توسعه صنعت پتروشیمی راه نجات اقتصاد کشور است

به گزارش شهر ورزش، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه صنعت پتروشیمی اکنون با توجه به کاهش درآمدهای نفتی، راه نجات اقتصاد کشور است.

توسعه صنعت پتروشیمی راه نجات اقتصاد کشور است

سیدموسی موسوی در گفت وگو با خبرنگار شانا، با اشاره به کوشش ها در حوزه گازرسانی به شهرها و روستاهای کشور، اظهار کرد: تا به امروز فعالیت های گسترده ای در توسعه گازرسانی به شهرها و روستاهای مختلف اجرا شده که با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست. گسترش شبکه گاز، یکی از ارکان عدالت در خدمت رسانی است که این موضوع در توسعه مناطق محروم شهری و روستاها و کاهش دغدغه های روستاییان و حتی افزایش شاخص سلامت در مناطق محروم مؤثر است.

وی افزود: هم اکنون درصد بالایی از روستاهای کشور به شبکه گاز کشور متصل هستند که این مهم بدون شک حرکت بزرگی در زمینه خدمت رسانی محسوب می گردد. صنعت گاز با توجه به فعالیت های گسترده ای که همسو با گازرسانی به مناطق سخت گذر، بومی سازی و تأمین انرژی مورد احتیاج بخش های مختلف انجام داده، تحولات بزرگی را پشت سر گذاشته است، البته سایر صنایع مرتبط با نفت همچون پتروشیمی نیز متحول شده اند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس صنعت پتروشیمی را هم پیشرو در توسعه صادرات غیرنفتی دانست و توضیح داد: توسعه این صنعت هم اکنون با توجه به کاهش درآمدهای نفتی، راه نجات اقتصاد کشور است.

موسوی با تأکید بر اینکه صنعت پتروشیمی در طول چهار دهه گذشته پیشرفت های شگرفی داشته است، گفت: با توسعه صنعت پتروشیمی و برطرف مسائل و مسائل طرح های در حال انجام و بهره برداری از آنها، دستاوردهای خوبی در آینده نزدیک خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه صنعت پتروشیمی از ارکان اصلی صنعت نفت ایران در زنجیره فراوری است، افزود: پتروشیمی افزون بر فراوری ثروت می تواند زنجیره ارزش را در صنایع پایین دستی تکمیل کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس همچنین با اشاره به اهمیت مسئولیت های اجتماعی صنایع از جمله صنعت نفت، اظهار کرد: انجام این مسئولیت ها سبب بهبود ارتباط بدنه جامعه با صنایع می گردد، اقدام های مؤثری تا به امروز در این باره اجرا شده که باید افزایش یابد.

موسوی با بیان اینکه همکاری نزدیک صنعت و دانشگاه باید در صنایع نفت و گاز توجه گردد، یادآور شد: استادان دانشگاه ها با تخصص های مرتبط با حوزه انرژی، آماده همکاری با صنایع هستند که باید به این مهم توجه ویژه داشت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 146

به "توسعه صنعت پتروشیمی راه نجات اقتصاد کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه صنعت پتروشیمی راه نجات اقتصاد کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید