لیست اشیا گمشده در مترو؛ کفش و چتر و لنت ترمز!

به گزارش شهر ورزش، مردم در زیرزمین تهران بیشتر چه چیز هایی گم می نمایند؟ بیشتر از همه کارت ملی و شناسنامه. ماه به ماه که لیست اشیای گمشده مترو را در metro.tehran.ir دنبال کنید، هر قدر که بالا و پایین بروید، بازهم هیچ جسم فیزیکی ای پیدا نمی کنید که قادر به رقابت با کارت ملی و شناسنامه در گم شدن باشد.

لیست اشیا گمشده در مترو؛ کفش و چتر و لنت ترمز!

به گزارش همشهری، اصولا کارت را مثل کلید برای گم شدن ساخته اند؛ کارت ها همه جا برای گم شدن باهم در رقابت هستند و زیرزمین هم. کارت سوخت، گواهینامه و کارت خودرو، هر سه کنار هم خوابیده در کیف جیبی، در فرصت مناسب خودشان را به گم شدن می زنند و درست در بدترین زمان ممکن، کاری می نمایند خودروی شخصی زمین گیر گردد.

آن ها - کارت سوخت، کارت خودرو و گواهینامه رانندگی - به همراه کیف جیبی، پس از کارت ملی و شناسنامه در رده دوم اشیای گمشده در زیرزمین تهران قرار دارند.

موبایل، کیف، ساعت، طلا، جزوه، کتاب، عینک... وجه نقد، کوله پشتی و هدفون قبول، کفش؟! چرا این همه کفش در مترو جا می ماند؟ خریده اند، در جهت یادشان رفته از کنار دست یا زیر پای شان بردارند یا پای شان نبوده و یادشان رفته با خودشان ببرند؟

شاید هم کفش نو به پا نموده باشند و آن جفت قدیمی را همانجا در زیرزمین به حال خودشان رها نموده اند، ولی مگر می گردد؟ مگر می گردد آدم کپسول آتش نشانی جایی جا بگذارد؟ یا چرخ دنده؟ پلاک خودرو؟

گرچه گاهی ماجرا از آن ور هم برای مان عجیب می گردد؛ نخ دندان حتی اگر در کشوی اول کابینت آشپزخانه هم خودش را به گم شدن بزند، کسی حال ندارد یک کابینت آن ورتر هم دنبالش بگردد، چه برسد که ساعت هفت ونیم صبح شماره 999 دو صفر 171 الی 2 را بگیرد و بگوید:... الو، می خواستم بپرسم شما امروز یک نخ دندان پیدا ننموده اید؟

عصا یک چیزی، ولی چتر دیگر چه می گوید که لیست گمشده های مترو در هر ماهی را نگاه می کنی، آن هم هست. از پاییز تا شب های برفی و ... عینک، ساعت، قفل پدال، چتر... لوازم آرایش، بدلیجات، روغن کنجد، چتر... لوازم یدکی خودرو، پاوربانک، دستگاه کارتخوان، چتر... لنت ترمز، چراغ قوه، جوراب، چتر... چتر، چتر، چتر.

در گزارش های ماهانه مترو از اشیای گمشده، هیچ لیستی وجود ندارد که در آن پای یک چتر در میان نباشد. حالا که به فصل باران رسیده ایم و اینطور که از سوز هوا برمی آید، همین روزهاست که برف هم ببارد.

با این حال، مرور اشیای گمشده در مترو نشان می دهد که هیچ ماهی نیست که در آن چتری گم نشده باشد، حتی اگر ماه ها از عبور آخرین تکه ابر از آسمان شهر گذشته باشد و مثلا در نیمه مرداد، آفتاب در هر قدم به آدم پس گردنی های سوزناک بزند.

منبع: فرارو
انتشار: 10 دی 1400 بروزرسانی: 10 دی 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 587

به "لیست اشیا گمشده در مترو؛ کفش و چتر و لنت ترمز!" امتیاز دهید

1 کاربر به "لیست اشیا گمشده در مترو؛ کفش و چتر و لنت ترمز!" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیست اشیا گمشده در مترو؛ کفش و چتر و لنت ترمز!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید