نشان ایسفا به داریوش مهرجویی اعطا شد

به گزارش شهر ورزش، تهران (پانا) - در یازدهمین دوره جوایز آموزشگاه فیلم کوتاه ایران ، نشان ایسفا به سینماگر صاحب نام کشورمان داریوش مهرجویی اهدا شد.

نشان ایسفا به داریوش مهرجویی اعطا شد

به گزارش سایت تخصصی ایسفا، در متن لوحی که به همراه این نشان، به این فیلمساز برجسته تقدیم شد، آمده است: جناب آقای داریوش مهرجویی، شما با حضورتان به سینمای ایران اعتبار دیگری بخشیدید و بر پرده نقرهای نقش و نگار تازهای زدید. نگاه ریزبین خود را به دل جامعه بردید و آینه تمام نمای مردم این سرزمین شدید. فیلمهایتان در جانمان نقش بستند و شخصیتهایتان بخشی از زندگی ما شدند، گویی آنها را زیستهایم پس همچون پارهای از وجودمان دوستشان میداریم. حضور مستمر و مداوم شما در عرصه فیلمسازی، علیرغم همه ناملایمات و بیمهریها بزرگترین آموزه برای تمام نسلهاست.

گفتنیست نشان ایسفا یک جام دنیا نماست که با دو ورقه برنز و با خط میخی تزئین شده و برگرفته از منشور ملل کورش است و هر سال در مراسم پایانی جوایز ایسفا، به یکی از مفاخر سینمای ایران اهدا می گردد. پیش از این نشان ایسفا به سینماگرانی همچون عبّاس کیارستمی، ناصر تقوایی، رخشان بنی اعتماد، کیانوش عیاری، بهرام بیضایی، خسرو سینایی، امیر نادری، سهراب شهیدثالث و پرویز کیمیاوی اهدا شده است.

با توجه به شیوع ویروس کرونا، سال جاری مراسم اهدای جوایز این رویداد به صورت آنلاین برگزار گردید و نشان ایسفا توسط آقای محمدرضا دنیاپناه از اعضای هیئت مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران و به نمایندگی از اعضای ایسفا به داریوش مهرجویی اعطا شد.

گفتنی است داریوش مهرجویی از فیلمسازان و پیشگامان موج نوی سینمای ایران و خالق آثار ماندگاری چون: گاو، هامون، پری، بانو، دایره مینا، اجارهنشینها، سنتوری و... است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 322

به "نشان ایسفا به داریوش مهرجویی اعطا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشان ایسفا به داریوش مهرجویی اعطا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید