ورود محصولات و خدمات دانش بنیان ایرانی به بازار اوراسیا قوت گرفت

به گزارش شهر ورزش، دومین نشست تجاری فناوری شرکت های دانش بنیان و خلاق ایرانی تجار و فناوران ارمنی در ایروان شروع شد، برگزاری این نشست به ورود محصولات و خدمات دانش بنیان ایرانی به بازار اوراسیا هم یاری می نماید.

ورود محصولات و خدمات دانش بنیان ایرانی به بازار اوراسیا قوت گرفت

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 50 شرکت دانش بنیان و خلاق ایرانی با هدف توسعه بازار جهانی محصولات و خدمات ایران ساخت راهی کشور ارمنستان شدند تا در نشست های رودررو با همتایان ارمنی خود فضای کار اشتراکی میان دو کشور را تسهیل نمایند. این کار به ورود محصولات و خدمات دانش بنیان ایرانی به بازار اوراسیا هم یاری می نماید.

بازار ارمنستان ظرفیت بالایی برای پذیرش شرکت های دانش بنیان و خلاق دارد و تبادلات تجاری با این کشور می تواند نقشی تاثیرگذار در توسعه روابط دو جانبه داشته باشد. به همین علت پس از اعزام نخستین گروه فناورانه ایرانی به ارمنستان در بهمن ماه سال گذشته، برای دومین بار شرکت های دانش بنیان و خلاق ایرانی به این کشور اعزام شدند تا همکاری ها میان دو کشور تقویت گردد.

برگزاری نشست تخصصی بین شرکت های ایرانی و 120 شرکت ارمنستانی در حوزه های مختلف فناورانه، نشست تخصصی میان 15 شرکت ایرانی و 40 شرکت ارمنی در زمینه فناوری های ارتباطات و اطلاعات و بازدید از مراکز و زیرساخت های فناورانه این کشور از جمله برنامه های این سفر است.

کشور ارمنستان به واسطه داشتن جمعیت 8 میلیونی خارج از مرز های خود و در کشور های اروپایی، آمریکا و کانادا فرصت و ظرفیت مناسبی برای اجرای پروژه های فناورانه این کشور ها دارد. اما با توجه به جمعیت 3 میلبون نفری خود توان انجام همه طرح ها را ندارد به همین علت در کوشش است تا با استفاده از ظرفیت دیگر کشور ها این پروژه ها را اجرایی کند.

بر همین اساس یک تیم فناورانه از شرکت های فعال در حوزه صنایع خلاق و آی تی به ویژه برنامه نوسی سفارشی به وسیله کارگزار تخصصی معاونت علمی و فناوری در این کشور شکل گرفته است تا فرایند صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان کشورمان به ارمنستان را سرعت دهد و تولیدات مشترک میان 2 کشور افزایش یابد.

شرکت های اعزام شده به این کشور در حوزه صنایع خلاق، مواد، ماشین آلات و تجهیزات صنعتی، تجهیزات پزشکی و ... فعالیت می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 391

به "ورود محصولات و خدمات دانش بنیان ایرانی به بازار اوراسیا قوت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود محصولات و خدمات دانش بنیان ایرانی به بازار اوراسیا قوت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید