سفرها در سیستان و بلوچستان بیشتر شد!

به گزارش شهر ورزش، با وجود وخیم تر و قرمزتر شدن شرایط شیوع کرونا در شهرهای مختلف، سفرهای مردم در هفته گذشته هم افزایش یافت و میانه تردد روزانه در محورهای مواصلاتی مختلف به بیش از یک میلیون 800 هزار وسیله نقلیه رسید و جالبتر اینکه سفرهای جاده ای در سیستان و بلوچستان بحرانی از نظر کرونا بیشتر شده است.

سفرها در سیستان و بلوچستان بیشتر شد!

به گزارش خبرنگاران، در شرایطی که شرایط کرونایی شهرهای کشور یکی پس از دیگری از زرد به نارنجی و از نارنجی به قرمز تبدیل می گردد و کرونای دلتا بیداد می نماید، آنالیز آمار ترددهای بین استانی نشان می دهد که مردم همچنان بدون توجه به مخاطرات این ویروس جهش یافته، سفرهای خود را در هفته گذشته ادامه دادند و تغییر چندانی در این زمینه رخ نداده است.

چرا که بر اساس جدیدترین گزارش منتشر شده از تحلیل شرایط تردد در بازه زمانی 11 تا 17 تیر ماه، میانه تردد روزانه بین استانی یک میلیون و 847 هزار و 807 وسیله نقلیه بوده است که گرچه نسبت به هفته قبل از این آمار پنج درصد کاهش یافته اما در مقایسه با هفته مشابه سال گذشته چهار درصد افزایش داشته است.

البته در این میان مقدار تردد وسایل نقلیه سبک یعنی همان خودروهای شخصی مردم نسبت به هفته مشابه پارسال 10 درصد بیشتر شده است و این آمار در کنار ثبت هشت میلیون و 786 هزار خودرو با پلاک یکتا نشان می دهد که مردم همچنان به سفرهای خود در این شرایط قرمز کرونایی ادامه داده اند. این خودروها عمدتاً متعلق به استان های تهران و البرز با سهمی بیش از 20 درصد و پس از آن متعلق به استان های خراسان رضوی، فارس، اصفهان، مازندران و گیلان بودند.

البته مردم نسبت به هفته قبل از این آمار سفرهای خود را کاهش داده اند و تقریبا عمده استان های کشور شرایط ترددشان نسبت به دو هفته قبل کاهش یافته است اما ترددهای بین استانی انجام شده در همه استان های کشور نسبت به هفته مشابه سال گذشته فرایند افزایشی داشته است.

در این میان سمنان، اردبیل، خوزستان و خراسان شمالی به ترتیب با 20 درصد، 12 درصد، 12 درصد و 12 درصد رشد، بیشترین افزایش تردد را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه نموده اند و تردد بین استانی در چهار محال و بختیاری، سیستان و بلوچستان و آذربایجان شرقی به ترتیب با پنج، چهار و سه درصد رشد، بیشترین مقدار افزایش تردد را نسبت به هفته مشابه سال گذشته تجربه نموده اند. جالبتر اینکه با وجود اعمال ممنوعیت های تردد شدید در استان سیستان و بلوچستان به علت شرایط وخیم کرونای دلتا و بسته شدن ورودی و خروجی های این استان، باز هم ترددهای جاده ای در این استان در هفته گذشته نسبت به دو هفته گذشته افزایش چهار درصدی داشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 415

به "سفرها در سیستان و بلوچستان بیشتر شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفرها در سیستان و بلوچستان بیشتر شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید