شیردهی مادرانی که بستری می شوند

به گزارش شهر ورزش، وقتی به یک مادر شیرده گفته می گردد احتیاج به بستری شدن دارد، احساس آشفتگی نموده و در خصوص سلامت خود و فرزندش نگران می گردد. حتی شاید به او پیشنهاد گردد که کودک را از شیر خود محروم کند بنابراین در خصوص کنترل احساسات خود و تصمیم گیری درست، به فرد دیگری که به او یاری فکری کند احتیاج خواهد داشت.

شیردهی مادرانی که بستری می شوند

شیردهی مادرانی که بستری می شوند

نویسنده:دکتر محمداسماعیل مطلق

وقتی به یک مادر شیرده گفته می گردد احتیاج به بستری شدن دارد، احساس آشفتگی نموده و در خصوص سلامت خود و فرزندش نگران می گردد. حتی شاید به او پیشنهاد گردد که کودک را از شیر خود محروم کند بنابراین در خصوص کنترل احساسات خود و تصمیم گیری درست، به فرد دیگری که به او یاری فکری کند احتیاج خواهد داشت.

توصیه می کنم قبل از بستری در موارد زیر با مادر صحبت گردد: سن فرزندش، الگوهای معمولی نگهداری کودک، آیا فرزند دیگری هم دارد؟ چرا پزشک به او پیشنهاد بستری شدن داده است؟ وقتی او بستری است چه کسی از کودک مراقبت می نماید؟ چه مدتی انتظار می رود که در بیمارستان بستری باشد؟ آیا پزشک می داند که او شیر می دهد و اگر می داند چه پیشنهادی دارد؟ پدر کودک و بقیه افراد فامیل چه احساس و نظری نسبت به ادامه شیردهی در مدت بستری مادر دارند؟ مادر در طول بستری شدن در بیمارستان در خصوص ادامه شیردهی چه تصمیمی دارد؟

ایده آل این است بیمارستانی که مادر را بستری می نماید سیاستی را اتخاذ کند که مادر و شیرخوار در یک اتاق و در 24 ساعت شبانه روز در کنار هم باشند و شیردهی ادامه یابد ولی اگر این امکان وجود نداشت، باید دید آیا می توان کودک را برای شیر خوردن نزد مادر آورد؟ اگر هیچ یک از موارد فوق امکان نداشت مادر باید به وسیله پمپ الکتریکی یا دست پستان را تخلیه کند. اگر مادر نتواند پستان خود را تخلیه کند و کودک هم قادر به خوردن شیر نباشد این وظیفه پرستار است که به مادر یاری کند تا شیرش را بدوشد. فایده دیگر دوشیدن شیر استمرار جریان شیر در پستان مادر و کاهش احتمال ماستیت (التهاب پستان) است زیرا حتی در جراحی های عظیم هم شیردهی می تواند ادامه یابد.

یکی عمل جراحی عظیم ممکن است مراقبت از بچه را با مشکل روبرو کند اما اگر مادر بخواهد و به او یاری لازم بگردد، این کار امکان پذیر است. به مادر پیشنهاد می گردد که نظر خود را صریح به پزشک بگوید. بعضی از مادران بعد از عمل جراحی هوشیار هستند و درد کمی دارند ولی بعضی از آنها احتیاج به مداخله پزشکی دارند. بعضی مادران بعد از عمل می توانند به درستی از بچه مراقبت نمایند و شیر بدهند و بعضی از آنها به زمان بیشتری احتیاج دارند. به این مادران توصیه می گردد با پمپ الکتریکی، شیر خود را تخلیه نمایند.

بعد از بیهوشی عمومی، مادر می تواند به محض هوشیارشدن شیر بدهد. داروهای استفاده شده در بیهوشی در بدن مادر زیاد باقی نمی مانند و روی شیردهی تاثیری ندارند.

منبع:www.salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 484

به "شیردهی مادرانی که بستری می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیردهی مادرانی که بستری می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید