میان وعده های نشاسته ای خطر بیماری قلبی را افزایش می دهند

به گزارش شهر ورزش، نتایج تحقیقات نشان داد مصرف میان وعده های نشاسته ای حاوی سیب زمینی یا سایر نشاسته ها بعد از هر وعده غذایی حداقل 50٪ خطر مرگ و میر و 44-57٪ خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی را افزایش می دهد.

میان وعده های نشاسته ای خطر بیماری قلبی را افزایش می دهند

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ دیزل بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، همچنین این تحقیقات نشان داد خوردن میوه، سبزیجات یا لبنیات در وعده های غذایی تعیین با کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی، سرطان یا هر علتی همراه است.

به گفته محققان، خوردن میوه به همراه ناهار، سبزیجات هنگام شام و یک میان وعده لبنی در عصر با کاهش خطر مرگ زودرس ناشی از بیماری های قلبی عروقی و مرگ و میر ناشی از تمام علل مرتبط است.

محققان عنوان می کنند داشتن یک ناهار غربی که معمولاً حاوی مقدار زیادی غلات تصفیه شده، پنیر و گوشت پخته شده است با افزایش خطر ابتلاء به بیماری قلبی عروقی و مرگ و میر ناشی از آن همراه است.

یینگ لی، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه پزشکی هاربین چین، در این باره می گوید: مردم به طور فزاینده ای در مورد آنچه می خورند و همچنین هنگام خوردن غذا نگران هستند. تیم ما به دنبال درک بهتر اثرات غذا های مختلف هنگام مصرف در وعده های غذایی تعیین است.

تیم تحقیق، نتایج 21،503 شرکت کننده در نظرسنجی ملی بررسی سلامت و تغذیه را از سال 2003 تا 2014 در ایالات متحده برای ارزیابی الگو های رژیم غذایی در تمام وعده های غذایی تجزیه و تحلیل کردند.

برای تعیین نتایج، محققان از داده های مرکز ملی پیشگیری و کنترل بیماری در ایالات متحده در مورد شاخص ملی مرگ برای شرکت کنندگان که به علت بیماری قلبی عروقی، سرطان یا هر علتی تا 31 دسامبر 2015 فوت کرده بودند، استفاده کردند.

محققان با تجزیه و تحلیل نوع غذا در وعده های مختلف غذایی، الگوی غذایی شرکت کنندگان را دسته بندی کردند. برای وعده های اصلی غذایی، سه الگوی غذایی اصلی برای وعده صبحگاهی تعیین شد: صبحانه غربی، صبحانه نشاسته ای و صبحانه میوه ای. ناهار غربی، ناهار سبزیجات و ناهار میوه به عنوان الگو های اصلی رژیم غذایی برای وعده غذایی در اواسط روز تعیین شدند. شام غربی، شام سبزیجات و شام میوه به عنوان الگو های اصلی رژیم غذایی برای عصرانه تعیین شد.

برای میان وعده ها، میان وعده های دانه ای، میان وعده های نشاسته ای، میان وعده های میوه ای و میان وعده های لبنی به عنوان الگو های اصلی میان وعده در بین وعده های غذایی تعیین شدند.

محققان خاطرنشان کردند که الگوی غذایی غربی حاوی نسبت بالاتری از چربی و پروتئین است که مشابه بسیاری از وعده های غذایی آمریکای شمالی است.

شرکت کنندگان در گروه ناهار غربی، بیشترین مصرف غلات تصفیه شده، چربی های جامد، پنیر، قند های افزودنی و گوشت پخته شده را داشتند. شرکت کنندگان در گروه ناهار مبتنی بر میوه بیشترین وعده غلات، میوه ها، ماست و آجیل را مصرف کردند. شرکت کنندگان در گروه شام مبتنی بر سبزیجات بیشترین وعده سبزیجات سبز تیره، سبزیجات قرمز و نارنجی، گوجه فرنگی، سایر سبزیجات و حبوبات را مصرف کردند. شرکت کنندگانی که میان وعده های نشاسته ای مصرف می کردند بیشترین وعده سیب زمینی سفید را مصرف داشتند.

یافته ها نشان داد:

خوردن یک ناهار غربی (معمولاً حاوی غلات تصفیه شده، پنیر، گوشت پخته شده) با افزایش 44 درصدی خطر مرگ بیماری قلبی عروقی همراه بود.

خوردن یک ناهار مبتنی بر میوه با 34٪ کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی همراه بود.

خوردن یک شام مبتنی بر سبزیجات به ترتیب با کاهش 23٪ و 31٪ مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی و مرگ و میر به هر دلیل همراه بود؛ و مصرف میان وعده ای حاوی نشاسته زیاد پس از هر وعده غذایی با 50-52٪ افزایش خطر مرگ و میر ناشی از تمام علل و 44-57٪ افزایش خطر مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی عروقی همراه بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 375

به "میان وعده های نشاسته ای خطر بیماری قلبی را افزایش می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میان وعده های نشاسته ای خطر بیماری قلبی را افزایش می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید