ادامه فرایند صعودی تورم انگلیس

به گزارش شهر ورزش، نرخ تورم انگلیس به بالاترین سطح خود در هفت ماه اخیر رسید.

ادامه فرایند صعودی تورم انگلیس

به گزارش خبرنگاران به نقل از تریدینگ اکونومیکس، همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در اروپا و انگلیس که منجر به توقف بخش بزرگی از فعالیتهای اقتصادی در این کشور شده، نرخ تورم سالانه این کشور تا پایان ماه دسامبر با 0.1 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به 0.7 درصد رسیده است.

این نرخ تورم که بالاترین نرخ تورمی انگلیس در طول هفت ماه اخیر محسوب می شود، بیش از همه تحت تأثیر افزایش نرخ تورم بخش حمل و نقل قرار گرفته است که تورم آن به 2.1 درصد در این ماه افزایش پیدا کرده است. نرخ تورم در بخش مواد غذایی و نوشیدنی به منفی 0.7 درصد رسیده است. تورم لباس و پوشاک نیز منفی 3.4 درصد اندازه گیری شده است.

بانک مرکزی انگلیس دستیابی به تورم دو درصدی را هدف گذاری کرده است و باقی ماندن تورم در این محدوده کار را برای سیاست گذار در ادامه سخت خواهد کرد.

هسته تورمی که تغییرات قیمت مواد غذایی و انرژی را به دلیل نوسانات بالای آن در نظر نمی گیرد، تا پایان این ماه با 0.1 درصد افزایش نسبت به ماه قبل خود به 0.5 درصد رسیده است.

نرخ تورم ماهانه در انگلیس نیز با 0.1 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به منفی 0.2 درصد رسیده است. متوسط نرخ تورم انگلیس در بازه زمانی 1989 تا 2020 معادل 2.41 درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به ماه آوریل 2015 با 8.5 درصد و کمترین تورم نیز مربوط به آوریل 2015 با منفی 0.1 درصد بوده است.

نیل بریل، کارشناس ارشد مدیریت دارایی در موسسه پریمیر میتون گفت: در حال حاضر نرخ تورم خیلی مایه نگرانی بانک مرکزی نیست و برعکس هنوز فضای مانور زیادی با توجه به فاصله نرخ تورم از سطح هدفگذاری شده وجود دارد، به نظر نمی رسد تا چندین ماه آینده شاهد نزدیک شدن تورم به محدوده دو درصدی باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 160

به "ادامه فرایند صعودی تورم انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه فرایند صعودی تورم انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید