مراحل ساخت یک اتوماتیک

به گزارش شهر ورزش، خبرنگاران : طرز ساخت اتوماتیک را در این فیلم ببینید.

مراحل ساخت یک اتوماتیک

اتوماتیک از نوشت افزار پرمصرف است. در این فیلم طرز ساخت اتوماتیک را مشاهده خواهید کرد.

به گزارش خبرنگاران، یک اتوماتیک از 5 قسمت مغزی، بدنه، نازل، ته و کلاه تشکیل شده است که هر بخش از کارخانه وظیفه فراوری یک قسمت از اتوماتیک را بر عهده دارد.

برای ساخن لوله مغزی باریک اتوماتیک یک کارگر مواد اولیه پتروشیمی را داخل دستگاه می ریزد. این مواد با حرارت بالا تبدیل به خمیر شده و به یاری قالب مخصوص تبدیل به لوله های باریک به قطر 3 میلی متر می گردد. لوله های باریک برای خنک شدن و شکل گرفتن از حوضچه آب سرد عبور نموده و در آنجا به قطعات 13 سانتی متر برش داده می گردد.

یک کارگر چند دقیقه یکبار قطر لوله ها را با دستگاه میکرومتر اندازه گیری می نماید تا فرایند فراوریشان مشکل نداشته باشد. لوله های باریک بعد از فراوری به قسمت دیگری در کارخانه برده می شوند؛ جایی که با یک دستگاه اتوماتیک فرآیند ساخت مغزی اتوماتیک تکمیل می گردد. در یک قسمت این دستگاه جوهر، در قسمت دیگر سر فلزی اتوماتیک و در قسمتی دیگر هم لوله های باریک پلاستیکی ریخته می گردد. با آغاز کار دستگاه داخل لوله های پلاستیکی 0/3 گرم جوهر تزریق شده و بعد سر فلزی اتوماتیک به لوله پلاستیکی چسبانده می گردد. درنهایت یک ژل مخصوص به انتهای لوله تزریق می گردد تا از بیرون ریختن جوهر جلوگیری گردد. مغزهای ساخته شده به مدت 7 دقیقه در دستگاه سانتریفیوژ قرار می گیرد تا مغزی ها را به اصطلاح هواگیری نمایند. سانتریفیوژ دستگاهی است که داخل آن با استفاده از نیروی گریز از مرکز مواد را از هم جدا می نمایند. در بخش دیگر کارخانه یک کارگر مواد اولیه پتروشیمی را داخل دستگاه می ریزد و این دستگاه مواد ذوب شده را داخل قالب هایی به شکل بدنه، نازل، سر و کلاه اتوماتیک تزریق می نماید. قطره ها از قسمت دیگر دستگاه بیرون می ریزد و جمع می گردد. بدنه های اتوماتیک به قسمت برچسب زنی برده می گردد. در این قسمت برچسب هایی که رنگ و اندازه نوک اتوماتیک را تعیین می نمایند به بدنه اتوماتیک چسبانده می شوند. مغزی ها را از دستگاه سانتریفیوژ در می آورند و در جعبه می چینند و به آنها چند ساعت استراحت می دهند تا از بی عیب بودن شان مطمئن شوند. در مرحله بعد هر 5 قطعه فراوری شده را داخل محفظه های تعیین و جدا از هم می ریزند. اول ته اتوماتیک به بدنه متصل می گردد. دستگاه بدنه اتوماتیک را می چرخاند تا مغزی داخل آن جاسازی گردد. در مرحله بعد نازل اتوماتیک به سر آن وصل می گردد و در مرحله آخر دستگاه کلاه اتوماتیک را به آن می چسباند. کار فراوری تقریبا تمام شده اما قبل از بسته بندی چند اتوماتیک به طور اتفاقی انتخاب می شوند و به اتاق تست و آزمایش منتقل می شوند تا استاندارد و اندازه سلامت آنها به یاری دستگاه مخصوص سنجیده گردد. طول نوشتار اتوماتیکهای فراوریشده حدود 1400 متر است و این دستگاه ضمن اطمینان از این ویژگی اتوماتیک، نداشتن قطعی و عدم پس دادن جوهر از نوک اتوماتیک را هم آنالیز می نماید. بعد از تایید اتاق تست یک کارگر اتوماتیکها را درون بسته های نهایی قرار می دهد و یک کارگر دیگر برای اطمینان از تعداد مساوی اتوماتیکها در هر بسته آنها را وزن می نماید و بعد داخل کارتن می گذارد. کارتن ها به دستگاه چسب زنی منتقل می گردد و این دستگاه ابتدا وزن کارتن را اندازه گیری می نماید و بعد از اطمینان از درستی وزن در کارتن را چسب می زند.

یک دستگاه نایلون های ضخیم را با حرارت زیاد به کارتن ها می چسباند. این کار باعث جلوگیری از آسیب تماشا کارتن ها موقع انتقال به انبارها یا محل فروش اتوماتیک می گردد. کار فراوری و بسته بندی تمام شده و اتوماتیکها آماده ارسال به بازارند.

منبع: رکنا
انتشار: 30 دی 1400 بروزرسانی: 30 دی 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 611

به "مراحل ساخت یک اتوماتیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراحل ساخت یک اتوماتیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید