تیزرهای تبلیغی سفر به مصر در حضور عزت الله ضرغامی منتشر شد ، رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران: برغم 5 بار تکذیب وزارت خارجه، تورهای سفر به مصر اجرایی می شود

به گزارش شهر ورزش، خبرنگاران: تبلیغات تورهای سفر به مصر انتها در حضور وزیر میراث فرهنگی، گرشگری و صنایع دستی منتشر شد و توافقنامه ایجاد ایرلاین برای سفر به مصر در ایران تا ششماه آینده با یک شرکت هواپیمایی آن هم در حضور عزت الله ضرغامی به امضاء رسید.

تیزرهای تبلیغی سفر به مصر در حضور عزت الله ضرغامی منتشر شد ، رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران: برغم 5 بار تکذیب وزارت خارجه، تورهای سفر به مصر اجرایی می شود

به گزارش خبرنگاران، این اتفاق در آخرین روز از هفته جهانگردی و در مراسم انتها این هفته در ایران و در سالروز 65 سالگی انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران که با حضور سفرای خارجی در برج میلاد تهران برگزار گشت افتاد و بدین ترتیب آغاز تورهای سفر به مصر یک گام دیگر تا اجرایی شدن در نیمه مهرماه که پیشتر حرمت الله رفیعی، رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران از آن سخن گفته بود نزدیک شد.

عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی نیز در اختتامیه هفته جهانگردی در ایران در حضور فعالان صنعت جهانگردی کشور از آن ها خواست اتحاد خود را حفظ و اختلافات با یکدیگر را کنار بگذارند. او خطاب به حاضرین گفت که پیشتر نامه های متعدد از افراد مختلف و حتی معاونین وزارت میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی دریافت کرده است که از او خواسته اند در نشست هایی که انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران برگزار میث کند شرکت نکنم. اما در این نشست حاضر شدم و بیشترین استفاده را هم از نکات مطرح شده بردم.

پیشتر برخی فعالان صنفی در صنعت جهانگردی در نامه های جداگانه به وزاری راه و شهرسازی و رییس مجلس شورای اسلامی از حضور حرمت الله رفیعی، رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در سمت رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران انتقاد کرده و خطاب به آن ها گفته بودند که او رییس خودخوانده این انجمن است. این نانمه ها پس از آن منتشر شد که رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران برای اجرایی شدن لغو ویزا ایران و روسیه با هیاتی از جهانگردان و مدیران دفاتر مسافرتی به قفقاز روسیه سفر کرد و پس از آن نیز گروه روس وارد ایران شدند.

حرمت الله رفیعی با استناد به جایگاه ریاست انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران پیشتر پیگیر گشودن مسیر جهانگردی ایران و مصر بود و پیروز شد توافقنامه جهانگردی با دولت مصر را امضائ کند. بر همین اساس وزیر میراث فرهنگی از فعالان بخش جهانگردی خواسته است با یکدیگر متحد شوند تا مسائل صنعت جهانگرد را حل کنند و اختلافات را برای رسیدن به اهداف بالاتر کنار بگذارند.

حالا تبلیغات تورهای مصر در حضور وزیر میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی در برج میلاد تهران روی صفحه های نمایش بزرگ پخش شده و بدین ترتیب تورهای سفر به مصر رونمایی شده است. حرمت الله رفیعی نیز در سخنانی در حضور عزت الله ضرغامی اعلام کرده است که وزارت خارجه برغم آن که در مورد سفرهای مصر از عزت الله ضرغامی و نهادهای نظارتی مربوطه کسب تکلیف شده است، 5 مرتبه گشایش ایجاد شده در مسیر جهانگردی ایران و مصر را تکذیب کرده است. در حالی که این مسیر باید گشوده شود و برنامه جهانگردی ایران و مصر نیز اجرایی خواهد شد.

اخبار مرتبط:

حساسیت های وزارت امور خارجه درباره برگزاری تورهای جهانگردی مصر و ایران مکتوب پاسخ داده شد

حرمت الله رفیعی: سفر مصر ارزان تر از ترکیه است

شهر طلایی گمشده مصر چگونه آشکار شد؟

ساخت بزرگترین موزه جهان در کنار اهرام مصر

منبع: صدای میراث
انتشار: 26 مهر 1402 بروزرسانی: 26 مهر 1402 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 977

به "تیزرهای تبلیغی سفر به مصر در حضور عزت الله ضرغامی منتشر شد ، رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران: برغم 5 بار تکذیب وزارت خارجه، تورهای سفر به مصر اجرایی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیزرهای تبلیغی سفر به مصر در حضور عزت الله ضرغامی منتشر شد ، رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران: برغم 5 بار تکذیب وزارت خارجه، تورهای سفر به مصر اجرایی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید