کاهش 50 درصدی خرید میوه شب عید

به گزارش شهر ورزش، رییس اتحادیه بارفروشان گفت: میوه ذخیره سازی شده از سوی سازمان مرکزی تعاون روستایی هنوز توزیع نشده است. آن ها اعلام کردند میوه شب عید از 15 اسفند 25 درصد زیر قیمت بازار توزیع خواهد شد این در حالیست که تا 27 اسفند یک کیلو از میوه ذخیره سازی شده توزیع نشده است.

کاهش 50 درصدی خرید میوه شب عید

به گزارش ایلنا، مصطفی دارایی نژاد با اعلام کاهش 50 درصدی خرید میوه شب عید، گفت: اتحادیه بارفروشان از 13 اسفند اقدام به عرضه میوه شب عید با قیمت مناسب کرد. مقدار عرضه میوه از 15 هزار تن شروع و در 26 اسفند به 25 هزار تن رسید.

وی با بیان اینکه کمبود هیچ قلم میوه در میدان اصلی میوه و تره بار وجود ندارد، گفت: آخرین آدینه سال 1400 جزو معدود آدینه های انتها سال است که میدان اصلی میوه و تره بار تعطیل نکرد و به کار خود ادامه داد، اما با این وجود از 17 هزار تن بار ورودی به میدان حدود 5 هزار تن آن در میدان اصلی به جای مانده و خریدار ندارد.

به گفته این فعال صنفی؛ میوه ذخیره سازی شده از سوی سازمان مرکزی تعاون روستایی هنوز توزیع نشده است. آن ها گفتند میوه شب عید از 15 اسفند 25 درصد زیر قیمت بازار توزیع خواهد شد این در حالیست که تا 27 اسفند یک کیلو از میوه ذخیره سازی توزیع نشد و آن ها توزیع این میوه را به 28 اسفند موکول کردند.

رییس اتحادیه بارفروشان مقدار خرید روزانه میوه و تره بار از سوی میادین شهرداری را حدود 5 هزار تن گفت و اضافه نمود: روزانه 4 تا 5 هزار تن واحد های صنفی سطح شهر میوه و صیفی جات خریداری می نمایند.

وی با اشاره به قیمت میوه شب عید در میدان اصلی میوه و تره بار، گفت: پرتقال کیلویی 7 تا 12 هزار تومان، سیب قرمز 7 تا 12 هزار تومان، موز اکوادور کیلویی 27 تا 28 هزار تومان، موز هندی کیلویی 25 هزار تومان و خیار کیلویی 7 تا 13 هزار تومان خرید و فروش شد. کوشش کردیم توزیع را افزایش دهیم که قیمت ها افزایش پیدا نکند، اما با وجود قیمت های مناسب استقبال از خرید میوه شب عید کاهش چشم گیری داشت و به نظر می رسد تنها علت آن افت قدرت خرید مردم است.

بنا به اظهارات دارایی نژاد؛ میادین میوه و تره بار شهرداری تا عصر یکشنبه دایر هستند و از عصر یکشنبه تا 2 فروردین تعطیل خواهند بود.

این فعال صنفی با اشاره به شکسته شدن قیمت سیب زمینی، گفت: قیمت سیب زمینی کهنه کیلویی 6 تا 8 هزار تومان و سیب زمینی نو کیلویی 8 تا 11 هزار تومان بفروش رسید. علت کاهش قیمت سیب زمینی این است که سیب زمینی را از انبار ها خارج و آن را در بازار عرضه کردند، چون سیب زمینی اگر مدت زمان طولانی در انبار ها بماند جوانه و سبز می زند از این رو راهی جز عرضه آن وجود ندارد با افزایش عرضه قیمت ها متعادل شد.

منبع: فرارو
انتشار: 21 تیر 1401 بروزرسانی: 21 تیر 1401 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 771

به "کاهش 50 درصدی خرید میوه شب عید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 50 درصدی خرید میوه شب عید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید