ماسک پارچه ای، بهترین گزینه در روزهای بارانی

به گزارش شهر ورزش، یک پزشک عمومی گفت: ماسک های پارچه ای در این زمان بهتر است، زیرا هر زمان خیس گردد می توانید آن را تعویض نموده و اجازه دهید تا خشک شده و با حرارت، رطوبت آن از بین رود و مجدداً از آن بهره ببرید.

ماسک پارچه ای، بهترین گزینه در روزهای بارانی

حسین حسینی منش اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به اینکه در بحران کرونا به سر می بریم و استفاده از ماسک به عنوان یک ابزار محافظتی در برابر این بیماری مهم است، موضوع نحوه استفاده از ماسک در روزهای مرطوب و بارانی پاییز و زمستان مطرح می گردد.

وی ادامه داد: همانطور که می دانید ماسک ها انواع مختلفی دارند، اما ماسکی که به طور معمول استفاده می کنیم ماسک سه لایه جراحی و یکبارمصرف است، موضوعی که باید به آن توجه کنیم این است که ماسک های یکبار مصرف مدت زمان استفاده دارند و باید در روزهای بارانی نکاتی را برای استفاده از آن در نظر داشت.

حسینی منش ادامه داد: در صورتی که هوا و رطوبت آن معتدل باشد، معمولاً ماسک های جراحی بین چهار تا شش ساعت می توانند جلوی انتقال و انتشار بیماری را بگیرند، بعد از آن به دلیل نفس کشیدن یا رطوبت هوا، این ماسک ها مرطوب شده و عملاً خاصیت پیشگیری از انتقال و انتشار بیماری را از دست می دهند و بنابراین مجبوریم که آن را تعویض کنیم.

این پزشک عمومی تأکید کرد: حال در شرایط پاییز که رطوبت هوا بیشتر بوده و بارندگی وجود دارد و ممکن است قطرات باران بر روی ماسک نیز ببارد، مدت زمان استاندارد استفاده از آن کاهش می یابد و هر زمان که ماسک خیس شد و یا رطوبت پیدا کرد باید آن را تعویض کنیم.

وی اضافه نمود: ماسک های پارچه ای در این زمان بهتر است، زیرا هر زمان خیس گردد، می توانید آن را تعویض نموده و اجازه دهید تا خشک گردد و با حرارت، رطوبت آن از بین رود و مجدداً از آن بهره ببرید.

حسینی منش اضافه نمود: باید توجه داشته باشید در صورتی که ماسک های یکبار مصرف، رطوبت گرفته یا خیس شوند، قطعاً باید دور انداخته شوند و نمی توان آن را خشک نموده و مجدداً استفاده کرد؛ چراکه کارآیی خود را از دست می دهد.

منبع: همگردی
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 64

به "ماسک پارچه ای، بهترین گزینه در روزهای بارانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک پارچه ای، بهترین گزینه در روزهای بارانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید