پیش بینی سفرهای مردم با سناریوهای مختلف

به گزارش شهر ورزش، بر اساس گزارش های مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل و نقل جاده ای در بازه زمانی 10 بهمن ماه تا 20 اسفند ماه امسال در دو سناریو پیش بینی شده و اگر محدودیت های سراسری مانند گذشته درنظر گرفته شود، ترددها و سفرهای بین استانی 20 درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش بینی سفرهای مردم با سناریوهای مختلف

به گزارش خبرنگاران، بر اساس جدیدترین گزارش مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل و نقل جاده ای دو سناریو عادی و افزایش محدودیت های سراسری برای پیش بینی سفرهای بین استانی تا 20 اسفند ماه در نظر گرفته شده است.

در سناریو اول فرض می شود که تغییری در فرایند شیوع بیماری کرونا و افزایش محدودیت ها بوجود نیاید که در این صورت پیش بینی می شود متوسط تردد روزانه بین استانی به حدود 1 میلیون و 500 هزار وسیله نقلیه برسد. بر این اساس اوج ترددها در تعطیلات 22 بهمن و نیمه دوم اسفندماه برآورد شده است.

اما اگر محدودیت های سراسری در پی افزایش احتمالی شیوع بیماری کرونا اعمال شود، برآوردها حاکی از متوسط تردد روزانه بین استانی حدود 1 میلیون و 200 هزار وسیله نقلیه است که در این سناریو صرفا سفرهای اضطراری و با اهداف کاری امکان پذیر خواهد بود. فرایند تردد در طی هفته ها تغییر چندانی نخواهد داشت.

در این صورت سفرهای استانی مردم تا 20 اسفند ماه با کاهش 20 درصدی نسبت به شرایط کنونی و سناریو اول روبرو خواهد شد. البته هر یک از پارامترها مانند اعمال محدودیت ها، افزایش شیوع ویروس کرونا و تغییرات آب و هوایی ممکن است باعث ایجاد تغییرهای کلی یا مقطعی در فرایند ارزیابی های اجرا شده شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 167

به "پیش بینی سفرهای مردم با سناریوهای مختلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی سفرهای مردم با سناریوهای مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید