وزیر بهداشت: خبر مهاجرت پزشکان و جراحان جوسازی است

به گزارش شهر ورزش، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبرهای منتشر شده درباره نرخ مهاجرت پزشکان و متخصصان ایرانی را جوسازی رسانه ای دانست و گفت: دولت از همه امکانات برای تسهیل شرایط پزشکان و متخصصان استفاده می نماید بطوریکه در امسال 4 هزار دستیار به کار گرفته شده است.

وزیر بهداشت: خبر مهاجرت پزشکان و جراحان جوسازی است

اره نگرانی های موجود درباره مهاجرت پزشکان گفت: موضوع مهاجرت جراحان و پزشکان ایرانی بیشتر فضاسازی رسانه ای بوده و آمارها نشان می دهد که شرایط نیروهای ذخیره متخصص و تربیت شده خوب است بطوریکه سال جاری چهار هزار دستیار به کار گرفته شده که رقم کمی نیست.

وزیر بهداشت اضافه نمود: درباره جراحان قلب هم ضوابطی ایجاد کردیم که حضور آنها را تسهیل می نماید. پیش از این پذیرش جراح قلب با داشتن بورد جراحی امکان پذیر بود اما سال جاری در شورای تخصصی اعلام شد که همه جراحان بدون داشتن بورد می توانند به شکل تخصصی ادامه تحصیل دهند.

عین اللهی با اشاره به اینکه سال جاری ظرفیت جراحان قلب چند برابر سال های قبل شده است، توضیح داد: این خبرها مثل دیگر موضوعات علیه کشور در فضای مجازی منتشر می گردد و واقعیت ندارد.

وی گفت: به رغم مسائل موجود کشور، شرایط نیروی انسانی خوب است و هیچ گونه مسئله ای در خدمت رسانی وجود ندارد و بخش درمانی به خوبی کار خود را انجام می دهد.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه موضوع اشتغال در خارج از ایران هم چندان شرایط خوبی ندارد، گفت: سقف کارانه پزشکان 2 برابر شده و در منطقه ها محروم هم این سقف برداشته شده است و کوشش می کنیم شرایط بهتر و رسیدگی بیشتری برای پزشکان فراهم کنیم تا خدمت گزار بهتری برای بیماران باشیم.

منبع: فرارو
انتشار: 30 آذر 1401 بروزرسانی: 30 آذر 1401 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 860

به "وزیر بهداشت: خبر مهاجرت پزشکان و جراحان جوسازی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت: خبر مهاجرت پزشکان و جراحان جوسازی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید