مرگ عجیب گورخر آفریقایی یک هفته پس از ورود به ایران

به گزارش شهر ورزش، رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران از مرگ گورخر نر آفریقایی باغ وحش صفادشت که حدود یک هفته پیش به ایران منتقل شده بود اطلاع داد.

مرگ عجیب گورخر آفریقایی یک هفته پس از ورود به ایران

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش ایسنا، محمد کرمی ضمن تایید خبر مرگ گورخر نر آفریقایی باغ وحش صفادشت گفت: هفته گذشته سه راس گورخر آفریقایی شامل دو ماده و یک نر از کشور هلند به ایران منتقل و پس از چند روز نگهداری در گمرک، دیروز (12 اردیبهشت ماه) به مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت در استان تهران منتقل شدند و گورخر نر امروز (13 اردیبهشت) تلف شد.

وی ادامه داد: این سه راس گورخر آفریقایی تنها یک روز است که وارد مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت شده اند و سازمان دام پزشکی در حال آنالیز علت تلف شدن گورخر نر این مجموعه است.

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: سه راس گورخر آفریقایی که از کشور هلند به ایران منتقل شدند از راستا بلغارستان- ترکیه به ایران منتقل شده و دارای دو مجوز سازمان حفاظت محیط زیست و دام پزشکی کشور بوده اند.

وی با بیان اینکه علت نگهداری چند روزه این سه راس گورخر آفریقایی در گمرک معین نیست، اظهار کرد: حیوانات زنده باید سریعا به مرکز نگهداری حیات وحش یا باغ وحش مقصد منتقل شوند تا تیمار و قرنطینه و تحت نظارت دام پزشک قرار گیرند.

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران با اشاره به اینکه سازمان دام پزشکی کشور مبدا و مقصد سلامت گونه های حیات وحش را پیش از انتقال آنالیز و تایید می نمایند، گفت: از این رو احتمال اینکه گورخر نر پیش از انتقال بیمار یا دارای مسائل دیگری بوده، وجود ندارد، اما با توجه به نگهداری این سه راس گورخر آفریقایی در محفظه ای در گمرک، احتمال می رود که این مساله نقشی در تلف شدن گورخر نر آفریقایی داشته باشد.

کرمی در سرانجام درباره شرایط دو گورخر ماده باغ وحش صفادشت، گفت: با توجه به اینکه این سه راس گورخر آفریقایی دیروز به این مرکز منتقل شده اند هنوز بازدیدی از آن ها صورت نگرفته، اما نگهداری چند روزه آن ها در گمرک ممکن است مسائلی را برای آن ها ایجاد نموده باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 343

به "مرگ عجیب گورخر آفریقایی یک هفته پس از ورود به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ عجیب گورخر آفریقایی یک هفته پس از ورود به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید