برگزاری حج تمتع با حضور زائران خارجی در فضایی ایمن

به گزارش شهر ورزش، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، برگزاری حج تمتع با حضور زائران خارجی در فضایی ایمن صورت می گیرد.

برگزاری حج تمتع با حضور زائران خارجی در فضایی ایمن

عربستان درباره حج تصمیم نهایی را گرفت

خبرگزاری واس وابسته به دولت عربستان، از عزم وزارت خارجه این کشور برای برپایی موسم حج 1400 اطلاع داد. سال گذشته به دنبال شیوع ویروس کرونا حج با حضور 10 هزار نفر از ساکنان و اتباع خارجی مقیم این کشور برگزار گردید.

وزارت حج و عمره عربستان بدون اینکه به جزئیات بیشتر تصمیم تازه این کشور اشاره کند، اظهار داشت: نهادهای بهداشتی و درمانی در عربستان تدابیر لازم را برای حفاظت از سلامتی زائران مورد ارزیابی قرار می دهند و بزودی جزئیات ضوابط و برنامه های اجرایی حج مسال اعلام خواهد شد.

بتازگی خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع مطلع در عربستان از تصمیم مقامات سعودی برای به تعلیق درآوردن حج برای زائران خارجی اطلاع داده بود. پیش از آن، وزارت حج عربستان گفته بود که درحال آنالیز طرح پذیرش زائران خارجی واکسینه شده برای موسم حج است. رویترز به نقل از منابع سعودی به اختلاف نظرهای مقامات عربستان در خصوص انواع مختلف واکسن ها و اثربخشی آنها و همچنین خطر ابتلا به گونه های جدید ویروس در این کشور در جریان مراسم حج اشاره نموده بود.

این کشور که مراسم عمره را پس از یک سال توقف چند ماهی است آغاز نموده، بتازگی پذیرش تدریجی زائران خارجی را از کشورهای امن به لحاظ ویروس کرونا آغاز نموده است. عربستان از زمان بازگشایی مسجدالحرام و برگزاری عمره، بیش از هفت و نیم میلیون عمره گزار و نمازگزار را پذیرفته است.

زائران خارجی برای شرکت در مراسم عمره باید 72 ساعت قبل از پرواز تست کووید داده باشند و پس از ورود به عربستان نیز سه روز در هتل قرنطینه شوند تا پس از تعیین شدن نتیجه تست دوم کرونا، اجازه حضور در مراسم عمره را دریافت نمایند. همه زائران در طول مراسم باید ماسک داشته باشند و فاصله ایمنی را رعایت نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 344

به "برگزاری حج تمتع با حضور زائران خارجی در فضایی ایمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری حج تمتع با حضور زائران خارجی در فضایی ایمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید