برترین سیستم های ابری دنیا

به گزارش شهر ورزش، کرونا و افزایش دورکاری کارمندان جهان، رشد میزان استفاده از ابزارها و اپلیکیشن های دیجیتال برای برپایی ویدیوکنفرانس ها را به دنبال داشت و باعث شد تا میزان حرکت به سمت فضای ابری در جهان بیشترشود و شتاب بگیرد.

برترین سیستم های ابری دنیا

کمپانی ها و کارآفرینان، فضای ابری را به عنوان یک موتور تحول دیجیتال می دانند و برای انجام امور روزمره خود از فضاهای ابری اپلیکیشن هایی همچون مایکروسافت تیمز (Microsoft Teams) و گوگل میت(Google Meet) استفاده می نمایند.

اما برترین تأمین نمایندگان فضاهای ابری در سال 2020 کدام یک از غول های فناوری دنیا بوده اند؟

در پاسخ باید گفت از بازیگران کلیدی و حیاتی این عرصه می توان به سرویس محاسبات ابری آمازون یا AWS اشاره نمود. Amazon Web Services در کنار سرویس ابری مایکروسافت با نام Azure و همچنین پلتفرم ابری گوگل با نام Google Cloud به عنوان زیرساخت های اصلی برای ارائه خدمات بسیاری از کمپانی های دنیا در دوران پاندمی کرونا مطرح هستند. کمپانی هایی همچون IBM, Dell و همچنین کمپانی Hewlett-Packard از سیستم های ابری چندگانه (Multi-cloud) و هیبریدی استفاده می نمایند؛ یکی از موارد مهم در بازار سیستم های محاسبات ابری، میزان ذخیره اطلاعات و دیتا روی بستر این سیستم هاست،هرچه میزان اطلاعات موجود در یک فضای ابری بیشتر باشد، مشتریان بیشتری می تواند جذب کند و درواقع این موضوع می تواند رمز پیروزیت این سیستم ها باشد.به همین دلیل هم فروشندگان این فضاهای ابری همه کوشش خود رابه کار می گیرند تا کمپانی های کوچک و عظیم را به سمت خود جذب نمایند تا از پلتفرم آنها برای ذخیره هرگونه اطلاعاتی از دیتای بررسی و تحقیقات گرفته تا دیتای شخصی را در این فضا ذخیره نمایند. اما چه چیزی سبب تمایز سیستم های ابری با یکدیگر می گردد؟ میزان استفاده از هوش مصنوعی، بررسی داده ها، اینترنت اشیا از این دسته عوامل محسوب می شوند.

AWS: سیستم ابری آمازون در حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی از پیشتازان سیستم های ابری به شمار می رود. این سیستم از سال 2008 تا به امروز زیرساخت های خود را ارائه داده و پیروزیت های خوبی هم کسب نموده است. این سیستم ابری تا به امروز درآمدزایی مناسبی هم داشته است.

: Azure مایکروسافت دومین سیستم محاسبات ابری برتر دنیا محسوب می گردد؛ استفاده از این فضای ابری بسیار کم هزینه است و در واقع Azure بخشی از cloud business یا تجارت ابری مایکروسافت به شمار می رود. کرونا یک موتور محرکه قوی برای سیستم ابری مایکروسافت بوده و این کمپانی برای پاسخ به احتیاج کاربران خود در سال 2020 ظرفیت سیستم ابری اش را افزایش داد. ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت خاطرنشان کرد: سیستم ابری این کمپانی درست در میانه کوشش ها برای تحول دیجیتال قرار گرفته است. ما کوشش دو ساله را در 2ماه انجام دادیم تا جوابگوی احتیاج کاربرانمان باشیم هر روز در کنار کاربرانمان بودیم تا در دورکاری، آموزش از راه دور، برپایی کنفرانس های از راه دور و... مسئله ای پیش نیاید و زیرساخت ها در برابر افزایش این حجم کاری دوام بیاورند.

پلتفرم Google Cloud: سومین سیستم ابری با درآمد سالانه 11میلیارد دلار پلتفرم ابری گوگل است. این پلتفرم نیز در دوران کرونا با اپلیکیشن Google Meet و اتخاذ استراتژی هایی خاص برای مدیریت multi-cloud بسیار پیروز عمل نموده است.

Alibaba Cloud: سیستم ابری علی بابا با درآمد سالانه 7میلیارد دلاری چهارمین سیستم ابری برتر دنیا به شمار می رود؛ 59درصد از کمپانی های چینی از مشتریان سیستم ابری علی بابا به شمار می فرایند اما این بدان معنا نیست که سیستم ابری علی بابا تنها میزبان کمپانی های چینی است بلکه شرکت هایی از امریکا و اتحادیه اروپا بر بستر آن فعالیت دارند.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 80

به "برترین سیستم های ابری دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین سیستم های ابری دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید