کوه فانجینگ ، سرزمین شگفت انگیز و مسحورکننده خدایان بودایی

به گزارش شهر ورزش، سفر به چین، پرجمعیت ترین کشور جهان و یکی از تاریخ سازترین کشورهای جهان قطعا برای هر کسی مجذوب کننده است. چین، آداب و رسوم و فرهنگ خاصی دارد که مورد احترام مردم سراسر جهان است. طبیعت زیبای این کشور سرسبز هم یکی دیگر از جاذبه هایی است که هوس سفر به چین را به دل آدم می اندازد. تصور قدم زدن در جنگل های کوهستانی این کشور بزرگ یا گام برداشتن درمیان خانه های چوبی با معماری رنگارنگ چینی دل هر گردشگری را می برد. کوه فانجینگ یکی از زیباترین منطقه ها چین است که از هر نظر که بخواهید مجذوب کننده و دلرباست. تصورش را بکنید: کوهستانی صخره ای با پوشش گیاهی متنوع و انبوه که معابد متعدد بودایی روح معنویت به آن می دمند. چه طبیعت گرد باشید چه اهل تاریخ، چه دلتان بخواهد کمی ورزش کنید چه برایتان مهم باشد گونه های گیاهی و جانوری گوناگون را با چشم خود ببینید، کوه فانجینگ برای سفرتان مقصد مناسبی است. با خبرنگاران همراه باشید تا این منطقه دیدنی در چین را به شما معرفی کنیم.

کوه فانجینگ ، سرزمین شگفت انگیز و مسحورکننده خدایان بودایی

کوه فانجینگ و قله طلایی ابرهای سرخ

کوه فانجینگ

در تانگرن استان گوییژو در جنوب غربی چین، درست در میان رشته کوه های وولینگ، کوه فانجینگ یا به زبان چینی فانجینگشان، باشکوه خاصی، آرام گرفته است. این کوه که یکی از چهار کوه مهم برای بودایی های چین است، سه قله بلند و زیبا دارد. بلندترین این قله ها به نام قله طلایی ابرهای سرخ است که از دیگر قله ها چیزی حدود 100 متر مرتفع تر است و در بیشتر مواقع ابرها زیر سایه اش قرار دارند. از بالای قله طلایی، چشم انداز ای دل انگیز و مسحورنماینده از طبیعت اطراف و ابرهای باطراوت مبهوت تان می نماید. بر روی قله طلایی دو معبد بودایی قرار گرفته است که در بین آن ها دره ای عمیق فاصله انداخته است. معابد سنگی آرامشی وصف ناشدنی دارند. یکی از این معابد مربوط به بودا و دیگری مربوط به مایتریاست. پلی سنگی و زیبا عبور از روی دره و رفتن از معبدی به معبد دیگر را آسان می نماید. اینجا زیبایی بیداد می نماید و ممکن است شما را ساعت ها مسحور خود کند. همین است که باعث شده است این منطقه در سال 2018 در لیست میراث های دنیای یونسکو به ثبت برسد.

قدم زدن بر روی زمین دایناسورها در فانجینگشان

کوه فانجینگ

ارتفاع منطقه ها مختلف فانجینگ بین 500 تا دو هزار و 570 متر بالاتر از سطح دریاست. در سال 1978موسسه حفاظت از منابع طبیعی ملی فانجینگ تاسیس شد تا از گونه های گیاهی و جانوری مهم و نادر این منطقه محافظت کند. منطقه فانجینگ حدود دوهزار گونه گیاهی دارد که بسیاری از این گونه ها در کل چین بسیار نادر هستند.همین طور 68 گونه پستاندار، 191 گونه پرنده و 34 گونه دوزیست در این منطقه زندگی می نمایند. گونه های جانوری نادری مثل میمون طلایی گوییژو و سمندرهای بزرگ چینی در این منطقه وجود دارند که در معرض انقراض اند. قدمت این بخش از طبیعت بکر چین را به 65 میلیون سال پیش نسبت می دهند. به علت دور بودن این منطقه از تجمعات انسانی و دوردست بودن آن، منطقه فانجینگ، حالت بکر و دست نخورده خود را حفظ نموده است. صخره ای قارچی که در نزدیکی رأس فانجینگ وجود دارد، نشانه ای از همین دوره زمین شناسی است. به همین علت هم هست که بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری این منطقه بسیار پراهمیت و قدیمی اند.

کوه فانجینگ ، محل درخشش فکری مایترای در سرزمین خالص برهما

کوه فانجینگ

بوداییان کوه فانجینگ را محل درخشش فکری مایتریای بودا و این کوه را محل مقدسی می دانند. فانجینگ خلاصه شده عبارت فانتیان جینگو به معنای سرزمین پاک برهما است. وقتی در این منطقه قدم می زنید یا از پله هایی که به قله طلایی ختم می گردد بالا می روید، به مردم حق می دهید که این نام زیبا را برای این منطقه انتخاب نموده باشند. برهما یکی از پادشاهان آسمانی در آیین بودایی است و انگار که فانجینگ زیباتر از آنی است که به زمینی ها تعلق داشته باشد. در دوران های مختلف این منطقه مورد توجه خاص بوده است. در زمان حکومت سلسله مینگ، در حدود 50 معبد در این منطقه ساخته شده است. تا امروز بسیاری از این معابد خراب شده است اما هنوز هم تعداد زیادی معبد زیبای بودایی و ساختمان دست نخورده در این منطقه وجود دارد که بسیار تماشای است. معابد بالای قله طلایی نیز در حدود سال 700 میلادی ساخته شده است.

لذت گشت و گذار در فانجینگشان

کوه فانجینگ

وجود تعداد زیادی معبد بودایی برای بازدید، طبیعت شگفت انگیز که شما را به یاد قدم زدن در دوران دایناسورها می اندازد، کوه های زیبایی که باید آن ها را فتح کنید و منظره ها چشم نوازی که جای دیگر گیرتان نمی آید، همه از دلایلی است که کوه فانجینگ را مقصد محبوب بسیاری از گردشگران نموده است. اما این تمام لذت سفر به فانجینگ نیست. شما می توانید با با تله کابین از فراز طبیعت سرسبز و زیبای فانجینگ به نزدیکی قله طلایی برسید. سوار شدن بر تراموا هم می تواند تجربه جالب و لذتبخشی باشد. سپس باید برای فتح قله طلایی و قدم گذاشتن در سرزمین خدایان بودایی 8888 پله را بالا بروید. پله ها مثل ریسمانی دور تا دور این صخره بلند تاب خورده اند و هر چه بالاتر می روید، صحنه زیباتری از طبیعت فانجینگ پیش روی شماست. حدود 4 ساعت طول می کشد تا بتوانید پله ها را بالا بروید و بر روی قله طلایی گام بگذارید. برای رسیدن به مقصد باید از میان ابرها عبور کنید و بدون خستگی به پیش بروید تا تماشا یکی از ناب ترین صحنه های خلقت نصیبتان گردد. در بین راستا، استراحتگاه ها و رستوران هایی برای برطرف خستگی و گرسنگی تعبیه شده است تا راستا دلنشین تر و ساده تر گردد. در منطقه زیبای فانجینگ هتل هایی با انواع امکانات برای اقامت وجود دارد. اگر عاشق طبیعت هستید و دلتان می خواهد خود را روزها به این طبیعت باشکوه بسپارید این هتل ها آماده خدمت رسانی به شماست.

سایر تماشای های استان گوییژو چین

گوییژو چین

حتی اگر تنها هدفتان از سفر به چین، تماشا قله طلایی باشد، باز هم علت نمی گردد که از تماشای های دیگر استان گوییژو بازدید نکنید. این استان سرسبز و پرطراوت جاذبه های طبیعی بی شماری دارد که هوش از سرتان می برد. پارک ملی هوانگ گوژو در این استان، بسیار تماشای است. در این پارک آبشارهای پرخروش متعددی وجود دارد که هرکدام زیبایی منحصر به فرد خود را دارند. غارهای موجود در این پارک در کنار آبشارها برای بازدید بسیار هیجان انگیز و زیباست. وقتی به استان گوییژو می روید یادتان باشد که از بلندترین پل دنیا به نام پل جیچ هم بازدید کنید. عظمت و شکوه این پل خارق العاده به وجدتان خواهد آورد.

گوییژو چین

اطلاعات بازید از کوه فانجینگ :

آدرس کوه فانجینگ : چین، گوییژو، تانگرن، منطقه حفاظت شده فانجینگ

از تانگرن تا فانجینگشان راستای در حدود 90 دقیقه است.

کوه فانجینگ

با هم سفری داشتیم به کوه فانجینگ و دنیای اسرارآمیزی که با زیبایی طبیعت در هم آمیخته است. اگر اهل طبیعت گردی هستید یا به فرهنگ ها و ادیان مختلف علاقه دارید، فانجینگشان مقصد جالبی برای شما خواهد بود. حتی اگر فقط به محیطی آرام بخش برای لذت بردن از تعطیلات فکر می کنید، کوه فانجینگ یکی از برترین گزینه هاست. فقط در این سفر باید بسیار حواستان به طبیعت زیبای این منطقه باشد. بسیاری از گونه های نادر جانوری و گیاهی با کوچک ترین اشتباه و یا بی مسئولیتی ما ممکن است که نابود شوند.

کوه فانجینگ

شما تا به حال به چین سر نموده اید؟ دلتان می خواهد سفری به فانجینگشان داشته باشید؟ کدامیک از منظره ها ایران عزیزمان را می توانید با این منطقه زیبا مقایسه کنید. نظرات، تجربیات و خاطرات خود را با مخاطبان خبرنگاران به اشتراک بگذارید.

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور
انتشار: 14 مرداد 1401 بروزرسانی: 14 مرداد 1401 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 793

به "کوه فانجینگ ، سرزمین شگفت انگیز و مسحورکننده خدایان بودایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوه فانجینگ ، سرزمین شگفت انگیز و مسحورکننده خدایان بودایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید