مهم ترین تغییرات کنکور؛ از سهم سوابق تحصیلی تا حذف دروس عمومی در آزمون

به گزارش شهر ورزش، در اطلاعیه مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی آمده است: به اطلاع دانش آموزان و والدین گرامی می رساند بر اساس مصوبات جلسات 843، 855 و 863 شورای عالی انقلاب فرهنگی و جلسات 31 و 32 شورای سنجش و پذیرش، مهم ترین تغییرات سازوکار ورود به آموزش عالی در رشته محل های پرمتقاضی به توضیح زیراست:

مهم ترین تغییرات کنکور؛ از سهم سوابق تحصیلی تا حذف دروس عمومی در آزمون

1-پذیرش متقاضیان یک مرتبه در سال، بر اساس ترکیب نمرات سوابق تحصیلی و آزمون سراسری انجام خواهد شد؛ در این فرایند، سهم سابقه تحصیلی که تا به امروز به صورت تأثیر مثبت بود، قطعی است.

2-سابقه تحصیلی شامل نتایج امتحانات نهایی است که به صورت استاندارد و هماهنگ کشوری برگزار می شوند؛ سهم این نمرات برای پذیرش در سال تحصیلی آینده (1403-1402) 40 درصد قطعی است.

عناوین و ضرایب سابقه تحصیلی را از پیوست یک دریافت کنید (صرفاً برای ورود به آموزش عالی در سال تحصیلی 1403-1402).

3-آزمون سراسری دومرتبه در سال برگزار خواهد شد و نتایج آن برای دو سال معتبر است (جزئیات برگزاری این آزمون به وسیله سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد).

4-دروس عمومی از آزمون سراسری حذف و سنجش آن ها صرفاً به وسیله امتحانات نهایی خواهد بود. گفتنی است نه تن ها سهم این دروس در نمره کل کاهش نیافته، بلکه در بعضی از گروه های آزمایشی افزایش داشته است.

5-پذیرش در رشته محل هایی که پرمتقاضی نمی باشند، همانند گذشته بر اساس شیوه صرفاً سوابق تحصیلی خواهد بود.

مطالب مرتبط:

مصوبه سیاست ها و ضوابط سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از خاتمه مبه وسیلهه) مصوب جلسه 843 شورای عالی انقلاب فرهنگی. (پیوست دو)

ماده واحده تکمیل و اصلاح موادی از سیاست ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از خاتمه مبه وسیلهه) مصوب 15 تیر1401 مصوب جلسات 855 و 863 شورای عالی انقلاب فرهنگی. (پیوست سه)

منبع: فرارو
انتشار: 19 مهر 1401 بروزرسانی: 19 مهر 1401 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 831

به "مهم ترین تغییرات کنکور؛ از سهم سوابق تحصیلی تا حذف دروس عمومی در آزمون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین تغییرات کنکور؛ از سهم سوابق تحصیلی تا حذف دروس عمومی در آزمون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید