پیشنهاد جالب استاد چینی برای تشویق به فرزند آوری

به گزارش شهر ورزش، یک استاد دانشگاه چینی برای تشویق خانواده ها به فرزند آوری پیشنهاد جالبی مطرح نموده است.

پیشنهاد جالب استاد چینی برای تشویق به فرزند آوری

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، یک استاد دانشگاه چینی به دولت این کشور پیشنهاد داده که به هر خانواده ای برای فرزند آوری و تولد هر فرزند یک میلیون یوان (156 هزار دلار) پاداش در نظر بگیرد تا بدین وسیله از کاهش رشد جمعیت این کشور جلوگیری گردد.

بر اساس گزارش سرشماری سال 2020 جمعیت چین که روز سه شنبه منتشر شد، این کشور در حال حاضر 1 میلیارد و 410 میلیون نفر جمعیت دارد که نشان دهنده نرخ رشد 5.38 درصدی جمعیت در 10 سال اخیر (یا به طور متوسط 0.53 درصد در سال) است.

یک دهه پیش از این در جریان سرشماری سال 2010 میلادی، جمعیت چین 1 میلیارد و 340 میلیون نفر اعلام شده بود. اما عدد 5.38 درصد، کمترین نرخ رشد جمعیت در چین از زمان اجرای سیاست تک فرزندی در این کشور یعنی از اواخر دهه 70 میلادی محسوب می گردد؛ چیزی که احتمالا باعث خواهد شد پکن برنامه هایش را برای ترغیب زوج ها به فرزند آوری تقویت کند.

لیانگ جیانگ ژانگ، استاد دانشگاه پکینگ در پستی در کانال اجتماعی ویبو گفت که این طرح 10 درصد فراوری ناخالص ملی چین هزینه در بر خواهد داشت و باعث افزایش نرخ تولد از 1.3 حال حاضر به 2.1 خواهد شد.

وی گفت که این میان معادل 1 میلیون یوان برای هر کودک است و می تواند به صورت پول نقد، معافیت مالیاتی یا یارانه مسکن بین خانواده های مشمول این طرح توزیع گردد.

به گفته وی مشوقهای فعلی تنها چند ده هزار یوان است و عملا باعث ترغیب مردم برای فرزند آوری نمی گردد. این استاد دانشگاه معتقد است که هزینه فعلی با مشارکت آینده این بچه ها در اقتصاد چین جبران خواهد شد.

اظهارات این استاد دانشگاه در رسانه های اجتماعی این کشور جنجالی شده و مخالفان و موافقان بسیاری پیدار نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 331

به "پیشنهاد جالب استاد چینی برای تشویق به فرزند آوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد جالب استاد چینی برای تشویق به فرزند آوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید