خرداد 1401

گران ترین کالاهای سال گذشته چیست؟

به گزارش خبرنگاران، طبق معمول نفت خام از کالاهایی بود که افزایش قیمت چشمگیری در سال 2021 داشت اما کالاهای دیگری هم بودند که روی دست نفت خام زدند و پرچم دار گران ترین کالاهای سال گذشته شدند، آن کالاها چیست؟

23 اردیبهشت 1401

ظهور میلیاردر های بی پول

وحید شقاقی شهری در روزنامه اعتماد نوشت: 1) بعضی تصمیم سازی های مالی و راهبردی دولت در حوزه مالیات ستانی که در بودجه بازتاب پیدا نموده در آینده ای نزدیک، بدون تردید تبعات اجتماعی، سیاسی، طبقاتی و... دامنه داری را ایجاد خواهد نمود. دولت با این تصور که قرار...

13 اردیبهشت 1401

کافه گردی: کافه مژگان؛ درنگی برای آسودن

کافه مژگان کافه ای کوچک و دوست داشتنی در خیابان ولیعصر است که محیطی آرام و مناسب را برای مشتریان فراهم نموده است. در اولین مطلب کافه گردی این هفته به سراغ این کافه رفته ایم تا با امکانات آن آشنا شویم. همراه خبرنگاران باشید.

6 اردیبهشت 1401

رونق بازار مسکن در چیتگر و اطراف تهران

ساخت مسکن از گذشته تا کنون همواره از تقاضا برای خرید آن عقب تر بوده است و تامین نیاز مسکن در اولویت تمامی دولت ها بوده است . در حال حاضر با توجه به رشد ساخت و ساز در تهران و جمعیت پذیر نبودن برخی منطقه ها، ساخت و ساز به نقاطی در تهران رسید که پیش تر حالت مسکونی...

4 اردیبهشت 1401

پایانی بر وعده ها و حمایت ها با ریزش 22 هزار واحدی شاخص کل!

خبرنگاران - شاخص کل امرزو بیش از 22 هزار واحد افت کرد.

1 اردیبهشت 1401

سقف تسهیلات 30 میلیارد یورویی تامین اقتصادی خارجی برای طرح های دولتی و غیردولتی

تهران (پانا) - در جریان آنالیز بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1401 کل کشور نمایندگان مجلس یازدهم سقف تسهیلات تأمین اقتصادی خارجی(فاینانس) برای طرحهای دولتی و غیر دولتی معادل ریـالی را 30 میلیارد یورو مشخص کردند.

27 فروردین 1401

سامانه جامع حمل و نقل بار رونمایی شد

خبرگزاری خبرنگاران-با حضور سرپرست معاونت حمل و نقل شهرداری تبریز از سامانه جامع هوشمند حمل و نقل بار درون شهری رونمایی شد.

4 فروردین 1401

صدیقى: با یاری نوآورى و استارتاپ ها می توانیم در راستا پیشرفت حرکت کنیم

رئیس فدراسیون ووشو گفت: با استفاده از فضایی که فناورى و استارتاپ ها ایجاد می نمایند، می توانیم باعث پیشرفت ووشو شویم.

14 اسفند 1400

درخواست مردم برای انتقال گرمخانه خاوران؛ شورا همچنان از فعالیت های قرارگاه اجتماعی مطلع نیست

تهران (پانا) - عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت که تغییرکاربری گرمخانه خاوران مشکل ساکنان این محله را حل نمی کند و درخواست مردم انتقال این گرمخانه است.

12 اسفند 1400

دیواره بزرگ مرجانی؛ عجایب هفتگانه طبیعی دنیا

دیواره بزرگ مرجانی، مجموعه بزرگی از صخره های مرجانی است که در شرق کشور استرالیا و در اقیانوس آرام قرار گرفته است. این دیواره، بزرگ ترین مجموعه صخره های مرجانی در دنیا محسوب می گردد و در سال 1997 در لیست عجایب هفتگانه طبیعی دنیا قرار گرفته است.

11 اسفند 1400

آداب غذا خوردن در رستوران های لوکس و مجلل!

آشنایی با آداب غذا خوردن در رستوراناگر تا به حال به رستوران های لوکس رفته باشید حتما می دانید که غذا خوردن در این رستوران ها آداب و رسوم خاص خود را دارند. رستوران های لاکچری چه در ایران و چه در کشورهای مختلف جهان از اصولی بین المللی پیروی می نمایند که اطلاع...

8 اسفند 1400
تعداد: (160)