فیلم ، عربی حرف زدن پیشرفته ترین ربات انسان نمای دنیا

به گزارش شهر ورزش، دیجیاتو نوشت: ربات آمکا ساخته شرکت Engineered Arts به دبی رفته تا در موزه آینده با بازدیدکنندگان در ارتباط باشد و به سوالات آن ها پاسخ دهد.

فیلم ، عربی حرف زدن پیشرفته ترین ربات انسان نمای دنیا

رباتی به نام آمکا (Ameca) که ادعا می کند پیشرفته ترین ربات انسان نمای دنیاست، به دبی رفته تا در موزه آینده با بازدیدکنندگان گفتگو کند و ورود آن ها را به این مرکز خوش آمد بگوید. البته او در همان ابتدا تاکید می کند که قصد ندارد جایگزین نیروهای انسانی این موزه شود.

ربات آمکا که محصول شرکت انگلیسی Engineered Arts است، با حضور در موزه آینده دبی به سوالات بازدیدکنندگان پاسخ می دهد و می تواند در پیدا کردن جهت به آن ها کمک کند. این ربات با استفاده از هوش مصنوعی حرف می زند و می تواند احساسات مختلفی را در صورت خود به نمایش بگذارد.

ویدیویی که از سوی موزه آینده دبی منتشر شده، آمکا را در حال گفتگو با یکی از کارمندان موزه نشان می دهد. این ربات می گوید قرار نیست جایگزین کارمندان موزه شود و فقط می خواهد به آن ها در انجام وظایفشان کمک کند.

همچنین در یک ویدیوی دیگر می توانیم ببینیم که او پشت یکی از پیشخوان های موزه قرار گرفته و با بازدیدکنندگان صحبت می کند. او ظاهرا قادر است به دو زبان انگلیسی و عربی پاسخ سوالات مردم را بدهد و حتی از ظاهر آن ها تعریف کند.

ربات آمکا هنوز نمی تواند راه برود

ربات آمکا قرار است فعلا در خارج از نمایشگاه Tomorrow Today در این موزه حاضر باشد. اگرچه این ربات فعلا توانایی حرکت کردن ندارد، ولی Engineered Arts اعلام کرده که در حال کار روی نسخه دیگری از این ربات با ویژگی هایی نزدیک تر به انسان هاست: موانع زیادی باید برطرف شود تا آمکا بتواند حرکت کند. راه رفتن کار سختی برای ربات هاست و اگرچه در این زمینه تحقیقاتی داشته ایم، اما هنوز یک ربات انسان نمای کامل با قابلیت راه رفتن نساخته ایم.

این شرکت هنوز چیزی درباره قیمت این ربات به اشتراک نگذاشته چون این محصول در واقع هنوز در مراحل توسعه قرار گرفته است. اما سازمان ها می توانند آمکا را برای رویدادها و نمایشگاه ها اجاره کنند. پیش تر ویدیوهایی از حالات چهره حیرت انگیز این ربات در اینترنت منتشر شده بود که یکی از آن ها را با هم در این مطلب مشاهده کردیم.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 مهر 1401 بروزرسانی: 21 مهر 1401 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 833

به "فیلم ، عربی حرف زدن پیشرفته ترین ربات انسان نمای دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم ، عربی حرف زدن پیشرفته ترین ربات انسان نمای دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید