کسی حاضر نشد سرپرست تیم ملی شود ، دستمزد داوران فوتبال سه برابر می شود

به گزارش شهر ورزش، رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به اعتراض های فراوان پیرامون انتخاب مجتبی خورشیدی به عنوان سرپرست تیم ملی می گوید با چندین چهره ملی برای سرپرستی تیم ملی مذاکره کرده اما هیچکس این سمت را نپذیرفته است.

کسی حاضر نشد سرپرست تیم ملی شود ، دستمزد داوران فوتبال سه برابر می شود

به گزارش خبرنگاران، شهاب الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال درباره دلایل انتخاب مجتبی خورشیدی به عنوان سرپرست تیم ملی و نقدها اهالی فوتبال گفت: قبل از او حتما با چند نفر صحبت کردم. می توانم اسم بیاورم. دو، سه ساعت با چهره های ملی صحبت کردم. خواهش کردم که این مسئولیت را بپذیرند. هیچ کس نیامد. استدلال آن ها این بود که در فوتبالی که همه چیز خدشه دار شده، به هر دلیل نیامدند. این فوتبال متعلق به همه است. نمی توان یک خط کش گذاشت که چه کسانی بیاند و چه کسانی نیایند. چارت تیم های ملی در حال تغییر است و نفرات بالاتری هم انتخاب خواهد شد. مسئولین این تیم بر عهده خودم است.

وی درباره استعفای علی جوادی از سمت مدیریت روابط عمومی این فدراسیون اظهار کرد: او سمت سرپرستی را در اختیار داشت. تصمیم گرفته در این سمت نباشد اما ما هنوز نپذیرفته ایم. انتصاب ها جزو اختیارات خودم است.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره سلب میزبانی از ایران و میزبانی بحرین و همین طور شکایت ایران از AFC در دادگاه داوری ورزش گفت: بحث اعتراض ما به میزبانی در لحظه آخر ثبت شد. کنفدراسیون فوتبال آسیا دو وکیل را معرفی کرده و تا چند روز آینده معین تکلیف خواهد شد که بازی ها به کشور دیگری برود یا فرایند حقوقی آن معین تکلیف می شود. ما از تمام ظرفیت های مان استفاده خواهیم کرد.

عزیزی خادم با اشاره به پرونده شکایت ایران از حکم صادر شده از سوی فیفا به نفع مارک ویلموتس در دادگاه CAS گفت: درباره پرونده ویلموتس هم باید بگویم که ما بدهی 6 میلیون و 500 هزار یورویی داریم. دادگاه این پرونده عقب افتاده و به اوایل تیرماه موکول شده است. ما امیداریم که این بدهی را کم کنیم. این موضوع هیئت رئیسه قبلی و وزارت ورزش را درگیر کرده است. تیم ملی را به لبه تیغ برده ایم، بی اعتمادی به وجود آمده است و مسائلی به فوتبال ملی وارد شده است.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به اصلاحاتش در فوتبال گفت: دستمزد داوران هم باید مورد بررسی قرار بگیرد. افزایش 300 درصدی حقوق داوران را خواهیم داشت. خیلی از این داوران 18 ماه است که حقوق نگرفته اند. با اسپانسرها در حال گفت و گو هستیم. این حق داوران است. فوتبال کار نکرده زیادی دارد که ما در حال برنامه ریزی هستیم.

او درباره لغو قانون ممنوعیت ورود مربیان و داوران خارجی اظهار کرد: این موضوع در هیات رئیسه مطرح می شود. خودم مطالعه ای روی این موضوع ندارم. منافع فوتبال برای من مهم است. باشگاه ها باید صندوقی ایجاد کنند و برای جذب بازیکن و مربی خارجی گارانتی بدهند. باید دستمزد بازیکن و مربی خارجی را در این صندوق می گذارند و هر موقع که قراردادی فسخ شد، پول از همین محل تسویه حساب می شود. ما که نمی توانیم اجازه دهیم پرونده دیگری علیه فوتبال ایران تشکیل شود.

وی درباره بدهی این فدراسیون به شستا و همینطور خبر واگذاری سه دانگ ساختمان باشگاه پرسپولیس گفت: بخش اعظمی از بدهی ها به یورو داده شده و سایر مبالغ را هم تعامل خواهیم کرد تا پرداخت شود. من چیزی درباره واگذاری ساختمان باشگاه پرسپولیس ندیده ام. همه چیز باید کتبی باشد. واقعیت و برنامه برای ما چیزهایی است که مکتوب شده و رضایتمندی افکار عمومی و مردم برای ما مهم است.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 253

به "کسی حاضر نشد سرپرست تیم ملی شود ، دستمزد داوران فوتبال سه برابر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسی حاضر نشد سرپرست تیم ملی شود ، دستمزد داوران فوتبال سه برابر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید