خانه تکانی آسان؛ 10 نکته طلایی برای تمیز کردن آشپزخانه

به گزارش شهر ورزش، آشپزخانه محلی است که روزانه در آن به طبخ غذا می پردازیم، از یخچال استفاده می کنیم و اغلب تمیز کردن اساسی تری نسبت به سایر نقاط خانه در انتظار آن است. داشتن برنامه ریزی باعث می شود کار آشپزخانه سبک تر و در عین حال منظم تر پیش رود.

خانه تکانی آسان؛ 10 نکته طلایی برای تمیز کردن آشپزخانه

از بهمن ماه شروع کنید؛ هر هفته یک یا دو کابینت

اکنون که به بهمن ماه رسیده ایم، هفته ای یک الی دو کابینت را نظم بدهیم. این کار ساده به ما کمک می کند با صرف کردن یک الی دو روز در هفته تا عید آشپزخانه را تکانده باشیم. نه خسته می شویم و نه کارها روی هم تلنبار می شود و نه زمان را از دست می دهیم.

از مواد طبیعی برای ضدعفونی استفاده کنید

از شوینده های طبیعی مانند سرکه و جوش شیرین استفاده کنید. همیشه کف کابینت ها را نایلون ضخیم مخصوص از بازار بگیرید. در خانه تکانی نایلون ها را بشویید و مجدد استفاده کنید.

نایلون کف کابینت را عوض نکنید

بهتر است از عوض کردن آن ها پرهیز کنید. جنسی بگیرید که سال ها بتوانید از آن استفاده کنید. همه ما در قبال محیط زیست مسئول هستیم و نباید بدون توجه به حفظ آن، هر سال نایلون کف کابینت را عوض کنیم.

از جعبه سازمان دادن وسایل استفاده کنید

بهترین کاری که برای کابینت ها از دست ما برمی آید استفاده از جعبه های سازمان دادن وسایل است که در تمامی لوازم خانه فروشی ها پیدا می شود. این کار از به هم ریختگی لوازم جلوگیری می کند. ابعاد و اندازه این جعبه ها را بر اساس نیازتان بزرگ یا کوچک بخرید و تا سال ها از آن استفاده کنید.

یخچال را سامان دهیم

یخچال یکی از ارکان خانه است که بهتر است با جوش شیرین تمیز شود. حتما یخچال خود را در روز تعطیل بررسی کنید و مواردی را که واقعا مصرف نمی کنید به دیگران ببخشید. قرار نیست چیزهایی را که سال تا سال مصرف نمی کنیم، به دوش بکشیم و بار یخچال کنیم. خوراکی های مورد مصرف خود را نظم دهید و بدنه داخلی یخچال را با جوش شیرین و آب داغ تمیز کنیم. فریزر را حتما وارسی کنید و موادی که مدت هاست در آن مانده را سامان بدهید و اگر از انقضای آن گذشته است دور بیندازید.

لیوان ها را جرم گیری کنیم

اگر لیوان های شما کمی کدر شده اند، حتما با سرکه و جوش شیرین و دستمال آن ها را تمیز کنید و آن ها را آب بکشید. توجه داشته باشید از دستمال و اسکاچ نرم استفاده کنید تا خط و خش بر این لیوان و ظروف بلوری یا کریستالی نیفتد. یکی از تمیزی های مهمی که همیشه باید به آن دقت کنیم، نظافت و شفافی لیوان هاست. حتما سری به کابینت لیوان ها بزنیم و آن ها را جرم زدایی کنیم.

قابلمه های سوخته را تمیز کنیم

مقدار زیادی جوش شیرین و کمی آب در حدی که فقط موجب خمیری شدن آن شود را آماده کنید و برای تمیز کردن نقاط سوختگی از آن استفاده کنید.

در این زمینه بخوانید:

5 روش برای تمیز کردن خانه با مواد طبیعی

در روزهای آلودگی هوا، چگونه هوای داخل خانه را پاک کنیم؟

ظروف مسی را تمیز کنیم

ظروف مسی خود را با نمک و سرکه و پنبه تمیز کنید. سرکه و نمک را به پنبه آغشته کنید و بر روی مسی بکشید. بدون صرف زمان زیادی، جلوه اولیه ظروف و لوازم مسی را زنده کنید.

وسایلی مانند آرام پز و پلوپز را هم تمیز کنید

خمیری را با استفاده از یک قاشق غذاخوری صابون کاستیل، یک پیمانه جوش شیرین و 2 قاشق غذاخوری آب درست کنید. این محلول را می توانید تا 3 ماه در ظرف در بسته و در جای خنک نگهداری کنید. با اسکاچ این محلول را به آرام پز، پلوپز و سایر سطوح استیل بزنید و ظاهری تمیز و شفاف به آن ببخشید. فر و ماکروفر و همچنین گاز را نیز با همین فرمول تمیز کنید.

خوراکی های منقضی را دور بریزید

بعضی از خوراکی ها در سال منقضی شده اند، کابینت ها را از آن ها پاک کنیم. بهتر است در طول سال به تاریخ قرص ها و مواد غذایی توجه کنیم و از دور ریز مواد جلوگیری کنیم.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 19

به "خانه تکانی آسان؛ 10 نکته طلایی برای تمیز کردن آشپزخانه" امتیاز دهید

1 کاربر به "خانه تکانی آسان؛ 10 نکته طلایی برای تمیز کردن آشپزخانه" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه تکانی آسان؛ 10 نکته طلایی برای تمیز کردن آشپزخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید