تسلا مدل S وقتی آتش بگیرد، به هیچ وجه خاموش نمی گردد!

به گزارش شهر ورزش، گجت نیوز نوشت: اخیراً یک Tesla Model S در کالیفرنیا آمریکا آتش گرفت. برای مهار آتش این تسلا مدل S چند ده هزار لیتر آب و چند ماشین آتش نشانی استفاده شده است!

تسلا مدل S وقتی آتش بگیرد، به هیچ وجه خاموش نمی گردد!

پتانسیل آتش سوزی خودروهای برقی از زمانی که این اتومبیل ها فراگیرتر شده اند، مایه نگرانی بوده است. بارها اخباری درباره وقوع آتش سوزی به خاطر باتری خودروهای الکتریکی خصوصاً ساخته های تسلا شنیده ایم. در این میان، رسانه ها با دست باز از این حوادث استقبال می نمایند و ابایی از بزرگنمایی آن ها ندارند. اخیراً برای یک تسلا مدل S در یکی از شهرهای آمریکا هم حادثه آتش سوزی اتفاق افتاده که اخبار آن در رسانه ها بازتاب داده شده است. بنا به اطلاعات موجود، به نظر می رسد که این خودرو وقتی آتش بگیرد، عملاً به هیچ وجه نمی توان آن را مهار کرد!

آتش سوزی فاجعه بار تسلا مدل S در کالیفرنیای آمریکا!

با توجه به گزارش رسمی سازمان آتش نشانی ساکرامنتو، شنبه گذشته در بزرگراهی خارج از شهر ساکرامنتو استان کالیفرنیای آمریکا یک تسلا مدل S درحالی که راننده پشت فرمان آن بود، آتش گرفت. راننده این خودرو الکتریکی ناگهان با دود سیاهی ناشی از زیر بدنه خودرو روبرو شد، ولی خوشبختانه توانست صحیح و سالم از خودرو بیرون بیاید. با این حال، آتش حتی شعله ورتر شد و به ناحیه جلو این خودرو تسلا رسید. منشاء آتش سوزی این تسلا مدل S به باتری آن بر می گردد و به گفته سازمان آتش نشانی این شهر، بیش از 22 هزار لیتر آب از 3 ماشین آتش نشانی و بیش از 1 ساعت زمان صرف اطفاء حریق شده است.

اینکه چنین حجمی از آب برای مهار آتش این خودرو مدل اس تسلا استفاده شد، با در نظر گرفتن ماهیت باتری های لیتیوم یونی انتظار می رفت. باتری های لیتیوم یونی خودروهای برقی خصوصاً محصولات تسلا را می توان یکی از عوامل اصلی آتش گرفتن خودرو دانست که برای مهار آن ها تدابیر و لوازم بیشتری احتیاج خواهد بود. جهت اینکه دید بهتری نسبت به این موضوع داشته باشید، ذکر این نکته مهم است که آتش یک خودرو غیرالکتریکی با کمی بیش از 2 هزار لیتر آب خاموش می گردد. در واقع، این باتری ها باید به صورت کامل در آتش بسوزند وگرنه حتی امکان دارد که مدت ها بعد به طور غیرمنتظره دوباره آتش بگیرند.

آتش سوزی تسلا مدل S در کالیفرنیا فقط بخشی از دردسرهای تسلا است و این کمپانی با حوادث خبرساز اتومبیل های خود غریبه نیست. جدا از امکان وقوع آتش سوزی به خاطر باتری، بر اساس آمار خود سیستم رانندگی اتوماتیک تسلا یکی از عوامل تصادف به شمار میرود؛ نشان به آن نشان که مدتی قبل خطای دستیار رانندگی اتوماتیک Tesla منجر به تصادفی زنجیره ای با 9 نفر بستری شد. البته احتمالاً تبلیغات اغراق آمیز تسلا و ادعاهای جنجالی ایلان ماسک در استفاده نادرست از سیستم رانندگی اتوماتیک یا فناوری خودران تسلا موثر بوده اند. حتی به همین علت به تازگی از ایلان ماسک به عنوان مدیرعامل تسلا شکایتی صورت گرفت.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 بهمن 1401 بروزرسانی: 15 بهمن 1401 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 886

به "تسلا مدل S وقتی آتش بگیرد، به هیچ وجه خاموش نمی گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلا مدل S وقتی آتش بگیرد، به هیچ وجه خاموش نمی گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید