آمریکا در قبال احیای شبکه انتقال سوخت به هکرها باج داد

به گزارش شهر ورزش، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیویورک تایمز، شرکت کلونیال پایپ لاین 75 بیت کوین (حدود 5 میلیون دلار) به هکرهای اروپای شرقی پرداخته است. این خبر با گزارش های قبلی مبنی بر آنکه این شرکت برای احیای شبکه خط سوخت قصد برای پرداخت باج را ندارد، متناقض است.

آمریکا در قبال احیای شبکه انتقال سوخت به هکرها باج داد

کلونیال پایپ لاین یکی از اپراتورهای شبکه خط لوله سوخت در آمریکا است که روز گذشته توانست پس از 6 روز بخشی از سیستم سوخت رسانی خود را احیا کند.

خبرگزاری بلومبرگ نقل از یک منبع آگاه فاش کرد، این شرکت باج کلان را به شکل رمزارز و چند ساعت پس از حمله سایبری به هکرها پرداخته است. یک منبع آگاه دیگر از شرایط این شرکت فاش کرد مقامات دولت آمریکا نیز از پرداخت باج از سوی شرکت کلونیال پایپ لاین آگاه بوده اند.

هکرها به محض دریافت باج، ابزار رمزگشایی را در اختیار اپراتور قراردادند تا شبکه رایانشی را فعال کند. اما این ابزار چنان کند بود که شرکت از سیستم بک آپ خود برای احیای سیستم استفاده کرد.

هنگامیکه خبرنگار بلومبرگ از جوبایدن، رئیس جمهور آمریکا پرسید آیا او از پرداخت باج توسط شرکت اطلاع داشته یا خیر، او مکث کرد و سپس گفت: در این باره اظهار نظری نمی کنم.

به اعتقاد FBI این عملیات هک توسط گروهی به نام دارک ساید صورت گرفته که در حوزه اخاذی دیجیتال فعالیت می نمایند و در روسیه یا شرق اروپا مستقر هستند. این سازمان به طور معمول از شرکت ها می خواهد به هکرها باج ندهند زیرا ضمانتی وجود ندارد آنها فایل را در اختیار شرکت قرار دهند. علاوه بر آن پرداخت باج به هکرهای دیگر انگیزش می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 318

به "آمریکا در قبال احیای شبکه انتقال سوخت به هکرها باج داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا در قبال احیای شبکه انتقال سوخت به هکرها باج داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید