رکوردشکنی بازار آنلاین فیلم آسیا در سال 2020

به گزارش شهر ورزش، نتایج یک پژوهش جدید نشان می دهد بازار آنلاین فیلم آسیا سال گذشته میلادی، برای اولین بار در تاریخ، بیش از 30 میلیارد دلار درآمد داشت. در سال 2020 همچنین برای اولین بار درآمد حاصل از اشتراک های پولی در این منطقه به درآمد حاصل از تبلیغات رسید. بدون در نظر دریافت بازار بزرگ سینمایی چین، پیش تر بخش عمده درآمد بازار آنلاین فیلم در آسیا از پلتفرم ویدئو به درخواست متکی به تبلیغات (AVOD) بود، اما این تفاوت در حال کاهش است.

رکوردشکنی بازار آنلاین فیلم آسیا در سال 2020

به گزارش ایرنا، این آمار هفته جاری به عنوان بخشی از یک مطالعه گسترده با عنوان Asia Pacific Online Video & Broadband Distribution 2021 از سوی گروه تحقیقاتی مدیا پارتنرز اژیا منتشر شد. به استناد یافته های این مطالعه، منطقه آسیا در سال 2020 در مجموع 30 میلیارد و 500 میلیون دلار از بخش فیلم آنلاین درآمد داشت. محققان پیش بینی می کنند این درآمد با رشد میانگین سالانه 12 درصد، در سال 2025 میلادی به 54 میلیارد و 500 میلیون دلار برسد.

درآمد بازار فیلم آنلاین چین نیز با 14 درصد افزایش در سال 2020 به 14 میلیارد دلار رسید و پیش بینی می شود این رقم با نرخ رشد سالانه 16 درصد، تا سال 2025 میلادی به 30 میلیارد دلار برسد.

پلتفرم های جهانی پخش اینترنتی فیلم و سریال نیز در یک سال گذشته در حوزه ویدئو به درخواست به شرط اشتراک (SVOD) عملکرد موفقی داشتند. براساس تخمین های گروه تحقیقاتی مدیا پارتنرز اژیا، نتفلیکس سال 2020 به لطف استقبال در کشورهایی، چون ژاپن، کره جنوبی و استرالیا و محبوبیت محتوای آسیایی (محصولات ژاپنی و کره ای) و فیلم های دست اول جهانی خود در آسیا اقیانوسیه حدود 2 میلیارد و 500 میلیون دلار درآمد داشت. نتفلیکس آمار درآمد خود از آسیا را به تفکیک کشور های مختلف منتشر نمی کند.

سرویس اینترنتی دیزنی پلاس نیز سال 2020 را با 30 میلیون مشترک در آسیا به سرانجام رساند که 25 میلیون نفر از آن ها از هند و باقی از کشور های اندونزی، استرالیا، نیوزیلند و ژاپن بودند.

براساس پیش بینی محققان، اگرچه رشد تعداد مشترکان این دست از سرویس ها در سال 2021 کاهش می یابد و تولید محتوای جدید در نیمه اول این سال همچنان تحت تاثیر همه گیری کرونا باقی خواهد ماند، اما مقیاس و سرعت سرمایه گذاری روی محتوای درجه یک این سرویس ها به حدی است که نرخ اشتراک مشتریان جدید در میان مدت همچنان بالا باقی می ماند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 115

به "رکوردشکنی بازار آنلاین فیلم آسیا در سال 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکوردشکنی بازار آنلاین فیلم آسیا در سال 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید