اعمال تغییرات در مواد ممنوعه وادا از ابتدای سال 2022

به گزارش شهر ورزش، با آغاز سال میلادی نو، تغییراتی در لیست مواد ممنوعه آژانس بین المللی مبارزه با دوپینگ (وادا) ایجاد شد.

اعمال تغییرات در مواد ممنوعه وادا از ابتدای سال 2022

به گزارش خبرنگاران، در پایان سال میلادی معمولا تغییراتی هرچند جزئی در فهرست داروها و مواد ممنوعه وادا ایجاد می شود که این تغییرات در آغاز سال در نتیجه آزمایشات و صدور رای اعمال می شود.

در سال 2022 نیز فهرست مواد و روش های دوپینگ دستخوش تغییراتی شده که مهم ترین آنها درخصوص داروهای کورتون و همچنین اسپری سالبوتامول که مخصوص درمان آسم است، خواهد بود.

طبق تغییرات ایجاد شده در سال 2022، مصرف داروهای کورتون در حین مسابقه به صورت خوراکی یا تزریقی (عضلانی) و داخل مفصلی ممنوع است. تا پیش از این مصرف یک نوع داروی کورتون به صورت داخل مفصلی و استفاده از آن به صورت پوستی و موضعی آزاد بود اما براساس فهرست سال تازه وادا، تمام روش های استفاده از کورتون -اعم از خوراکی و تزریقی- در حین مسابقه ممنوع است.

طول اثر در داروهای کورتون می تواند یک روز، یک هفته و حتی 60 روز باشد. در فهرست تازه وادا نیز اثر هریک از انواع کورتون و اینکه چه مدت زمانی طول می کشد تا از بدن پاک شود، تعیین شده است. بنابراین ورزشکاران باید در صورت نیاز به استفاده از داروی کورتون دو دوره خارج از مسابقه، به طول اثر آن توجه لازم را داشته باشند تا از این حیث دچار مشکل در بحث آزمایش دوپینگ نشوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 فروردین 1401 بروزرسانی: 21 فروردین 1401 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 688

به "اعمال تغییرات در مواد ممنوعه وادا از ابتدای سال 2022" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال تغییرات در مواد ممنوعه وادا از ابتدای سال 2022"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید