جاذبه های گردشگری دانمارک ، دیدنی های یکی از زیباترین کشورهای اروپا (تور اروپا)

به گزارش شهر ورزش، در دانمارک برای مخاطبان جهانی، مخصوصا در سال های اخیر، جذابیت های گردشگری بسیاری آشکارشده است. ازجمله جاذبه های گردشگری دانمارک، این اروپای اسکاندیناوی می توان سواحل شگفت انگیز، قصرهای زیبا و پری دریایی، جنگل های سرسبز، آب و هوای معتدل، شهروندان مهمان دوست را نام برد و همینطور نمی توان به پارک باشکوه در کریستین اسبرگ ، اشاره نکرد. پل بین المللی ارساند که با همکاری دانمارک و سوئد ساخته شد، یک مهندسی خیره کننده است که دو کشور را از طریق جاده و راه آهن پیوند می دهد. برای دوست داران ادبیات، بازدید از ادنس، زادگاه رمان نویس مشهور هانس کریستین، لازم است. در اینجا یک موزه به این نویسنده اختصاص داده شده است و بازدید از خانه دوران کودکی او یک احساس عالی به شما می بخشد. آثار زیست محیطی دانمارک در سراسر کشو به وضوح قابل مشاهده است.درکپنهاگ، دوچرخه نسبت به ماشین رجحان دارد و مسلما برترین راه برای کشف این شهر کوچک و زیباست. جدای این همه، غذای افسانه ای دانمارک است که در ناهار خوری های دانمارکی شرایطی را برای سرو برترین غذاهای اسکاندیناوی فراهم می نماید. در سفر به دانمارک با خبرنگاران همراه باشید.

جاذبه های گردشگری دانمارک ، دیدنی های یکی از زیباترین کشورهای اروپا (تور اروپا)

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

1. باغ های تیوولی در کپنهاک

باغ های تیوولی ازسال 1843 با الهام گرفتن از پارک های معروف دنیا ازجمله دیزنی طراحی شد. در اینجا که از زیباترین جاذبه های گردشگری دانمارک است، شما می توانید طیف وسیعی از جاذبه ها از قبیل غواصی، آثار باستانی، تئاترهای عروسکی، رستوران ها، کافه ها، باغ ها، سالن های غذا و حتی یک سالن کنسرت با موریه راشاهد باشید. تیوولی در سراسر دنیا شناخته شده است در فیلم های متعدد ظاهر شده و نماد واقعی شهر است. در شب، صفحه نمایش آتش بازی نور، آسمان را روشن می نماید و در زمستان، باغ ها با چراغ برای عید کریسمس تزئین شده اند. در طول تابستان، شما می توانید مخاطب کنسرت های راک رایگان درهر شب آدینه باشید.

2. کاخ کریستینسبورگ در کپنهاگ

در سف به دانمارک، در جزیره کوچکی ازمنطقه سلت شلمن در مرکز کپنهاگ، شما محل حاکمیت دانمارک را خواهید یافت. که بیش از 800 سال سابقه دارد.کریستینسبورگ پایگاه قدرت پادشاهی دانمارک است و اکنون مجلس، دفتر نخست وزیر و دیوان عالی کشور در آن قرار گرفته است. بازدید نمایندگان می توانند با یک سیستم تصویری ، کاملا با محیط کاخ آشنا شوند.بخش هایی ازکاخ هنوز به وسیله خانواده سلطنتی مورد استفاده قرار می گیرند و بسیاری دیگراز این ها برای مردم باز است. سازنده این قصر، اسقف آستلسون می باشد که در سال 1167 میلادی آن را بنانموده است.بازدیدنمایندگان می توانند خرابه های کاخ اسقف، این کاخ قرون وسطایی را که درقرن 14 نابود شده است را ببینید.

3. موزه ملی دانمارک درکپنهاگ

در سفر به دانمارک، با قدم زدن ده دقیقه ای در باغ های تیوولی به موزه ملی دانمارک می رسید که معرف تاریخ و فرهنگ دانمارک و یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری دانمارک است. موزه، یک مجموعه قابل توجه از آثار تاریخی دانمارک را شامل می گردد، از جمله مجسمه پادشاه خورشید که 2000 سال قدمت دارد، سفال های نقره ای دانمارکی و سفره های رومیزی و گوتیک قابل اشاره است. مجموعه های دیگر شامل لباس های گران قیمت از قرن 18 و 19 و بعلاوه شاهکارهایی از مبلمان های عتیقه دیده می گردد. تکمیل نماینده این بازدید، یک نمایشگاه قومی عالی با مواردی از گرینلند، آسیا و آفریقا می باشد. در موزه بچه ها، بچه ها می توانند در صحنه لباس بپوشند و از کشتی وایکینگ بالا بروند.

4. گالری ملی دانمارک (موزه استنس در کپنهاگ)

گالری ملی دانمارک بزرگترین مجموعه از هنر دانمارکی و از مهیج ترین جاذبه های گردشگری دانمارک است. نمایشگاه های اصلی زمانی درکریستین اسبورگ بودند اما در اواخر قرن 19 به محل فعلی منتقل شدند. این موزه معماری چشمگیر و فضای قابل ملاحظه ای دارد به طوری که نور طبیعی را به داخل موزه گسیل می نماید.این موزه، بیش از 700 سال هنر اروپایی و اسکاندیناوی را پوشش می دهد. این گالری بعلاوه ، موزه نقاشی های هنرمندان هلندی، پیکاسو و ادوارد منچ را در کنار خود دارد.جای تعجب نیست که این موزه ، مجموعه خوبی از هنر دانمارکی را به نمایش گذاشته است.کافی شاپ بسیار دلپذیری دارد و یک مکان عالی برای تفریح و تفریح در سفر به دانمارک است.

5. بندر نیهاون درکپنهاگ

این بندر، ستاره ای از تصاویر بی شمار و کارت پستال ها زیبا را درچشم بینندگان تداعی می نماید. یک مکان عالی برای قدم زدن و زمانی رادریک کافه تریا گذراندن می باشد. این بندر پشت قصرآمالاینببور واقع شده است. دورانی آن را بندری ناآرام میدانستند اما امروز به خانه ای رنگارنگ تبدیل شده است. رستوران ها و کشتی های بلند که بعضی از آنها موزه اند، تو را به سوی خود جلب می نماید. بندرنیهاون در حال حاضر یک سهم مجذوب نماینده برای گردشگران و حتی مردم محلی است. اگر شما در سفر به دانمارک، احساس ماجراجویی دارید، می توانید از کانال نیهاون به وسیله هیدروفویل به سوئد بروید یا از یک کروز برای دیدن منظره ها بهره ببرید.

6. برج رند درکپنهاگ

برج رند 36 متر ارتفاع دارد و به عنوان یک رصدخانه در سال 1642 ساخته شده است. در اینجا شما می توانید یک مجموعه کوچک را ببینید که به وسیله آن با آثار باستانی معروف و جاذبه های گردشگری دانمارک ارتباط برقرار می کنید. بخشی از آن یک طبقه شیشه ای است به ارتفاع 25 متر بالاتر از سطح زمین که نه تنها می توانید از پشت بام ، شهر کپنهاگ را نگاه کنید، بلکه به قلب قصرهای اطراف هم نفوذ کنید. یک پیاده روی کوتاه در اطراف این شهر قدیمی در سفر به دانمارک، شما را به گرابرو ، یکی از زیباترین میادین شهر می رساند.

7. کاخ آمالاینبور درکپنهاگ

درمنطقه فردریکستادن کپنهاگ، کاخ آمالاینبور و باغ های آرام با آب های روان آن را می بینید. چهار کاخ به شکل مربع و به صورت مسکونی برای اشراف ساخته شده اند. خانواده سلطنتی دانمارک پس از آتش سوزی در کریستین اسبرگ در سال 1794 دراین کاخ اقامت کردند.این مجموعه ازکاخ های ییلاقی آنها به جای مانده است. کاخ های یکسان یک هشت ضلعی را تشکیل می دهند و ادعا می گردد طراحی آنها از طرح کاخ های مربع شکل در پاریس الهام گرفته شده که بعدها طرح د لا کنکورد جایگزین آن شد.برای ساخت این ساختمان ها از سبک روکوکو استفاده شده که ترکیبی از سبک آلمانی و فرانسوی است. سربازان گارد سلطنتی با شلوار خاص و لباس های آبی خود، توجه بازدید نمایندگان را در سفر به دانمارک به خود جلب می نمایند.

8. پل ارسوند

پل ارسوند دربرنامه های دوره ای دولت همواره بحث برانگیز بوده است. پل حدود ده کیلومتری کپنهاگ است و شما می توانید تا آنجا رانندگی کنید یا ازقطار بهره ببرید. پل ازسمت دانمارک به صورت یک تونل شروع شده و تا فرودگاه مجاور کپنهاگ ادامه می یابد. این سازه هشت کیلومتری در سال 1999 افتتاح شد و درحال حاضر جزیره زلاندی (بزرگ ترین جزیره دانمارک) را به کپنهاگ یعنی به سواحل جنوب غربی سوئد، به ویژه بندر مالمو (سومین شهر بزرگ سوئد) پیوند می دهد. هواداران برنامه های تصویری می دانند که پل ارسوند به تازگی مورد توجه سازندگان برنامه های تلوزیونی دانمارک و سوئد قرارگرفته است.

9. موزه فضای باز لنینگ در کپنهاگ

در سفر به دانمارک، بیش از 15 کیلومتر در خارج از شهر، شما موزه فضای باز لنینگ که بخشی از موزه ملی دانمارک است را خواهید یافت که مورد بازدید تعداد زیادی از بازدید نمایندگان که از دانمارک دیدن می نمایند قرارمی گیرد.این موزه 35 هکتاروسعت دارد و شامل خانه های مجلل، ساختمان های کشاورزی وکارخانجات می باشد.بعلاوه نژادهای باستانی حیوانات خانگی، باغ های تاریخی باشکوه که هوش ازسر انسان می برد، خانه های قدیمی، خانه هایی که به وسیله اشلسویگ-هولشتاین و سوئد تصرف شده بودند و بعلاوه مکان های پیک نیک متعدد وجود دارد. شما حتی می توانید وسیله نقلیه مخصوص موزه را داشته باشید.

10. قصر کرونبورک

قصرکرونبورک نه تنها نمایانگر آثار شکسپیر است، بلکه یک میراث دنیای یونسکو است. صورتحساب بالای این قصرنشان از آن است که مقصد گردشگری بسیاری است. حتی کسانی که فقط علاقه خاصی به بار دارند، مطمئنا می خواهند از آن بازدید نمایند. ساختاردرنظرگرفته شده برای آن به صورتی است که شما واقعا نمی توانید آنرا از دست بدهید.شکل فعلی آن از سال 1640 کلید خورده است.این قصر در سال 1924 بازسازی شد. کلیسای آن که درجنوب آن واقع است ، در سال 1629دچارآتش سوزی شد که پس از آن با مصالح چوبی آلمانی بازسازی شد.کلیسا دارای یک هال بزرگ با پرده های نفیس می باشد که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می نماید.

11. قصر اگسکو

قصرشگفت انگیز اگسکو که متعلق به قرون وسطی می باشد. کمتر از 30 دقیقه از اودنسه فاصله دارد و برترین قایق های اروپایی برای رفت و آمد در نظر گرفته شده است. ساختار فوق العاده رنسانس امروزه قصر در سال 1554 تکمیل شد و در اصل برای اهداف دفاعی ساخته شده است. در طول قرن ها، قصر چند بار تغییر نموده و بعدها به یک مزرعه تبدیل شده است. ازسال 1959، بخش هایی از آن به نمایش عموم گذاشته شد، و از آن موقع، نوسازی و توسعه بسیار زیاد روی آن انجام گرفته است.موزه خودرو در سال 1967 افتتاح شد و ازدیگرجاذبه های قصر شامل پیاده روی اطراف قصر و تورهای یک روزه هستند.بعلاوه بازدید از سالن باشکوه مهمانی را می توان افزود.همه این ها ، مخصوصا برای خانواده ها یک روزفوق العاده ای را می سازد.

12. موزه هانس کریستین

ملاقات شما از دانمارک بدون بازدید از موزه هانس کریستین کامل نیست. افسانه ها و داستان های او مربوط به تشکیل جامعه دانمارک است. این موزه درسال 1908 تاسیس شده و کار آن با به نمایش گذاشتن مصنوعات هنری، متیو و طرح های هنریآندرسن شروع شد. موزه ، مجموعه ای از تجارب و سخنان نویسنده هانس کریستین را برای بازدیدنمایندگان ارایه می دهد. و سالن با صحنه هایی از داستان زندگی آندرسن تزئین شده است. در جنوب غربی کلیسای عدنان، شما می توانید خانه دوران کودکی هانس کریستین را دیدن کنید.

جزایر فارو

پادشاهی دانمارک شامل دو کشور مستقل است: جزایرفارو و گرینلند دور. جزایر فارو که در حدود 600 کیلومتری غرب ساحل نروژ قرار گرفته است، شامل 18 جزیره دور افتاده است. منظره ها چشم نواز ، سواحل صخره ای ، چمن زارها و تپه های پنهانی مه گرفته و جریان آرام آب درسواحل، دمای زمین و دریا را تعدیل می نماید. تنوع حیات دریایی، از جمله نهنگ ها و بسیاری از گونه های ماهی انسان را به سوی خود جذب می نماید. اینجا ماهیگیران را می بینید که با قایق های خود خطوطی را در آب ایجاد نموده اند و پرندگان را که با دسته های 300 تایی در آسمان پرواز می نمایند.سفر با قایق به صخره های پرنده وستماننا باشکوه است. جزایر فارو بعلاوه محلی برای برگزاری برنامه های موسیقی پر جنب و جوش، و بسیاری از جشنواره های تابستانی است. تور یک روزه به شمال و شمال شرقی یکی از بزرگترین مجموعه جزایردنیا یعنی فارو که شامل بسیاری از جزایر بزرگ و کوچک است ، یک انتخاب رویایی است. خوشبختانه این جزایر با یک بندر طبیعی محاصره شده وتپه های زمرد اطراف آن مجذوب نماینده است.بورووی دومین شهر بزرگ در فارو است.از دیگر جاذبه های گردشگری آنجا می توان از موزه تاریخ و کلیسای مسیحی نام برد که یک قایق از سقف آن آویزان است، قایقی که در سال 1923 در یک شب زمستانی طوفانی تنها چهار نفر ازسرنشینان آن با سلامتی بازگشته اند. برای سفر به فارو، می توانید به صورت پروازی از فرودگاه کپنهاگ یا به وسیله دریا با یک کشتی از چندین بندر دانمارکی، بهره ببرید.

منبع: همگردی
انتشار: 13 دی 1401 بروزرسانی: 13 دی 1401 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 868

به "جاذبه های گردشگری دانمارک ، دیدنی های یکی از زیباترین کشورهای اروپا (تور اروپا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری دانمارک ، دیدنی های یکی از زیباترین کشورهای اروپا (تور اروپا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید