تصمیم گیری درباره خانه های تاریخی اصفهان با حساسیت بالاتری باشد

به گزارش شهر ورزش، ایرنا/ براساس سخنان وزیر میراث فرهنگی کشور، تصمیم گیری درباره خانه های تاریخی اصفهان با حساسیت بالاتری باشد.

تصمیم گیری درباره خانه های تاریخی اصفهان با حساسیت بالاتری باشد

عزت الله ضرغامی در رابطه با رویه سالهای اخیر تخریب خانه های تاریخی و واجد ارزشهای بازمانده از بافت تاریخی اصفهان که با قیمت مناسب خریداری و بعد به حکم برطرف خطر یا رها شدن، در جریان تخریب و تسطیح قرار می گیرند، تاکید نمود که از اداره کل میراث فرهنگی می خواهد با حساسیت ویژه تری در رابطه با خانه های بافت تاریخی اصفهان تصمیم گیری کند.

وی اضافه کرد: این رویه تخریب تنها مختص اصفهان نیست و در جاهای دیگر هم وجود دارد، شخصا روی این موضوع حساسیت دارم و باید این موارد، به میراث فرهنگی و بازرسی ما اطلاع داده گردد تا هر خرید و فروش مشکوکی را پیگیری کنیم.

وزیر میراث فرهنگی با بیان اینکه از سوت زنی ها و اطلاع رسانی درست استقبال می کنیم، گفت: وظیفه وزارتخانه، حفظ میراث فرهنگی کشور است. ما این موارد را رصد می کنیم و این وظیفه ماست اما در این رابطه رسانه ها و فعالان میراث فرهنگی همکاران ما هستند.

ضرغامی تاکید نمود: با هر خرید و فروش مشکوکی در رابطه با خانه ها و بافتهای تاریخی که معلوم باشد برای اغراض دیگری انجام می گردد، برخورد می کنیم.

وزیر میراث فرهنگی توضیح داد: در خصوص هر خرید خانه ای و تخریبی که مشکوک باشد، باید روشنگری گردد.

ضرغامی اضافه کرد: ما برای انتها دادن به هر رفتار غلطی که احیانا وجود دارد و برای جلوگیری از تخریب ها آمده ایم.

منبع: همگردی
انتشار: 26 خرداد 1402 بروزرسانی: 26 خرداد 1402 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 939

به "تصمیم گیری درباره خانه های تاریخی اصفهان با حساسیت بالاتری باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم گیری درباره خانه های تاریخی اصفهان با حساسیت بالاتری باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید