بایدن و رئیس جمهور مکزیک درباره بحران مهاجرت مصاحبه کردند

به گزارش شهر ورزش، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا و آندرس لوپز اوبرادور رئیس جمهور مکزیک، گفتگویی تلفنی در باب راهبرد آینده دو کشور در مواجهه با بحران مهاجرت داشتند.

بایدن و رئیس جمهور مکزیک درباره بحران مهاجرت مصاحبه کردند

گفته می شود طرفین درباره گزینه های جایگزین که مانع از شیوه های خطرناک مهاجرت غیرقانونی شود؛ صحبت کرده اند.

بیشترین مهاجرانی که راه ایالات متحده را در پیش می گیرند از کشورهای السالوادور، گواتمالا و هندوراس هستند که از مرز مکزیک برای ورود به ایالات غربی آمریکا استفاده می کنند. بایدن مدعی شده که به دنبال رویکردی بشردوستانه برای مقابله با بحران مهاجرت است.

به گزارش خبرنگاران، در واقع هدف بایدن از مانور دادن روی عنوان دهان پرکن رویکرد بشردوستانه، ایجاد مقایسه بین خود و دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا است که به بدرفتاری با مهاجران معروف است.

ترامپ بود که بچه ها مهاجر لاتین تبار را از والدینشان جدا کرد و در اقامت گاه هایی که بی شباهت به قفس نبود؛ حبس کرد. اما در واقع، مراکز نگهداری از مهاجرین غیرقانونی که بعدها ترامپ از آنها استفاده کرد؛ در دولت اوباما ساخته شد.

بایدن که اکنون ادعای حفاظت از حقوق مهاجران را دارد؛ زمانی در مقام معاون باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا، گفته بود: آنهایی که جانشان را برای ورود به آمریکا به خطر می اندازند؛ باید از آنچه انتظارشان را می کشد؛ آگاه باشند. آغوش بازی در کار نیست. تعداد کثیری از شما را (به کشورهایتان) برمی گردانیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 72

به "بایدن و رئیس جمهور مکزیک درباره بحران مهاجرت مصاحبه کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن و رئیس جمهور مکزیک درباره بحران مهاجرت مصاحبه کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید