شمار مبتلایان به کرونا در روسیه از 9 میلیون نفر گذشت، ثبت رکورد تازه مرگ بیماران

به گزارش شهر ورزش، با ثبت 1241 مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا که بالاترین تعداد فوتی های روزانه در کل دوره اپیدمی در روسیه است، شمار قربانیان این عفونت به 254 هزار نفر رسید و تا به امروز بیش از 9 میلیون نفر هم در روسیه به کووید-19 مبتلا شده اند.

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه از 9 میلیون نفر گذشت، ثبت رکورد تازه مرگ بیماران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه امروز (شنبه) گزارش داد، طی شبانه روز گذشته 39 هزار و 256 مورد ابتلای تازه به کووید-19 در این کشور شناسایی شد و بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان به کرونا در روسیه به 9 میلیون و 31 هزار و 581 نفر افزایش یافته است.

بیشترین موارد آلودگی تازه، به ترتیب 4 هزار و 158 مورد در شهر مسکو، 3 هزار و 273 مورد آلودگی در شهر سن پترزبورگ و 2 هزار و 891 مورد نیز در منطقه مسکو شناسایی شده است. در حال حاضر، تعداد بیماران فعال کرونایی، یعنی کسانی که همچنان تحت درمان هستند، نیز در سراسر روسیه به بیش از یک میلیون بیمار رسیده است.

این ستاد بعلاوه اعلام نمود که تعداد مرگ و میرهای ناشی از بیماری کووید-19 در این روسیه طی شبانه روز گذشته یک هزار و 241 نفر ثبت شده که رکورد تازهی در موارد فوت روزانه بیماران در کل دوره شیوع اپیدمی است. در مجموع تعداد قربانیان ویروس کرونا در این کشور به 254 هزار و 167 نفر افزایش یافته است.

بیشترین موارد مرگ ناشی از کرونا در شهر مسکو- 97 مورد، در شهر سن پترزبورگ- 70 مورد و در منطقه مسکو نیز 53 مورد گزارش شده است.

البته در یک روز گذشته 33 هزار و 802 بیمار هم بعد از بهبودی از بیمارستان ها مرخص شدند و بدین ترتیب تعداد افراد درمان شده به 7 میلیون و 754 هزار و 764 نفر رسیده است.

امیدواری مقامات روسیه برای رسیدن به مصونیت جمعی 80 درصدی در این کشور

تاتیانا گالیکووا معاون نخست وزیر روسیه در مصاحبه ای اعلام نمود که شرایط توسعه اپیدمی ویروس کرونا در این کشور نسبتاً وخیم است. به گفته وی، هرچند اجرای یک هفته بدون کار در سراسر روسیه که برای قطع شدن زنجیره چرخه بیماری اعمال شد، نتایجی را به همراه داشت، ولی آهنگ رشد ابتلای شهروندان تنها در 6 منطقه فدرال کاهش یافت و در 61 منطقه بیماری همچنان همراه با رشد است.

معاون نخست وزیر روسیه یادآور شد که طبق ارزیابی وزارت بهداشت، در حال حاضر سطح مصونیت جمعی در این کشور حدود 49 درصد است و حدود 63 میلیون نفر نوبت نخست واکسیناسیون خود را انجام داده اند. این مقام روس اضافه نمود: مسئولان امیدوارند که با افزایش آهنگ واکسیناسیون، بتوان در ماه ژوئن سال 2022 (اوایل تابستان سال آینده) به مصونیت جمعی 80 درصدی در روسیه دست یافت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 592

به "شمار مبتلایان به کرونا در روسیه از 9 میلیون نفر گذشت، ثبت رکورد تازه مرگ بیماران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار مبتلایان به کرونا در روسیه از 9 میلیون نفر گذشت، ثبت رکورد تازه مرگ بیماران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید