آقازاده واقعی تو هستی!

به گزارش شهر ورزش، مهم نیست که مدت ها دیده نشوی. اگر به مقدار کافی خوب باشی، پایان اتفاقی که باید بیفتد، می افتد. او حالا فقط پسر احمدرضا عابدزاده نیست بلکه برای خودش هویتی مستقل دست و پا نموده است.

آقازاده واقعی تو هستی!

به گزارش خبرنگاران، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: نام احمدرضا عابدزاده در فوتبال ایران آن قدر بزرگ بود که خیلی ها زیر آن له شدند؛ از دروازه بان هایی که همزمان یا در فاصله کوتاهی بعد از او داعیه شماره یک تیم ملی را داشتند تا عزیزترین آدم زندگی احمد، یعنی پسرش امیر! صادقانه باید گفت امیر عابدزاده در دوران شروع فوتبال حرفه ای اش به چشم هیچکس نمی آمد.

در نظر بسیاری از مخاطبان و ناظران، امیر همچنان همان پسربچه کوچک و بامزه ای بود که روزگاری در کنار پدر مشهورش روی چمن آزادی می آمد و بدنش را گرم می کرد. عابدزاده کوچک از سن خیلی پایین کوشش کرد برای خودش در فوتبال جایگاهی مستقل پیدا کند. او حضور در چند مدرسه فوتبال و تیم های پایه چند باشگاه مختلف در انگلستان را تجربه کرد. در این بخش از رزومه امیر، نام تیم هایی مثل تاتنهام و برنتفورد (باشگاه فعلی سامان قدوس) به چشم می خورد. او بعدها در لیگ برتر ایران برای تیم هایی مثل راه آهن و پرسپولیس هم بازی کرد. امیر در راه آهن رزرو بود و در جمع سرخ پوشان هم بسیار به ندرت به بازی گرفته شد. تقریبا همه مطمئن بودند که این عابدزاده قرار نیست مثل آن یکی عابدزاده سری بین سرها دربیاورد. امیر اما ناامید نشد و آن قدر به کار و کوشش ادامه داد که امروز مزدش را گرفته است.

بنا بر اعلام فدراسیون جهانی آمار و ارقام، امیر عابدزاده در لیست 20 نفره برترین دروازه بان های سال 2021 قرار گرفته است. نام او کنار بزرگانی مثل جان لوئیجی دوناروما، کورتوآ، نویر، دخه آ و یک آقازاده دیگر یعنی کسپر اشمایکل، فرزند پیتر اشمایکل بزرگ به چشم می خورد. عابدزاده با این انتخاب، مزد یک سال عملکرد فوق العاده اش در ماریتیموی پرتغال را گرفت؛ تیمی که صرفا به خاطر درخشش امیر در چارچوب دروازه، در لیگ برتر پرتغال باقی ماند. گلر ایرانی در این تیم بیش از صد مهار نجات بخش داشت و در پایان فصل، به شوق دیده شدن و حضور در لیگی بزرگ تر راهی پومفرادینا در دسته دوم فوتبال اسپانیا شد. حضور امیر در این تیم هم تا اینجا موفقیت آمیز بوده و باعث شده او پای ثابت اردوهای تیم ملی باشد. عابدزاده در خوب سنی به خوب جایی رسیده است. او 28 سال دارد که برای دروازه بان ها اصلا زیاد نیست. امیدواریم امیر روزهای بهتری در پیش داشته باشد؛ پسر سر به زیر و آرامی که به وضوح ثابت کرد آدم ها با کارکردن، کوشش و پشتکار بالاخره می توانند حق خودشان را بگیرند. مهم نیست که مدت ها دیده نشوی، اگر به مقدار کافی خوب باشی، پایان اتفاقی که باید بیفتد، می افتد. او حالا فقط پسر احمدرضا عابدزاده نیست، بلکه برای خودش هویتی مستقل دست و پا نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آذر 1400 بروزرسانی: 9 آذر 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 553

به "آقازاده واقعی تو هستی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقازاده واقعی تو هستی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید