پنتاگون 2.2 میلیارد دلار بودجه ساخت دیوار مرزی مکزیک را به پروژه های نظامی بازگرداند

به گزارش شهر ورزش، وزارت دفاع آمریکا گفت که قصد دارد 2.2 میلیارد دلار از منابع مالی اختصاص یافته به ساخت دیوار مرزی مکزیک توسط دولت ترامپ را به پروژه های عمرانی نظامی بازگرداند.

پنتاگون 2.2 میلیارد دلار بودجه ساخت دیوار مرزی مکزیک را به پروژه های نظامی بازگرداند

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور ارزان مکزیک هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور مکزیک از مکزیکوسیتی و کانکون دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور ارزان مکزیک هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور مکزیک از مکزیکوسیتی و کانکون دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، وزارت دفاع آمریکا روز جمعه از بازگرداندن 2.2 میلیارد دلار بودجه ساخت دیوار مرزی مکزیک به پروژه های نظامی خبر داده است. این بودجه پیش از این توسط دولت ترامپ برای ساخت دیوار در طول مرزهای آمریکا و مکزیک اختصاص یافته بود.

کاتلین هیکس معاون وزیر دفاع آمریکا در این باره گفت: این بودجه به 66 پروژه نظامی در 66 کشور، 11 ایالت آمریکا در سال مالی 2021 میلادی اختصاص خواهد یافت.

از جمله این پروژه ها می توان به احداث یک مدرسه ابتدایی برای بچه ها پرسنل نظامی آمریکا در آلمان با بودجه 79 میلیون دلار ، یک مدرسه مشابه دیگر با بودجه 94 میلیون دلار در ژاپن اشاره کرد.

دولت بایدن اواخر آوریل گفت که پروژه های دیوار مرزی مکزیک را که قرار است از منابع مالی وزارت دفاع آمریکا تامین شود، لغو خواهد کرد و این منابع مالی را به پروژه های نظامی بازخواهد گرداند.

دولت ترامپ میلیاردها دلار از بودجه پنتاگون را برای ساخت دیوار مرزی مکزیک اختصاص داده بود. این اقدام ترامپ پس از آن انجام شد که کنگره حاضر به تامین مالی کامل این پروژه نشده بود.

ولی جو بایدن در روز نخست ریاست جمهوری اش، شرایط فوق العاده اعلام شده توسط ترامپ در مرزهای جنوبی ایالات متحده را لغو کرد و دستور توقف ساخت دیوار مرزی مکزیک را نیز صادر کرد.

جان کربی سخنگوی پنتاگون نیز گفت: این پول برای پروژه های عمرانی و ساخت و ساز ارتش آمریکا خواهد بود و برای تحقیق و توسعه یا خرید سلاح یا تجهیزات هزینه نخواهد شد.

بر اساس اعلام اداره گمرک و حفاظت از مرزهای آمریکا، از سال 2019 تا به امروز بیش از 340 مایل از دیوار مرزی مکزیک با استفاده از منابع مالی پنتاگون ساخته شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: mescitysport.ir شناسه مطلب: 340

به "پنتاگون 2.2 میلیارد دلار بودجه ساخت دیوار مرزی مکزیک را به پروژه های نظامی بازگرداند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون 2.2 میلیارد دلار بودجه ساخت دیوار مرزی مکزیک را به پروژه های نظامی بازگرداند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید