تماشای ماهی های رنگارنگ خلیج فارس در آکواریوم کیش

به گزارش شهر ورزش، خلیج همواره فارس و جزیره کیش محل زندگی بسیاری از آبزیان زیبا و رنگارنگ است. مسافران و افراد علاقه مند به دنیای زیر آب در مدت اقامت خود در جزیره کیش می توانند با غواصی در آب های آزاد خلیج فارس موجودات کوچک و بزرگ ساکن در آنجا را از نزدیک دیدن نمایند، اما برای افرادی که علاقه ای به غواصی ندارند یک مکان مجذوب کننده و شگفت انگیز به نام آکواریوم کیش آماده شده است، در این آکواریوم انواع زیادی از ماهی ها و آبزیان زندگی می نمایند و بازدید از آن گردشگران را با دنیای ناشناخته این موجودات آشنا می نماید.

تماشای ماهی های رنگارنگ خلیج فارس در آکواریوم کیش

زیبایی های بی نظیر آکواریوم کیش

دنیای زیر آب را می توان سرزمین عجایب دانست، سرزمینی که کم تر آن را شناخته ایم و موجودات رنگارنگ و متفاوتش برایمان بسیار مجذوب نماینده هستند. زیبایی های بی نظیر آکواریوم کیش این امکان را برای جهانگردان فراهم نموده تا چند ساعتی زندگی آبزیان را به وسیله آکواریوم های شیشه ای تماشا نمایند و از تماشا شگفتی های آنجا لذت ببرند.

بیش از 70 نوع ماهی تزئینی و کمیاب خلیج فارس در آکواریوم کیش زندگی می نمایند، تماشای این موجودات زیبا در دو آکواریوم مجزای آب شور و آب شیرین یکی از مجذوب نماینده ترین قسمت های سفر به جزیره کیش است. جالب است بدانید این آکواریوم فقط محل زندگی ماهی های کوچک نیست بلکه ماهی های بزرگ و کوسه ها نیز در این مکان حضور دارند و جهانگردان می توانند از تماشا آن ها لذت ببرند. در این مجموعه ماهی های کوچک و تزئینی در آکواریوم 20 هزار لیتری آب شیرین نگهداری می شوند و ماهی های بزرگ و کوسه ها هم در آکواریوم 50 هزار لیتری آب شور قرار گرفته اند.

آکواریوم زیبا و مجذوب نماینده جزیره کیش مجموعه بی نظیری از ماهی ها و آبزیان است که هر ساله بیش از یک میلیون جهانگرد را به خود جذب می نماید و رویای تماشا دنیای زیر آب را برای آن ها تحقق می بخشد. بعلاوه قسمتی از این مجموعه به نگهداری حیوانات اختصاص یافته است که برای علاقه مندان به انواع پرندگان، خزندگان و پستانداران جالب توجه است.

این مجموعه زیبا جزو مجموعه دلفیناریوم کیش است و می توان با تهیه بلیط این مجموعه، از تمامی قسمت های آن و آکواریوم کیش با قیمت مناسب تماشا کرد. بوستان آهوان هم دقیقا در کنار آکواریوم قرار گرفته است و در صورتی که علاقه مند به تماشای آهوان زیبا و بازیگوش باشید می توانید بعد از بازدید ازآکواریوم سری به این مکان زیبا بزنید.

آکواریوم کیش کجاست؟

اگر در حال برنامه ریزی برای سفر کیش باشید حتما می خواهید بدانید آکواریوم کیش کجاست؟ این جاذبه توریستی دقیقا در کنار مجموعه دلفیناریوم کیش و پارک آهوان قرار گرفته است و فاصله زیادی تا مرکز شهر ندارد. آکواریوم کیش آدرس و دسترسی راحتی دارد و مسافران برای رسیدن به آن فقط کافیست با استفاده از انواع وسیله نقلیه خود را به قسمت جنوب شرقی جزیره و خیابان فردوسی برسانند و وارد ساختمان کانون هنر شوند. طی کردن این مسیر حتی با دوچرخه هم امکانپذیر است و افراد علاقه مند می توانند با رکاب زدن خود را به این مکان مجذوب نماینده برسانند و از تماشای ماهی های رنگارنگ و آبزیان مجذوب نماینده و تماشای لذت ببرند.

مشخصات کلی آکواریوم کیش

همانطور که در قسمت قبل گفته شد آکواریوم کیش در ساختمان کانون هنر قرار گرفته است. ظاهر این ساختمان شبیه به کشتی است و دو آکواریوم با ظرفیت های 20 و 50 هزار لیتر در آن قرار دارند که محل نگهداری انواع گونه های نادر آبزی، ماهی های بزرگ و کوچک زینتی، کوسه ها، انواع مارها و مرجان ها هستند. پژوهشگران، دانشجویان و بچه ها از بازتماشامایندگان اصلی این مکان مجذوب نماینده به شمار می روند.

تهیه بلیط آکواریوم کیش و ساعات بازدید

برای بازدید از این مجموعه، خرید بلیط به دو شکل امکانپذیر است، جهانگردان می توانند با تهیه بلیط مجموعه دلفیناریوم از تمامی بخش های آن شامل باغ پرندگان، پارک دلفین ها و آکواریوم تماشا نمایند یا برای آکواریوم کیش بلیط جداگانه تهیه نموده و به تماشای این مجموعه زیبا بروند. بعلاوه امکان تهیه بلیط به صورت آنلاین وجود دارد و این کار در زمان های شلوغ و پر مسافر، در وقت شما حسابی صرفه جویی می نماید. آکواریوم کیش همه روزه(به جز روزهای تعطیل) از ساعت 8 صبح تا 8 شب باز است.

جدیدترین قیمت بلیط آکواریوم کیش

جدیدترین قیمت بلیط آکواریوم کیش در سال 1401 حدود 90 - 100 هزار تومان اعلام شده است. با پرداخت این هزینه شما وارد دنیایی می شوید که قطعا برایتان شگفت انگیز خواهد بود و تا سال ها خاطره آن در ذهنتان باقی خواهد ماند.

در صورتی که در تور کیش کودک همراه دارید پیشنهاد می کنیم در زمان بازدید از آکواریوم حتما سری هم به بخش دیرینه شناسی و لاک پشت 2 متری بزنید زیرا این دو مکان برای بچه ها بسیار مجذوب نماینده هستند. در آکواریوم کیش قیمت بلیط برای بچه ها و بزرگسالان یکسان است.

تلفن تماس آکواریوم کیش

آکواریوم کیش تلفن 076442463 را در اختیار جهانگردان قرار داده است تا آن ها در صورت وجود سوال و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با پرسنل این مجموعه تماس بگیرند. بعلاوه برای اطلاع از آخرین تغییرات قیمت های بلیط می توانید از تلفن تماس آکواریوم کیش بهره ببرید.

نظرات بازتماشامایندگان درباره آکواریوم کیش

براساس نظرات مسافران، آکواریوم کیش یکی از محبوب ترین جاذبه های جهانگردی جزیره کیش است و در مقایسه با دیگر سرگرمیات این جزیره قیمت به صرفه ای دارد. وجود انواع موجودات آبزی و گونه های کمیاب و بی نظیر آکواریوم هم افراد زیادی را به خود جذب می نماید. از طرف دیگر وجود بخشی به عنوان دیرینه شناسی در این مکان شگفت انگیز بر مجذوب نمایندهیت آن افزوده است. بیشتر بازتماشامایندگان معتقدند این آکواریوم نسبت به دیگر نمونه های مشابه در ایران رتبه بهتری دارد و در واقع برترین آن هاست.

مکان های تماشای نزدیک آکواریوم کیش

از مکان های تماشای نزدیک آکواریوم کیش می توان به پارک دلفین ها، پارک هنگام، پارک آهوان، پارک آبشار، مرکز خرید پانیذ و اسکله سرگرمیی کیش اشاره نمود.

  • پارک هنگام

پارک هنگام یکی از بزرگ ترین و برترین پارک های جزیره کیش است که در نزدیکی آکواریوم قرار گرفته است. جهانگردان پس از سرگرمی و خرید می توانند برای استراحت به این پارک بیایند.

  • پارک آهوان

این پارک یکی از هیجان انگیزترین مکان هایی است که در نزدیکی آکواریوم قرار گرفته است. پارک آهوان با مساحت 2 هکتاری در انتهای خیابان فردوسی(ضلع جنوبی پارک هنگام) واقع شده است و تنها باغ وحش جزیره کیش به شمار میرود.

  • پارک دلفین ها

پارک دلفین ها یا دلفیناریوم کیش اولین دلفیناریوم ایران است. در این مجموعه به جز دلفین ها حیوانات دیگری از جمله، شیر دریایی، گراز دریایی، فوک و پنگوئن هم نگهداری می شوند.

  • پارک آبشار

بوستان یا پارک آبشار حال و هوای مدیترانه ای دارد و دقیقا روبروی پارک هنگام قرار گرفته است. مسافران معمولا برای استراحت به این پارک می آیند و از تماشا برکه ها و آبشارهای مصنوعی آن لذت می برند. نورپردازی فوق العاده پارک هم بر مجذوب نمایندهیت آن می افزاید.

  • مرکز خرید پانیذ

مرکز خرید پانیذ در بین پردیس 1 و 2 و هایپرمارکت قرار گرفته و یکی از قدیمی ترین پاساژهای کیش است. جهانگردان و مسافران می توانند انواع کالاها و اجناس که با قیمت بسیار مناسبی عرضه می شوند را را از این مرکز تهیه نمایند. این مرکز با متراژ حدودا 10 هزار متر مربع در سال 1377 احداث شده است.

  • اسکله سرگرمیی کیش

بعد از بازدید از آکواریوم کیش جهانگردان می توانند برای سرگرمی به اسکله ای که درست در همان نزدیکی قرار گرفته است، بروند. این اسکله مکان مناسبی است تا آن ها صدای موج ها و مرغ های دریایی را گوش نمایند و از شنیدن آن ها لذت ببرند یا از سرگرمیات دریایی مانند ماهیگیری، قایق سواری و غواصی استفاده نمایند و یا حتی بالن سواری نمایند. آن ها بعلاوه می توانند در اسکله قدم بزنند و تمام قسمت های آن را ببینند. دوچرخه سواری در اسکله نیز یکی از لذت بخش ترین سرگرمیات این مکان به شمار می رود.

جمع بندی درباره آکواریوم کیش

آکواریوم کیش یکی از مجذوب نماینده ترین مکان هایی است که هر جهانگردی در سفر به جزیره کیش می تواند از آن بازدید کند. این مکان دوست داشتنی پر از ماهی های رنگارنگ و کمیاب است و تماشا آن برای افرادی که علاقه مند به دنیای زیر آب باشند یک تجربه بی نظیر خواهد بود. اگر قصد سفر به جزیره کیش را دارید پیشنهاد می کنیم حتما بازدید از این آکواریوم زیبا را در برنامه خود قرار دهید.

منبع: الی گشت
انتشار: 5 دی 1401 بروزرسانی: 5 دی 1401 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 863

به "تماشای ماهی های رنگارنگ خلیج فارس در آکواریوم کیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماشای ماهی های رنگارنگ خلیج فارس در آکواریوم کیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید