انتشار اوراق سلف برق صادراتی برای نخستین بار در بازار سرمایه ایران

به گزارش شهر ورزش، تهران (پانا) - مدیرعامل بورس انرژی انتشار اوراق سلف موازی استاندارد برق صادراتی شرکت برق منطقه ای گیلان در بورس انرژی را یک رویداد مهم برای بازار سرمایه ایران برشمرد و مطرح کرد این نوع اوراق برای نخستین بار در بازار سرمایه ایران منتشر می شود و می تواند فرصتی مهم برای تامین مالی شرکت ها باشد.

انتشار اوراق سلف برق صادراتی برای نخستین بار در بازار سرمایه ایران

به گزارش بازار سرمایه، علی نقوی مدیرعامل بورس انرژی بورس انرژی با اشاره به عرضه 15 هزار میلیارد ریال اوراق سلف موازی استاندارد برق صادراتی شرکت برق منطقه ای گیلان در بورس انرژی، گفت: فردا یکشنبه 24 اسفندماه 1399، بالغ بر 15 هزار میلیارد ریال اوراق سلف موازی استاندارد برق صادراتی شرکت برق منطقه ای گیلان در بازار مشتقه بورس انرژی ایران و در نماد سبرق021 عرضه خواهد شد .

نقوی در ادامه با اظهار این مطلب که شرکت توانیر برای نخستین بار اقدام به تامین اقتصادی از طریق انتشار اوراق سلف از بازار سرمایه می کند، گفت: همچنین در خصوص برق صادراتی نیز اولین تجربه را خواهیم داشت و پیش از این اوراقی مبتنی بر این موضوع منتشر نشده است.

مدیرعامل بورس انرژی در ادامه به برخی ویژگی های اوراق سلف موازی استاندارد اشاره کرد و گفت: مبتنی بودن بر دارایی و نقدشوندگی بالا از جمله مزایای این اوراق است. همچنین اوراق مزبور، ابزاری مناسب برای پوشش ریسک تولیدکنندگان به شمار می آید.

وی ادامه داد: بنگاه های اقتصادی و بخش خصوصی می توانند با توجه به تنوع بالای ابزارهای موجود در بازار سرمایه، تامین اقتصادی مناسبی را از این بازار داشته باشند. به طوریکه در این میان هدف اصلی شرکت توانیر از انتشار اوراق سلف موازی استاندارد برق صادراتی، تامین نقدینگی مورد نیاز برای احیای خطوط است.

به گفته نقوی، انتظار می رود عرضه مزبور، دروازه ای جدید برای تامین اقتصادی پیش روی شرکت ها باز کند و در سال 1400 بتوانند استفاده بهینه از فرصت های موجود در بورس ها و بازار سرمایه ایران داشته باشند.

خاطرنشان می شود: فردا یکشنبه 24 اسفندماه 1399، بالغ بر 15 هزار میلیارد ریال اوراق سلف موازی استاندارد برق صادراتی شرکت برق منطقه ای گیلان در بازار مشتقه بورس انرژی ایران و در نماد سبرق021 عرضه می شود. شرکت تامین سرمایه بانک ملت مشاور پذیرش، متعهد پذیره نویس و بازارگردانی این اوراق را بر عهده دارد. همچنین شرکت کارگزاری بانک ملت نیز به عنوان کارگزار عرضه کننده این اوراق معرفی شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 203

به "انتشار اوراق سلف برق صادراتی برای نخستین بار در بازار سرمایه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار اوراق سلف برق صادراتی برای نخستین بار در بازار سرمایه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید