یک یادآوری ساده؛ چرا وقتی سرماخورده و مریض هستیم نباید سرکار برویم؟!

به گزارش شهر ورزش، شوخی که همواره با دوستانمان داشتیم را به یاد آوریم: اگر از مریضی در حال مرگ هم باشم، مادرم من را به مدرسه می فرستد. سال ها از آن خاطرات گذشته است و بعضی از ما هنوز هم وقتی مریض می شویم، فک می کنیم به زودی خوب می شویم و نباید از مرخصی هایمان به خاطر مریضی استفاده کنیم. بدون شک یکی از مهم ترین آداب در زندگی، رعایت حقوق دیگران و توجه به سلامت دیگران است که با سر کار رفتن در زمان مریضی تناقض دارد.

یک یادآوری ساده؛ چرا وقتی سرماخورده و مریض هستیم نباید سرکار برویم؟!

مریض می شویم. سرمان سنگین می گردد و پشت هم سرفه و عطسه می کنیم. در همین حالت دلمان نمی خواهد به خاطر مریضی در خانه بمانیم. اگر مریضی ما با علائم سرماخوردگی که در فصل های سرد سال رخ می دهد همراه باشد، ممکن است مانند بیماری های شایع این روزها، ویروسی باشد و به دیگران انتقال پیدا کند. این اتفاق در محل کار، به سادگی می تواند افراد جدیدی را درگیر بیماری کند که متأسفانه ما باعث مریض شدن آن ها شده ایم.

استفاده از مرخصی در مریضی؛ آداب معاشرت در محل کار و مدارس

هر یک از ما در خصوص آداب معاشرت در محل کار می دانیم. چه سوالاتی را نباید بپرسیم و چه کارهایی از حیطه ادب خارج هستند و این که ما در چه چارچوبی باید عمل کنیم. اما بسیاری از ما نمی دانیم که غیبت از کار، هنگامی که مریض هستیم، یکی دیگر از این آداب و اصول است که باید آن را رعایت کنیم. اگر مریض می شویم، باید تا بهبود کلی صبر کنیم و سر کار نرویم. این کار رعایت آداب معاشرت است. به علت چنین بی احتیاطی، همکاران ما و افرادی مانند خانواده و فرزندان آن ها هم در معرض خطر قرار می گیرند. هر چند روز به طول بینجامد مهم نیست. با همکاران خودتان صحبت کنید و مرخصی بگیرید.

در این زمینه بخوانید:

هفت نکته ضروری درباره رعایت آداب معاشرت در محل کار

رفتارهایی که باعث می گردد محیط های کاری سمی و غیرقابل تحمل گردد

همین رفتار در خصوص بچه مدرسه ای ها هم هست. همواره خیلی از بچه ها از همکلاسی هایشان که در دوره انتقال ویروس بوده اند، مریضی گرفته اند. اینکه به هر بهایی به مدرسه یا سر کار برویم، اما در عوض سلامتی دیگران را به خطر بیندازیم و دیگران را هم درگیر دوره مریضی بکنیم، کار درستی نیست و بهتر است والدین از همین امروز این نوع از آداب معاشرت را رعایت نمایند و به سلامتی دیگران و سلامت جسم خودمان اهمیت دهند.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 2

به "یک یادآوری ساده؛ چرا وقتی سرماخورده و مریض هستیم نباید سرکار برویم؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک یادآوری ساده؛ چرا وقتی سرماخورده و مریض هستیم نباید سرکار برویم؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید